Lenny Kravitz

LENNY KRAVITZ – urodził się 26 maja 1964 roku w Nowym Jorku. Jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów rozpoznawany na całym świecie. Lenny Kravitz zajmuje się nie tylko śpiewaniem, ale również komponuje, aranżuje, produkuje i pisze teksty. W swojej karierze aż czterokrotnie zdobył jedną z najbardziej prestiżowych statuetek w przemyśle muzycznym – Grammy.

Lenny Kravitz – kariera muzyczna


Rodzice Lenny’ego Kravitza również byli związani z show-biznesem. Ojciec muzyka, Seymour „Sy” Kravitz, pracował w stacji NBC, gdzie był producentem. Z kolei matka wokalisty, Roxie Alberthy Roker, była aktorką. Dzięki temu Lenny Kravitz mógł spędzać czas z takimi osobistościami, jak Miles Davis, Elli Fitzgerald czy też Duke Ellington. Muzyk od zawsze był buntownikiem. W wieku 15 lat wyprowadził się od rodziców i zamieszkał w samochodzie. Jako nastolatek zaprzyjaźnił się ze Slashem, późniejszym gitarzystą znanej grupy Guns’N’Roses. Lenny również marzył o karierze muzycznej. We wrześniu 1989 roku ukazał się jego debiutancki album pt. „Let Love Rule”. To dało mu przepustkę do wielkiego świata. Rok później współpracował już z Madonną. Przełomem dla jego kariery okazał się trzeci album wydany w 1993 roku. Krążek nosił tytuł „Are You Gonna Go My Way” i momentalnie pokrył się złotem oraz platyną. Do największych hitów muzyka zaliczyć można przede wszystkim takie numery, jak „Fly Away”, oraz „American Woman”. Do tej pory Lenny Kravitz nagrał 11 płyt. Ostatnia z nich pt. „Raise Vibration” ukazała się we wrześniu 2018 roku.

Lenny Kravitz – biografia


W 2021 na rynku pojawiła się autobiografia Lenny’ego Kravitza, którą przygotował wraz z Davidem Ritzem. W książce „Lenny Kravitz. Let Love Rule” muzyk bardzo szczerze i z ogromną dozą humoru opowiada o swoim życiu. Muzyk spotykał się z wieloma znanymi kobietami, w tym między innymi z Naomi Campbell, Kylie Minogue, Nicole Kidman czy też Kate Moss. Z małżeństwa z aktorką Lisą Bonet ma córkę Zoe, która poszła w ślady matki.

Lista książek: Lenny Kravitz

12,00 zł 24,50 zł (-51%) - najniższa cena 42,99 zł (-72%) - cena detaliczna