Meyer Sid

Meyer Sid, a właściwie jest Sydney K. Meyer urodził się 24 lutego 1954 roku w Sarni w Kanadzie. W dzieciństwie Sid interesował się nowinkami technologicznymi i komputerami. Zaowocowało to ukończeniem przez niego studiów informatycznych. Sid Meier jako absolwent renomowanego Uniwersytetu postanowił wykorzystać zdobyte w trakcie studiów umiejętności do rozwoju swojej kariery zawodowej.

Meyer Sid – twórca kultowych gier komputerowych


Pierwszym osiągnięciem Meyera Sida było stworzenie profesjonalnych programów dla różnych firm. Z czasem Sid zaczął projektować gry komputerowe. Uznaje się go za twórcę jednych z najlepszych gier strategicznych. Spore osiągnięcia w dziedzinie projektowania gier komputerowych, zaowocowały założeniem firmy Firaxis Games. Sid Meier jako współzałożyciel objął w tym przedsiębiorstwie stanowisko dyrektora Kreatywnego. W dorobku literackim Sida Meiera znaleźć można książkę pod tytułem „Sid Meier przedstawia. Wspomnienia” To biografia Ojca Chrzestnego gier komputerowych i twórcy kultowej Cywilizacji.

Jeden z najwybitniejszych autorów gier strategicznych


Niezwykłe dokonania w dziedzinie projektowania gier komputerowych sprawiły, że Meyer SId stał się jednym z najpopularniejszych twórców strategicznych. Wielu graczy komputerowych, szczególnie tych profesjonalnych, uznaje Sida za wybitnego projektanta, wyróżniającego się kreatywnością. To autor gier komputerowych, który czerpie inspiracje z różnych wydarzeń historycznych. Doskonałym przykładem jest stworzona przez niego seria gier Civillization, która osiągnęła rekordowy wynik sprzedaży, w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się na rynku. To produkt, który sprzedał się w ponad 51 milionach egzemplarzy.

Lista książek: Meyer Sid

27,99 zł 27,99 zł - najniższa cena 46,99 zł - cena detaliczna