Magda Krzyżanowska-Mierzewska

Radca prawny, prawnik w Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu od 1998 r.
Autorka licznych publikacji o orzecznictwie Trybunału, ochronie praw człowieka i wymiarze sprawiedliwości. Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie szkoleń organizowanych przez m.in. Helsińską Fundację Praw Człowieka, Interights, Holenderski Komitet Helsiński, Women's Human Rights Training Institute. Autorka nagrodzonej Nagrodą Historyczną „Polityki” za rok 2010 rodzinnej opowieści historycznej „Według ojca, według córki".

Lista książek

Olga, córka Wilka - Krzyżanowska-Mierzewska Magdalena, Wiśniewska Aldona | mała okładka
-40 %

Olga, córka Wilka

Krzyżanowska-Mierzewska Magdalena, Wiśniewska Aldona

Mówi się, że za każdym wspaniałym mężczyzną, który zrobił karierę, stoi wspaniała kobieta. Za Olgą Krzyżanowską, gdańską lekarką, która niemal wprost z przychodni trafiła na szczyty polskiej polityki, stoi szereg takich kobiet: jej babka, matka, ciotki. Ich życiorysami można by obdzielić tłum powieściowych postaci.
Są w nich ucieczki z dziećmi przez zieloną granicę, praca w konspiracji, udział w Powstaniu W[...]

Więcej

39,99 zł

23,87 zł

Według ojca, według córki. Historia rodu

Jerzy Krzyżanowski, Magda Krzyżanowska-Mierze

Ojciec i córka z okruchów wspomnień pieczołowicie odtwarzają historię dyskretnych stryjów i wścibskich ciotek, wariatek i profesorów, lekarek i inżynierów, awanturnic, pań domu i łączniczek. Barwne dzieje dwóch rodów - Krzyżanowskich wywodzących się z Wileńszczyzny, Krzyżanowskich ze Lwowa i ich potomków z Trójmiasta.

Więcej

69,00 zł

43,84 zł