Książę Harry

Książę Harry a właściwie Henry Charles Albert David Windsor urodził się 15 września 1984 roku w Londynie. Jest księciem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Wywodzi się z dynastii Windsorów. To syn Karola III króla Wielkiej Brytanii i księżnej Walii Diany, wnuk królowej Elżbiety II. Książę Harry ma za sobą karierę wojskową. 31 marca 2020 roku zrezygnował z pełnienia oficjalnych funkcji, zarezerwowanych dla członków rodziny królewskiej i przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych.

Książę Harry– wspomnienia „zapasowego” następcy tronu


Kontrowersyjna autobiografia księcia Harre’go pod tytułem "Ten drugi” nawiązuje nie tylko do jego lat dzieciństwa i młodości. Przedstawia ona jego burzliwe związki z kobietami i doświadczenia zdobyte na polu bitwy. Książę Harry w swojej autobiografii porusza także kwestie związane z przejawami rasizmu i atakami ze strony prasy, skierowanymi w jego matkę a potem żonę. W autobiografii nie brak osobistych wyznań, związanych z sposobem traktowania zapasowego następcy tronu.

Odznaczenia wojenne


Książę Harry został wielokrotnie odznaczony za zasługi na froncie. Otrzymał on Medal Służby Operacyjnej w Afganistanie, a także medal złotego, diamentowego i platynowego jubileuszu. Ponadto, Henry Charles Albert David Windsor posiada Królewski Order Wiktoriański, stanowiący wyraz jego osobistej służby dla Monarchii wspólnoty Narodów. Książę Harry otrzymał także wyróżnienia za postawę bojową w trakcie służby operacyjnej, prowadzonej w Afganistanie.

Lista książek: Książę Harry

Ten drugi - Książę Harry | mała okładka
-40 %

Ten drugi

Książę Harry

5.9 / 10 (806 ocen)

38,69 zł 38,69 zł - najniższa cena 64,90 zł - cena detaliczna

Ten drugi - Książę Harry | mała okładka
-40 %

Ten drugi

Książę Harry

44,65 zł 44,65 zł - najniższa cena 74,90 zł - cena detaliczna