Marek Sekielski

Marek Sekielski urodził się w 1978 roku. Po ukończeniu studiów, związał się z branżą telewizyjną, zostając producentem wykonawczym wielu programów, emitowanych w telewizji, między innymi Faktów TVN, Teraz ja, Po prostu – program Tomasza Sekielskiego czy Teraz my. Marek Sekielski jest bratem jednego z najwybitniejszych polskich dziennikarzy Tomasza Sekielskiego. Bracia wspólnie stworzyli wiele projektów, między innymi dokumentów traktujących o patologiach w polskim społeczeństwie.

Marek Sekielski – reportaże i książki


W bogatym dorobku Marka Sekielskiego znaleźć można interesujące dokumenty, których został on głównym producentem. Należy do nich wstrząsający i kontrowersyjny reportaż – „Zabawa w chowanego” z 2020 roku i wydany rok wcześniej „Tylko nie mów nikomu”, traktujący o problemie pedofilii w polskim kościele katolickim. Literacka twórczość Marka Sekielskiego obejmuje wydaną wraz z Arturem Nowakiem książkę pod tytułem „Ogarnij się, czyli jak wychodziliśmy z szamba”, a także stworzony wraz z Małgorzatą Serafin poradnik „Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?
”.

Liczne nagrody


Sekielski jest laureatem wielu nagród. Otrzymał on między innymi Grand Press w kategorii reportaż telewizyjny/ wideo za film „Tylko nie mów nikomu”. Ponadto w 2019 roku odebrał Telekamerę za najlepszą produkcję roku i nagrodę specjalną Press Club Polska. Sekielski został uhonorowany Nagrodą im Andrzeja Woyciechowskiego. Otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orzeł za najlepszy film dokumentalny i nagrodę imienia Jana Kuciaka, przyznawaną przez Ringier Axel Springer Media dziennikarzom z Europy środkowo-wschodniej za całokształt pracy zawodowej, w duchu wierności wartościom.

Lista książek: Marek Sekielski

24,70 zł 24,70 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

26,97 zł 28,05 zł - najniższa cena 46,99 zł - cena detaliczna