Kim Wozencraft

Kim Wozencraft, urodziła się i wychowała w Teksasie i tu rozpoczęła swoją karierę w policji. Pracowała jako tajny agent w wydziale antynarkotykowym. To właśnie tamte doświadczenia stały się inspiracją do napisania pierwszej powieści. Rush szybko stał się książką kultową. Ta na wpół autobiograficzna powieść zyskała nie tylko przychylność krytyki literackiej ale i czytelników książek sensacyjnych. Wozencraft, oprócz Rush napisała Notes from the Country Club, The Catch i Wanted (Ścigane).
Podczas studiów humanistycznych na Columbia University ukończyła szkołę pisania (fakultet z pisarstwa).
Jest żoną pisarza i producenta Richarda Strattona , który był skazany w 1982 roku za współudział w przemycie haszyszu i marihuany, napisał w więzieniu kultową powieść Smack Goddess. Kiedy para spotkała się po raz pierwszy w 1991 roku, oboje mieli za sobą czas w federalnym więzieniu i oboje byli zajęci pisaniem książek i scenariuszy inspirowanych ich doświadczeniami.

Lista książek

Ścigane

Kim Wozencraft

Przy bohaterkach Ściganych Thelma i Luise to niewinne dziewczynki!
Diane została wrobiona. Trafiła do więzienia za posiadanie dużej ilości kokainy. W jednym momencie zawaliła się świetnie zapowiadająca się kariera policjantki na surowej teksańskiej pr

Więcej

29,00 zł

19,72 zł