Liliana Bardijewska

Lista książek

Dom ośmiu tajemnic

Liliana Bardijewska

Więcej

29,90 zł

18,54 zł

Drobinka Śmieszynka, czyli przygody kropelki wody

Liliana Bardijewska

Więcej

29,90 zł

18,54 zł

Księżniczka Koronka i Książę Hafcik

Liliana Bardijewska

Więcej

21,90 zł

13,58 zł

Gwiazdka z nieba

Liliana Bardijewska

Wzruszająca pełna fantazji bajka o małym chłopcu Tomaszku, bardzo małym pluszowym misiu i jeszcze mniejszej śnieżynce Śmieszynce oraz o pewnej deszczowej Wigilijnej Nocy, kiedy przygoda ta się rozpoczyna. Opowieść o przyjaźni i sile marzeń, które jednego z naszych bohaterów zaprowadzą aż na Mleczną Drogę. I o tym, że marzenia się spełniają, jeżeli tylko mamy odwagę marzyć „odlotowo”.
Dla dzieci od lat 4.[...]

Więcej

25,00 zł

15,50 zł

Baśnie polskie Szklana góra

Liliana Bardijewska

Dawno, dawno temu w samym sercu Warmii – tam, gdzie płynie rzeka Łyna – wznosiła się szklana góra. Należała do potężnego księcia, który miał córkę najpiękniejszą z pięknych. Kochał ją nad życie i strzegł jej jak źrenicy oka.

Piękna księżniczka wiedzie dostatnie życie, je z porcelanowych talerzy i spija wodę ze złotych kielichów. Zamieszkuje brylantowy zamek znajdujący się na szczycie szklanej góry. Do tej [...]

Więcej

19,90 zł

12,34 zł

Baśnie polskie Pierścień orlicy

Liliana Bardijewska

Więcej

19,90 zł

O czym szumią muszle - Liliana Bardijewska | mała okładka
-38 %

O czym szumią muszle

Liliana Bardijewska

Więcej

21,90 zł

13,58 zł

Baśnie polskie Toruńskie pierniki - Liliana Bardijewska | mała okładka
-38 %

Baśnie polskie Toruńskie pierniki

Liliana Bardijewska

Przepyszna opowieść o toruńskich piernikach, tak smaczna, jak one same.

Dawno, dawno temu w mieście Toruniu pewien młody cukiernik, a miał on na imię Bogumił, zakochał się w pięknej, uroczej i dobrej Katarzynce. Powodowany tym gorącym i szczerym uczuciem podarował jej nie tylko swoje serce, ale także... smakowite pierniczki.

Jak myślicie, czy Katarzynka mogła się oprzeć tak wyjątkowemu prezentowi? Na pewn[...]

Więcej

9,90 zł

6,14 zł

Zielony wędrowiec - Liliana Bardijewska | mała okładka
-38 %

Zielony wędrowiec

Liliana Bardijewska

Pełna fantazji i ciepłego humoru bajka o wędrówce zielonego Stworka przez świat kolorów. Opowieść o tolerancji i wielkiej przyjaźni tych, którzy umieją się od siebie pięknie różnić nie tylko kolorami.
Trzecie wydanie książki uhonorowanej w konkursie IBBY tytułem „Książka Roku 2001”, wzbogacone o piosenki ze spektaklu teatralnego, w nowym opracowaniu graficznym Emilii Dziubak.

Więcej

30,00 zł

18,72 zł

Baśnie polskie Syrenka warszawska + CD

Liliana Bardijewska

Dawno temu w głębinach Wisły żyła piękna syrenka o równie pięknym głosie, którym czarowała rybaków z pobliskiej osady… Kto jeszcze nie zna tej legendy związanej ze stolicą naszego kraju, musi ją koniecznie poznać, by zrozumieć, że prawdziwą siłę daje wolność i wrażliwe serce. Do książki dołączona jest płyta CD z słuchowiskiem.

Więcej

19,90 zł

12,34 zł

Baśnie polskie Książę Popiel + CD

Liliana Bardijewska

Dawno temu w okolicach Kruszwicy nad jeziorem Gopło żył okrutny książę Popiel ze swoją podstępną i rozrzutną żoną. Pewnego dnia przybyli do zamku krewni księcia, aby pozbawić go władzy… Kto jeszcze nie zna tej legendy związanej z historią naszego kraju, musi ją koniecznie poznać. Do książki dołączona jest płyta CD z słuchowiskiem.

