Marlon James

Autor pochodzi z Jamajki, w 1991 roku ukończył University of the West Indies, a w 2006 uzyskał tytuł magistra na Wilkes University. Obecnie mieszka w Minneapolis zajmując się na co dzień wykładaniem języka angielskiego i kreatywnego pisania na Macalester College w St. Paul, w Minnesocie.
Zamiłowanie do literatury zaszczepili w nim rodzice, którzy oboje byli policjantami.
Zadebiutował powieścią „Księga nocnych kobiet”, która opisywała bunt niewolnic pracujących na jamajskich plantacjach, jego druga książka dotyczyła walk religijnych w niewielkiej wiosce na Jamajce.
Dzięki „Krótkiej historii siedmiu zabójstw” otrzymał w 2015 r. OCM Bocas Prize for Caribbean Literature oraz uznawaną za jedną z najbardziej prestiżowych nagród literackich na świecie, Man Booker Prize.

Lista książek

Krótka historia siedmiu zabójstw - Marlon James | mała okładka
-33 %

Krótka historia siedmiu zabójstw

Marlon James

Nagroda Bookera 2015!
Mocny jamajski głos na literackiej mapie świata.
Rozkołysana muzyką reggae historia zamachu na Boba Marleya.
Ta książka jest jak remake filmu Nierówna walka, w reżyserii Quentina Tarantino, do muzyki Boba Marleya, ze scenariuszem Olivera Stone’a i Williama Faulknera, doprawiony szczyptą marihuany najlepszego sortu! – tak o Krótkiej historii siedmiu zabójstw Marlona Jamesa napisała Mich[...]

Więcej

59,90 zł

40,24 zł

Księga nocnych kobiet

Marlon James

Książka, która wyniosła Marlona Jamesa na szczyt i otworzyła mu drogę do Nagrody Bookera!
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia buntu wznieconego na jamajskiej plantacji przez czarne kobiety. Epicka, mroczna, poruszająca. Jedna z najlepszych współczesnych powieści o niewolnictwie i drodze do wolności.
Lilit rodzi się jako niewolnica, ale nikt nie potrafi jej zniewolić. W jej żyłach płynie „krew Krom[...]

Więcej

44,90 zł

30,15 zł