Krystian Janik

Krystian Janik urodził się w 1989 roku. To z wykształcenia filolog polski, który już w okresie studiów rozpoczął swoją przygodę z pisaniem wierszy. Janik jest zafascynowany filozofią nietzscheańską. Przykłady tego można odnaleźć w jego twórczości poetyckiej, szczególnie w utworach stanowiących jego debiut literacki.

Krystian Janik – poeta, pisarz i miłośnik filozofii Nietzschego i twórczości Dostojewskiego


Debiutem Krystiana Janika są tomiki poezji, jak również pozycje beletrystyczne zaliczane do gatunku horror, kryminał, sensacja i thriller. Krystian Janik tworzy także artykuły do popularnych czasopism. W jego dorobku literackim znaleźć można takie utwory, jak „To nie ma nic”, „Pomsta. Opowieść z dziejów Miasta Tarnowa”. To pozycje wydane, zarówno w wersji papierowej, jak i w formie ebooków. Janik w swojej twórczości odwołuje się do czasów Dostojewskiego, tworząc opowieści kryminalne podszyte grozą.

Filozofia na kartach powieści i w poezji Janika


Według krytyków literackich, a także znawców literatury Janik jest wspaniale zapowiadającym się twórcą, który w swoich utworach poetyckich i prozatorskich przekazuje hasła filozofii nietzscheańskiej, a także myśli Emila Ciorana. Sam Janik nazywa swoje dzieła opowieściami niesamowitymi, łącząc różne gatunki literackie w jedną, spójną całość.

Lista książek: Krystian Janik

Tu nie ma nic - Krystian Janik | mała okładka
-39 %

Tu nie ma nic

Krystian Janik

7.0 / 10 (63 ocen)

44,99 zł

27,34 zł

33,00 zł

19,46 zł