Więcej

19,90 zł

12,34 zł

Moje - nie moje

Liliana Bardijewska

Nowe, rozszerzone wydanie książki wyróżnionej w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsze Książki Roku 2003/4” w kategorii: Literatura dla dzieci.

Bajka dla dzieci od lat 4 o tym, że pozory mylą, a prawdziwe piękno i dobro kryją się niekiedy pod bardzo niepozorną postacią. Oto na leśnej polanie pojawia się tajemnicze jajko. Jest piękne, kolorowe i budzi zachwyt wszystkich mieszkańców[...]

Więcej

27,50 zł

17,74 zł

Opowieści pokoleń czyli baśnie i legendy polskie - Liliana Bardijewska | mała okładka
-38 %

Opowieści pokoleń czyli baśnie i legendy polskie

Liliana Bardijewska

Baśnie i legendy polskie w opracowaniu Liliany Bardijewskiej w bardzo przystępny sposób przybliżają dzieciom elementy historii i kultury oraz różne zakątki Polski, a także przekazują im wiele cennych wartości. Opowieści te mają pozytywne, budujące przesłanie.
W książce nie brakuje pięknych obrazów, zarówno malowanych barwnym słownictwem, jak
i ślicznie wykonanych rysunków, które świetnie współgrają z przeds[...]

Więcej

35,00 zł

21,70 zł

Pięć czarów i cud - Liliana Bardijewska | mała okładka
-38 %

Pięć czarów i cud

Liliana Bardijewska

Wcale nie trzeba być Harrym Potterem, żeby umieć czarować. Nie wierzycie? Zuzka i Maks, wiecznie skłócone rodzeństwo, mają na to sprawdzony patent. Walczą na czary ze sobą nawzajem i z resztą świata. I zwyciężają! Wiedzą, jak wygrać mecz z silniejszą drużyną, jak zdobyć nagrodę w quizie teatralnym czy pokonać chorobliwą nieśmiałość. Warto spróbować! Kto wie, może i Wam uda się zaczarować świat?![...]

Więcej

23,90 zł

14,82 zł

Kot Karima i obrazki - Liliana Bardijewska | mała okładka
-38 %

Kot Karima i obrazki

Liliana Bardijewska

Niełatwo być kotem Karima. Trzeba przepłynąć morze, wspiąć się na najwyższą górę i przewędrować pół świata. Trzeba być mądrym i odważnym. Taki jest właśnie Biss, kot Karima. A kim jest Karim? Syryjskim chłopcem, który ucieka przed wojną z małym kociakiem w kieszeni.
Kiedy dotrą do Polski, Biss przeżyje wiele zabawnych przygód. Tutaj pozna też nowych przyjaciół – mysza Akysza, muchę Kluchę i chomika Migmiga[...]

Więcej

24,90 zł

15,44 zł

Toruńskie pierniki Baśnie polskie Książka ze słuch

Liliana Bardijewska

Więcej

15,90 zł

Królewna Żabka Baśnie polskie z płytą CD

Liliana Bardijewska

Dawno, dawno temu, a nawet jeszcze dawniej, w zamku otoczonym lasami żył sobie potężny król. Długie lata rządził mądrze i sprawiedliwie, a kiedy się zestarzał, postanowił przekazać tron synowi. Ale któremu?...

Ten królewicz miał odziedziczyć królewską koronę, który pojmie za żonę najpiękniejszą, najmądrzejszą i najszlachetniejszą pannę. Czy Królewna Żabka okaże się właściwą wybranką dla najmłodszego młodzi[...]

Więcej

19,90 zł

12,34 zł

Baśnie polskie Bazyliszek

Liliana Bardijewska

Kto jeszcze nie zna historii o strasznym bazyliszku, musi koniecznie sięgnąć po tę książkę! To barwna opowieść z dreszczykiem, z której dzieci dowiadują się o legendarnym potworze jednym spojrzeniem zamieniającym każdego w kamień i o dzielnym kucharczyku, który swoją pomysłowością przechytrzył bestię. Do książki dołączona jest płyta CD z słuchowiskiem.

Więcej

19,90 zł

Niezwykła wędrówka Ślimaka Lazura

Liliana Bardijewska

Dalszy ciąg przygód zielonego Stworka i jego przyjaciół, których tym razem czeka podróż w czasie. Dowiedzą się dzięki niej, że czas potrafi przyspieszać i zwalniać, a niekiedy nawet zawrócić! Zrozumieją też, że najcenniejszym darem, jaki można ofiarować przyjacielowi, jest właśnie czas!

Więcej

23,90 zł