Marcin Fabjański

Marcin Fabjański urodził się w 1970 roku. Jest absolwentem renomowanej uczelni wyższej University of York. W 1998 obronił pracę z filozofii w Instytucie Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jego praca badawcza poruszała kwestię analizy metafizyki i umysłowości wobec buddyzmu i filozofii schopenhauerowskiej. Marcin Fabjański podróżował po Krajach Azjatyckich. Zwiedził Birmę, Tajlandię, Nepal, Chiny i Indie.

Marcin Fabjański – echa buddyzmu, stoicyzmu i nawiązania do filozofii Schopenhauera


Medytacje w klasztorach buddyjskich spowodowały, że Fabjański zaczął analizować filozofię i postawę życiową tamtejszych mnichów. Marcin Fabjański wydał kilka książek na temat filozofii zachodniej i wschodniej – Europowieści, „Stoicyzm uliczny”, "Ogryzek Aureliusza", "Noc szeptów". W swoich publikacjach poddawał głębszym rozważaniom buddyzm, stoicyzm i myśli autorstwa Arthura Schopenhauera. Marcin Fabjański po dzień dzisiejszy prowadzi Apenińską Szkołę Filozofii, która znajduje się we Włoszech. Fabjański publikował także w magazynie Focus i w Przekroju.

Wyróżnienia za najlepsze reportaże


W 2000 roku Marcin Fabjański został wyróżniony Grand Press w kategorii najlepszy reportaż prasowy za "Zły dotyk". Został on opublikowany w Gazecie Wyborczej. Ten kontrowersyjny materiał przedstawia historię niesłusznie skazanego na 30 lat więzienia Rafała Pietrzaka, mieszkańca stanu Teksas (USA), oskarżonego o molestowanie seksualne nieletniego. Reportaże Fabjańskiego poruszają kwestię zasadności kary, niewinności i stygmatyzacji osób niesłusznie skazywanych za ciężkie przestępstwa.

Lista książek

Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje - Fabjański Marcin | mała okładka
-33 %

Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje

Fabjański Marcin

Jedyny poradnik stoickiej filozofii, którego potrzebujesz, aby zacząć żyć bez lęku!
Marcin Fabjański – filozof, praktykujący stoik i założyciel szkoły filozoficznej we Włoszech, autor bestsellera „Uwolnij się!”.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów - Marcin Fabjański | mała okładka
-33 %

Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów

Marcin Fabjański

Co radzi Epikur na wypalenie zawodowe, a Montaigne na stresujący dzień w pracy? Jak Nietsche pomaga walczyć z zakupoholizmem? Dlaczego Budda i Laozi zalecają spacery po lesie?

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Zaufaj życiu Nie zakochuj się w przelatującym wróblu

Marcin Fabjański

Życie cieszy! Wystarczy mu zaufać!

Dlaczego starożytni mędrcy radzą, żebyś nie zakochiwał się w przelatującym wróblu? Bo za chwilę zniknie ci z oczu, zostawiając w sercu pustkę. A ty nic na to nie poradzisz. O wiele rozsądniej jest budować swoją egzystencję na czymś trwałym.
Czy samo „bycie” może być radosne? Bez dodatkowych warunków? Autor twierdzi, że tak.
Trzeba tylko zawierzyć rozumowi i porządkowi na[...]

Więcej

39,90 zł

27,07 zł

Stoicyzm uliczny z płytą CD Jak oswajać trudne sytuacje

Marcin Fabjański

To książka dla tych, którzy myślą, że medytacja polega na siedzeniu bez ruchu, a moralność nie istnieje bez religii. Dowiedzą się, jak bardzo się mylą.
Marcin Fabjański pokazuje, jak na co dzień stosować stoickie techniki mentalne. Starannie dobrane cytaty stoików, kontemplacje i eksperymenty myślowe dają wgląd w naturę rzeczywistości, który wyniesie nasz umysł ponad neurozę codziennego życia.[...]

Więcej

34,90 zł

25,04 zł