Marta Matyszczak

Urodzona w Chorzowie, dziennikarka oraz pisarka, a także prowadząca portal www.kawiarenkakryminalna.pl. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, na kierunku politologia. Debiutancka powieść "Tajemnica śmierć Marianny Biel", to pierwsza część serii krymianałów, z udziałem Szymona Solańskiego oraz kundelka Gucia. Wszechstronnie uzdolniona tworzy także kryminalne farsy teatralne.

Lista książek

Wypocznij i zgiń - Marta Matyszczak | mała okładka
-39 %

Wypocznij i zgiń

Marta Matyszczak

Pod wyciągiem narciarskim na szczawnickiej Palenicy zostaje znalezione ciało Mateusza Słowika. Czy lokalny biznesmen padł ofiarą bezwzględnej konkurencji? A może jego śmierć to skutek rodzinnych porachunków?
Właściciel wyciągu wynajmuje Szymona Solańskiego i zleca mu złapanie mordercy. Prywatny detektyw przyjeżdża do Szczawnicy z Różą Kwiatkowską i kundelkiem Guciem. W toku śledztwa okazuje się, że sprawa m[...]

Więcej

29,90 zł

18,22 zł

Trup w sanatorium - Marta Matyszczak | mała okładka
-39 %

Trup w sanatorium

Marta Matyszczak

Gdy podejrznych jest wielu, trudno wybrać tego, który odpowiedzialny jest za morderstwo. Tak dzieje się też w świnoujskim sanatorium. Zbiegiem okoliczności obecny jest też prywatny detektyw - Szymon Solański, który od razu przystąpić może do poszukiwań.

Więcej

29,90 zł

18,22 zł

Tajemnicza śmierć Marianny Biel - Marta Matyszczak | mała okładka
-39 %

Tajemnicza śmierć Marianny Biel

Marta Matyszczak

Pełen humoru kryminał ze Śląskiem w tle.
Szymon Solański, zwolniony z pracy policjant, dorabia jako prywatny detektyw. Odkąd stracił żonę, nie oczekuje już od życia zbyt wiele. Razem z Guciem, przygarniętym ze schroniska kundelkiem, wprowadza się do starego familoka w zapomnianej przez resztę świata dzielnicy Chorzowa.
Niespodziewanie w piwnicy domu zostają znalezione zwłoki Marianny Biel, dawnej gwiazdy m[...]

Więcej

29,90 zł

18,22 zł

Zbrodnia nad urwiskiem - Marta Matyszczak | mała okładka
-39 %

Zbrodnia nad urwiskiem

Marta Matyszczak

Szymon Solański, prywatny detektyw, przyjmuje zlecenie odnalezienia Katarzyny Walasek. Trop prowadzi na jedną z trzech irlandzkich Wysp Aran. Solański i Gucio - przygarnięty ze schroniska kundelek - jadą na skalistą i odludną Inishmore. Odnajdują ciało zaginionej kobiety na ścianie pobliskiego klifu starożytnego fortu Dún Aengus. Ktoś zepchnął dziewczynę w przepaść. Krąg podejrzanych zawęża się do mieszkańc[...]

Więcej

29,90 zł

18,22 zł

Strzały nad jeziorem - Marta Matyszczak | mała okładka
-39 %

Strzały nad jeziorem

Marta Matyszczak

Wczasów w Barlinku Róża Kwiatkowska nie będzie dobrze wspominać. Dziennikarka została tam oskarżona o popełnienie morderstwa! Ofiarą jest Andrzej Siudek, profesor archeologii podwodnej, który prowadził badania w Jeziorze Barlineckim. Kto naprawdę stoi za śmiercią naukowca? Była żona? Lokalny złodziejaszek? A może archeolożka kierująca konkurencyjną grupą badawczą?
Zszokowana obrotem sprawy Kwiatkowska wzyw[...]

Więcej

29,90 zł

18,22 zł

Zło czai się na szczycie - Marta Matyszczak | mała okładka
-39 %

Zło czai się na szczycie

Marta Matyszczak

Detektyw Szymon Solański bawi się na weselu w Zdrojowicach. Na moment wymyka się z uroczystości i trafi a na teren budowy kolejnego budynku hotelu. W świeżo wylanych fundamentach odkrywa ciało. Ktoś zamordował miejscowego aptekarza!
Właściciel hotelu, którego interes jest zagrożony, zleca Solańskiemu odnalezienie mordercy. W śledztwo włącza się Róża Kwiatkowska, a i kundelek Gucio wetknie swój nos. W tej ma[...]

Więcej

29,90 zł

18,22 zł

Kryminał pod psem Tajemnicza śmierć Marianny Biel / Zbrodnia nad urwiskiem / Strzały nad jeziorem Pakiet

Marta Matyszczak

Co może zrobić zwolniony z pracy policjant? Może – jak Szymon Solański – przeprowadzić się do chorzowskiego familoka, przygarnąć ze schroniska psa, otworzyć agencję detektywistyczną i liczyć, że trafią mu się zlecenia ciekawsze niż śledzenie niewiernych małżonków.
Zrządzeniem losu w piwnicy nowego lokum Solańskiego zostają znalezione zwłoki Marianny Biel, niegdysiejszej gwiazdy miejscowego teatru. Policja p[...]

Więcej

69,00 zł

46,74 zł

Morderstwo w hotelu Kattowitz - Marta Matyszczak | mała okładka
-39 %

Morderstwo w hotelu Kattowitz

Marta Matyszczak

Piąty tomik z serii „Kryminał pod psem” z trójką głównych bohaterów: Solańskim, Różą i oczywiście Guciem.
Tym razem podejmują się rozwiązania zagadki morderstwa DJ Dzidzi - rodzimej gwiazdki pop, która w wyniku zbiegu okoliczności musiała spędzić noc przed swoim niedoszłym koncertem w obskurnym hotelu Kattowitz. Właśnie wtedy doszło do zbrodni. Jak zwykle mamy wąską grupę podejrzanych, autorka myli tropy, [...]

Więcej

29,90 zł

18,22 zł

Las i ciemność - Marta Matyszczak | mała okładka
-35 %

Las i ciemność

Marta Matyszczak

Szymon Solański i Róża Kwiatkowska biorą ślub! Uroczystość ma się odbyć w Płaskiej, w samym sercu Puszczy Augustowskiej. A jednak zamiast weselnych dzwonów zabrzmią tam policyjne syreny… W śluzie na Kanale Augustowskim zostaje znalezione ciało mężczyzny. Detektyw Solański, z pomocą nieodłącznego kundelka Gucia, musi prędko wykryć zabójcę, by móc w spokoju stanąć na ślubnym kobiercu.
Tymczasem Róża wspomina[...]

Więcej

33,00 zł

21,53 zł