Łukasz Sojka

Łukasz Sojka urodził się w 1978 roku w Pszczynie. Studiował na Wydziale Filozofii na Uniwersytecie Śląskim. Jest znanym i cenionym autorem opowiadań, które były publikowane w miesięczniku społeczno literackim "Śląsk". Pisał również scenariusze przedstawień dla dzieci i teksty piosenek. Prywatnie jest gitarzystą i wokalistą zespołu Hardrockets.

Łukasz Sojka i jego powieści historyczne


Pierwsza historyczna powieść pisarza, zatytułowana "Skrzydlata husaria. Historia polskich lotników bombowych" została wydana przez Znak Horyzont, a Łukasz Sojka trafił na listę bestsellerów. To porywająca opowieść, która spodoba się wszystkim fanom lotnictwa i miłośnikom historii.  Wkrótce jego fani doczekali się kolejnej książki pod tytułem "Zatopić Trzecią Rzeszę", która opisuje najbardziej brawurową akcję lotniczą II wojny światowej.

Ciekawe spojrzenie na historię


Łukasz Sojka ujmuje swoich czytelników lekkością, z jaką opisuje ważne wydarzenia II wojny światowej. Urzeka ich także swoim ciekawym spojrzeniem na historię wojennych bitew. Od powieści Sojki nie sposób się oderwać są tak wciągające.

Lista książek: Łukasz Sojka

Zatopić III Rzeszę - Sojka Łukasz | mała okładka
-27 %

Zatopić III Rzeszę

Łukasz Sojka

8.1 / 10 (7 ocen)

69,99 zł

50,99 zł

59,99 zł

43,79 zł