Małgorzata Rejmer

Małgorzata Rejmer urodziła się 6 września 1985 roku w Warszawie. Jest polską pisarką i reportażystką. Obecnie mieszka w Tiranie.

Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie jest doktorantką w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

W 2009 roku ukazała się jej pierwsza powieść "Toksymia", która została nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia.

Jesienią 2013 roku wydany został jej reportaż "Bukareszt. Kurz i krew", za który otrzymała Nagrodę Newsweek im. Teresy Torańskiej w kategorii literatura faktu, a ponadto Nagrodę Literacką dla Autorki "Gryfia" i nominację do Nagrody Literackiej Nike.

W październiku 2019 roku ukazała się jej książka "Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii" będącą reportażem o życiu podczas reżimu Envera Hoxhy. Za reportaż otrzymała nagrodę Paszport Polityki w kategorii: Literatura.

Lista książek

Bukareszt. Kurz i krew - Małgorzata Rejmer | mała okładka
-41 %

Bukareszt. Kurz i krew

Małgorzata Rejmer

„Bukareszt jest jak wrzątek albo kipiel, wzburzony i zmętniały. Atrybuty miasta: czarne kłęby przewodów na słupach jak gniazda porzucone przez ptaki, atmosfera rozkopania i prowizorki obok bankietów w sklepowych witrynach, przeszywający zapach lip i rozgniecionych winogron. Elegancja architektury z zamierzchłego świata. Stukot rozchybotanych tramwajów, klaksony rozwścieczonych taksówek na sekundę przed stłu[...]

Więcej

39,90 zł

23,59 zł

Toksymia - Małgorzata Rejmer | mała okładka
-31 %

Toksymia

Małgorzata Rejmer

książka opiera się na dwóch mocnych kolumnach - językowym szaleństwie i czarnym poczuciu humoru Rejmer. To jest kulawy język potoczny, ale tak przetworzony, że staje się osobliwym językiem rejmerowym. Jak ktoś wymyśla takie porównania i metafory, to musi mieć już czarny pas w literaturze.
Krzysztof Varga

Więcej

30,00 zł

20,61 zł

Błoto słodsze niż miód Głosy komunistycznej Albanii - Małgorzata Rejmer | mała okładka
-41 %

Błoto słodsze niż miód Głosy komunistycznej Albanii

Małgorzata Rejmer

„Błoto słodsze niż miód” to opowieść o kraju udręczonym terrorem Envera Hoxhy, dyktatora, który po zerwaniu sojuszy z Jugosławią, Związkiem Radzieckim i Chinami uwierzył, że Albania może stać się samowystarczalną twierdzą komunizmu. O ludziach z dnia na dzień skazywanych na zesłanie, tylko dlatego że urodzili się w niewłaściwej rodzinie lub szeptem w czterech ścianach próbowali samodzielnie myśleć. O krwawy[...]

Więcej

39,90 zł

23,59 zł

Toksymia

Małgorzata Rejmer

Tragiczne wydarzenie splata historie kilkorga bohaterów, z których każdy uwikłany jest w trujące relacje.

Więcej

37,80 zł