Krzysztof Wójcik

Dziennikarz śledczy, jeden z najlepszych polskich reporterów. Dwukrotny zdobywca nagrody Grand Press za publikacje dotyczące korupcji w pomorskim wymiarze sprawiedliwości oraz na wydziale prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Autor książek: "Depresja miliardera. Historia Ryszarda Krauzego", "Mafia na wybrzeżu", "Skorpion", "Psy wojen" oraz "Policjanci i gangsterzy".

Lista książek

Mafia na wybrzeżu - Krzysztof Wójcik | mała okładka
-39 %

Mafia na wybrzeżu

Krzysztof Wójcik

Gdy w centralnej Polsce rządził Masa, na Wybrzeżu działała mafia, której krwawe zbrodnie zaowocowały słynnym procesem „klubu płatnych zabójców”. Po raz pierwszy w Polsce na sali sądowej w Gdańsku stanęła kuloodporna klatka odgradzająca niebezpiecznych przestępców od sędziego, prawników i publiczności. Zapadły surowe wyroki dożywocia.
Wśród czołowych dziennikarzy relacjonujących przebieg procesu był wtedy Kr[...]

Więcej

39,90 zł

24,50 zł

Depresja miliardera. Historia Ryszarda Krauzego, jednego z najbogatszych Polaków

Krzysztof Wójcik

Długą drogę przebył Ryszard Krauze przez trzydzieści lat swojej kariery w biznesie – wspina się na sam szczyt i potem spektakularnie spada. Zwykły chłopak z niewielkiego mieszkania na ulicy Warszawskiej w Gdyni trafia na czołówki list najbogatszych Polaków. W szczytowym momencie nazwisko Krauzego pojawia się na światowej liście miliarderów z majątkiem szacowanym na 1,3 miliarda dolarów. O fortunie świadczy [...]

Więcej

39,90 zł

29,00 zł

Psy wojen Od Indochin po Pakistan: polscy najemnicy na frontach świata - Krzysztof Wójcik | mała okładka
-31 %

Psy wojen Od Indochin po Pakistan: polscy najemnicy na frontach świata

Krzysztof Wójcik

WOJNA, KREW I KONTRAKT!
Byli członkowie GROM-u, antyterrorysta z jednostki specjalnej, żołnierz FORMOZY, gangster, a potem świadek koronny oraz młokos z prowincji szukający przygód i zarobku – co ich wszystkich łączy? Wszyscy na pewnym etapie życia zostali najemnikami: czy to w Legii Cudzoziemskiej, w firmach ochroniarskich w Iraku i Pakistanie, czy w ochronie statków przed piratami.
Dziennikarz Krzysztof W[...]

Więcej

34,90 zł

24,01 zł

Skorpion - Krzysztof Wójcik | mała okładka
-39 %

Skorpion

Krzysztof Wójcik

Paweł Tuchlin, pseudonim Skorpion, to jeden z najbardziej krwawych seryjnych morderców w historii polskiej kryminalistyki. W latach 1975–1983 atakował kobiety młotkiem, uderzając je w głowę. Najczęściej wtedy, gdy wieczorem wracały z pracy czy ze spotkania z przyjaciółmi. Potrafił się przyczaić, śledzić swoją ofiarę i dopaść ją dosłownie na ostatnich metrach przed jej domem. Zamordował w ten sposób 9 kobiet[...]

Więcej

39,90 zł

24,50 zł

Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ - Krzysztof Wójcik | mała okładka
-37 %

Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ

Krzysztof Wójcik

Pieniądze, miłość i śmierć - książka Policjanci i gangsterzy jak w soczewce skupia brutalne poczynania półświatka przełomu wieków, brzemienne w skutki romanse i płynne przenikanie się struktur mafii i policji.
„Willy”, polski Al Capone, bezwzględny morderca i autor „skoku stulecia” na konwój pocztowy w Gdańsku w 1999 roku. Czy operacje plastyczne pomogły mu zmienić tożsamość i uniknąć odpowiedzialności?
Por[...]

Więcej

37,91 zł

23,71 zł

Smycz

Krzysztof Wójcik

Młody mężczyzna podróżuje stopem. W czasie śnieżycy na drodze do Warszawy zatrzymuje lekko zdezelowanego golfa, którego prowadzi starszawy pan. Między mężczyznami wywiązuje się rozmowa. Okazuje się, że kierowca szuka swojej córki, którą - jak twierdzi - ktoś porwał. Jednocześnie uważa, że odkrył on
pewien tajemny sposób na odmianę losu ludzkości, z którym koniecznie chce ją zapoznać. Stopniowo dołączają się[...]

Więcej

29,90 zł

21,45 zł