Louisa May Alcott

Louis May Alcott urodziła się 29 listopada 1832 roku w Germantown w stanie Pensylwania, zmarła 6 marca 1888 roku w Bostonie. Była amerykańską pisarką, pionierką literatury kobiecej w Stanach Zjednoczonych.

W czasie wojny domowej pracowała jako pielęgniarka co posłużyło jej jako zarys do fabuły jej pierwszej książki "Szkice szpitalne". Po kilku latach, wydawca zgłosił się do niej z prośbą o napisanie powieści dla dziewcząt i tak powstała klasyczna już dziś książka "Małe kobietki".

Lista książek

Małe kobietki wersja ilustrowana - Alcott Louis May | mała okładka
-41 %

Małe kobietki wersja ilustrowana

Alcott Louis May

Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee.
Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając dziewczynkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu.
Córki pani March – stateczna Meg, żywa jak iskra Jo[...]

Więcej

44,90 zł

26,28 zł

Mali mężczyźni Mali mężczyźni - Louisa May Alcott | mała okładka
-41 %

Mali mężczyźni

Louisa May Alcott

Światowy bestseller amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott. Dalsze losy bohaterów Małych kobietek i Dobrych żon (książka jest trzecią częścią tetralogii Małych kobietek). Książka opowiada o życiu Jo Bhaer, jej męża i dzieciaków ze szkoły w Plumfield. Bezpośrednią inspiracją tej historii była śmierć szwagra Alcott, który pojawia się w jednym z ostatnich rozdziałów. Wszystkie książki cyklu, choć tak uroczo b[...]

Więcej

44,90 zł

26,28 zł

Dobre żony - May Alcott Louisa | mała okładka
-46 %

Dobre żony

May Alcott Louisa

Louisa May Alcott opowiada dalsze dzieje „małych kobietek”.

Dobre żony to książka dla wszystkich, którzy chcą poznać dalsze losy małych kobietek - poważnej Meg, roztrzepanej Jo, łagodnej Beth i wytwornej Amy.

Upłynęło kilka lat i dziewczęta powoli wkraczają w inny świat, dorośleją, zmieniają się, przeżywają smutki i rozczarowania, nawet tragedie, ale jednocześnie życie nie skąpi im także radosnych i szczę[...]

Więcej

44,90 zł

24,39 zł