Małgorzata Czerwińska-Buczek

Polska pisarka. W swoim dorobku ma wiele książek, a wśród nich: Pod okupacją i w powstaniu. Wspomnienia konspiracyjne, Nasza powstańcza młodość Rozmowy z bohaterami Polski Podziemnej oraz Życie zapisane w zeszytach. Saga rodu Mocarzy.

Lista książek

Życie zapisane w zeszytach Saga rodu Mocarzy - Małgorzata Czerwińska-Buczek | mała okładka
-38 %

Życie zapisane w zeszytach Saga rodu Mocarzy

Małgorzata Czerwińska-Buczek

„30 listopada 1918 roku zaczynam pisać opowieść o czasach kiedy rodziła się Wolność. Pragnę ocalić od zapomnienia ludzi mających udział w odzyskaniu i budowaniu ukochanej Ojczyzny" - Antoni Mocarz.
Jego syn Józef kontynuował dzieło ojca i całość powierzył wnuczce... „Madziu, to Twój posag! Wierzę, że dobrze go wykorzystasz!"

Więcej

24,15 zł

14,97 zł

Pod okupacją i w powstaniu. Wspomnienia konspiracy

Małgorzata Czerwińska-Buczek

W wydanej przed rokiem książce Powstańcy 44. Bohaterowie i świadkowie zawarłam wspomnienia moich przyjaciół Powstańców. Oddałam głos ludziom mi bliskim, z którymi spędziłam na rozmowach wiele godzin. Łączą nas serdeczne stosunki. Za moim pośrednictwem przemówili do czytelników. Zaufali nie tylko mnie, ale każdemu, kto zechciał zapoznać się z ich przeżyciami. Po wydaniu książki usłyszałam mnóstwo ciepłych sł[...]

Więcej

29,90 zł

20,36 zł

Powstańcy '44. Bohaterowie i świadkowie. Rozmowy i

Małgorzata Czerwińska-Buczek

Ta książka miała być historią ludzkich przeżyć, a jest zapisem wielkich emocji i przyjaźni. Rok spotkań i rozmów z powstańcami zmienił zupełnie życie autorki, przewartościował je. Zrozumiała, że ram młodości nie wyznacza metryka urodzenia, ale nasz stosunek do ludzi i do siebie. Że największym dobrem są przyjaźń i miłość.
Barbara Gancarczyk z batalionu "Wigry" przeżyła Powstanie na Starówce. Jako sanitariu[...]

Więcej

29,90 zł

18,54 zł

Nasza powstańcza młodość Rozmowy z bohaterami Polski Podziemnej - Małgorzata Czerwińska-Buczek | mała okładka
-32 %

Nasza powstańcza młodość Rozmowy z bohaterami Pols

Małgorzata Czerwińska-Buczek

Większość z nich ma już ponad dziewięćdziesiąt lat. Potrafią cieszyć się każdą przeżytą chwilą. Coraz częściej i chętniej opowiadają o najtrudniejszych latach swojego życia. Z błyskiem w oku mówią o konspiracyjnej działalności i akcjach, w których brali udział, a które na trwałe zapisały się w naszej historii. O przyjaźniach na śmierć i życie, pieczętowanych czynami i ofiarą, a nie deklaracjami. O miłościa[...]

Więcej

29,90 zł

20,36 zł

Dzieci wojennej Warszawy - Małgorzata Czerwińska-Buczek | mała okładka
-31 %

Dzieci wojennej Warszawy

Małgorzata Czerwińska-Buczek

Zbiór opowiadań dla młodzieży o ostatnich miesiącach wolności, obronie Warszawy, okupacji, Powstaniu, popowstaniowej tułaczce. Historie napisane są na podstawie przeżyć ówczesnych dzieci. Opowieść o małym, ale wielkim bohaterstwie młodych warszawiaków.

Więcej

16,80 zł

11,64 zł

Sanitariuszka Dora Nie było czasu na strach - Małgorzata Czerwińska-Buczek | mała okładka
-38 %

Sanitariuszka Dora Nie było czasu na strach

Małgorzata Czerwińska-Buczek

„Dora” to konspiracyjny i powstańczy pseudonim. Ta książka to nie wywiad ani spisany życiorys, ale opowieść o „Dorze”, bliskich jej ludziach i czasach, w których żyła. Z setek usłyszanych historii Autorka wybrała te, które zrobiły na niej największe wrażenie.

Więcej

23,94 zł

14,84 zł

A u nas świeci słońce Życiorys naznaczony okupacją i Powstaniem - Małgorzata Czerwińska-Buczek | mała okładka
-38 %

A u nas świeci słońce Życiorys naznaczony okupacją

Małgorzata Czerwińska-Buczek

Opowieść o Marii Pajzderskiej, jej dzieciństwie i dorastaniu w wolnej, międzywojennej Polsce. Jej marzeniach i planach zniszczonych przez wojnę i niemiecką okupację. O czasach, w których codziennością był ból, strach i śmierć.

Więcej

24,99 zł

15,49 zł