Marcin Fabjański

Marcin Fabjański urodził się w 1970 roku. Jest absolwentem renomowanej uczelni wyższej University of York. W 1998 obronił pracę z filozofii w Instytucie Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jego praca badawcza poruszała kwestię analizy metafizyki i umysłowości wobec buddyzmu i filozofii schopenhauerowskiej. Marcin Fabjański podróżował po Krajach Azjatyckich. Zwiedził Birmę, Tajlandię, Nepal, Chiny i Indie.

Marcin Fabjański – echa buddyzmu, stoicyzmu i nawiązania do filozofii Schopenhauera


Medytacje w klasztorach buddyjskich spowodowały, że Fabjański zaczął analizować filozofię i postawę życiową tamtejszych mnichów. Marcin Fabjański wydał kilka książek na temat filozofii zachodniej i wschodniej – Europowieści, „Stoicyzm uliczny”, "Ogryzek Aureliusza", "Noc szeptów". W swoich publikacjach poddawał głębszym rozważaniom buddyzm, stoicyzm i myśli autorstwa Arthura Schopenhauera. Marcin Fabjański po dzień dzisiejszy prowadzi Apenińską Szkołę Filozofii, która znajduje się we Włoszech. Fabjański publikował także w magazynie Focus i w Przekroju.

Wyróżnienia za najlepsze reportaże


W 2000 roku Marcin Fabjański został wyróżniony Grand Press w kategorii najlepszy reportaż prasowy za "Zły dotyk". Został on opublikowany w Gazecie Wyborczej. Ten kontrowersyjny materiał przedstawia historię niesłusznie skazanego na 30 lat więzienia Rafała Pietrzaka, mieszkańca stanu Teksas (USA), oskarżonego o molestowanie seksualne nieletniego. Reportaże Fabjańskiego poruszają kwestię zasadności kary, niewinności i stygmatyzacji osób niesłusznie skazywanych za ciężkie przestępstwa.

Lista książek: Marcin Fabjański

26,99 zł 27,99 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna

30,59 zł 27,13 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

26,99 zł 27,99 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna

Zaufaj życiu Nie zakochuj się w przelatującym wróblu - Marcin Fabjański | mała okładka

Zaufaj życiu Nie zakochuj się w przelatującym wróblu

Marcin Fabjański

7.1 / 10 (55 ocen)

39,90 zł 39,90 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

34,90 zł 34,90 zł - najniższa cena 34,90 zł - cena detaliczna