Magdalena Wolińska-Riedi

Magdalena Wolińska-Riedi to polsko-watykańska dziennikarka, która urodziła się 22 maja 1971 roku. Ukończyła filologię włoską na Uniwersytecie Warszawskim i historię kościoła na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Ponadto Magdalena Wolińska-Riedi studiowała na Akademii Dyplomatycznej w Warszawie. Jako jedna z nielicznych, świeckich kobiet, przez prawie 20 lat, mieszkała w najmniejszym państwie na świecie, jakim jest Watykan.

Magdalena Wolińska-Riedi – dziennikarka i korespondentka Watykanu


Magdalena Wolińska-Riedi rozpoczęła swoją karierę zawodową jako prezenterka programów podróżniczych. Od 2014 roku pracuje jako korespondentka Telewizji Polskiej we Włoszech. Dodatkowo Magdalena Wolińska-Riedi wykonuje tłumaczenia języka polskiego na język włoski. Prywatnie jest żoną oficera Gwardii Szwajcarskiej.

Ciekawostki dotyczące Watykanu– tematy publikacji Magdaleny Wolińskiej-Riedi


Ta polska dziennikarka jest autorką książek, w których odkrywa tajemnice Watykanu. Jej publikacje o tytułach „Kobieta w Watykanie” i „Zdarzyło się w Watykanie”, zawierają wywiady z mieszkańcami i pracownikami tego wyjątkowego miejsca. Poruszana jest w nich tematyka codziennego życia w najmniejszym państwie na świecie. W książkach Magdaleny Wolińskiej-Riedi można również znaleźć jej osobiste wspomnienia, które zgromadziła przez okres prawie 20 lat zamieszkiwania w Watykanie.

Lista książek

Bestseller
Zdarzyło się w Watykanie. Nieznane historie zza Spiżowej  Bramy - Wolińska-Riedi Magdalena | mała okładka
-33 %

Zdarzyło się w Watykanie. Nieznane historie zza Spiżowej Bramy

Wolińska-Riedi Magdalena

Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet, mieszkała za Spiżową Bramą przez prawie 20 lat. W rozmowie z nią inni świeccy pracownicy i mieszkańcy Watykanu po raz pierwszy opowiadają o swoich przeżyciach.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata - Magdalena Wolińska-Riedi | mała okładka
-32 %

Kobieta w Watykanie.

Magdalena Wolińska-Riedi

Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet, mieszkała za Spiżową Bramą przez prawie 20 lat. Opowiada o tym, jak wygląda codzienne życie w najmniejszym państwie świata. Zdradza zaskakujące fakty i ciekawostki.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Zdarzyło się w Watykanie - AUTOGRAF

Magdalena Wolińska-Riedi

Więcej

39,99 zł

26,99 zł