Michael Bond

Michael Bond

Michael Bond urodził się 13 stycznia 1926 roku w Newburry, w Berkshire w Anglii. Przygodę z pisaniem rozpoczął w 1945 roku, kiedy sprzedał swoje pierwsze opowiadanie magazynowi  „London Opinion". To doświadczenie pomogło mu podjąć decyzję o zostaniu pisarzem.
Nigdy jednak nie myślał o tworzeniu dla dzieci. W tym czasie Bond pracował jako kamerzysta telewizyjny dla BBC.
24 grudnia 1956 roku kupił swojej żonie pluszowego misia w prezencie świątecznym i wówczas zrodził się pomysł napisania krótkich opowiadań o niedźwiadku, który przybył do Londynu z dalekiego Peru. Z kilku opowiadań powstała pierwsza książka, a po iej kolejne, które kontynuowały dzieje niesfornego Paddingtona i rodzinki Brownów, która o przygarnęła. Z czasem Bond zrezygnował z pracy w BBC i poświęcił cały swój czas tworzeniu powieści o Paddingtonie. W 1997 roku został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury dziecięcej.

Fot. Materiały prasowe HarperCollins

Lista książek

Tylko na znak.com.pl
Miś zwany Paddington
 - Bond Michael | mała okładka
-25 %

Miś zwany Paddington

Bond Michael

Opowieść, w której Paddington wprost z Mrocznego Zakątka Peru przybywa do Londynu i znajduje swoje miejsce na świecie. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od ponad 60 lat rozgrzewa serca maluchów.

Więcej

39,99 zł

29,99 zł

Tylko na znak.com.pl
Paddington pozdrawia
 - Bond Michael | mała okładka
-25 %

Paddington pozdrawia

Bond Michael

Paddington to niezwykły przyjaciel twojego dziecka. Opowieści o nim to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków.

Więcej

44,99 zł

33,74 zł

Miś zwany Paddington (edycja specjalna)

Michael Bond

Paddington świętuje 60 urodziny! Odkryj jego najsłynniejsze przygody w wyjątkowym wydaniu, z pięknymi kolorowymi ilustracjami.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Paddington tu i teraz

Michael Bond

Nowe wydanie opowiadań o przygodach Paddingtona. Upaprany marmoladą niedźwiadek w sfatygowanym kapeluszu i kaloszach znów pakuje się w tarapaty. Choć ma jak najlepsze chęci, co chwilę spotykają go niespodzianki.

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Paddington się krząta

Michael Bond

Nowe wydanie opowiadań o przygodach Paddingtona. Miś Paddington krząta się w domu państwa Brown. Dzięki niemu zwykłe domowe zdarzenia zmieniają się w przygody. Miś bardzo się stara i nawet czyszczenie komina mu niestraszne.

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Paddington daje sobie radę

Michael

Nowe wydanie opowiadań o przygodach Paddingtona. Miś Paddington, przybysz z mrocznych zakątków Peru, na dobre zadomowił się w domu państwa Brown. Chce we wszystkim im towarzyszyć i wszystkiego się dowiedzieć. Przeżywa przy tym mnóstwo zabawnych i zaskakujących przygód.

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Paddington. Więcej przygód

Michael Bond

Sympatyczny niedźwiadek coraz lepiej radzi sobie w domu państwa Brown. A kiedy trzeba, naprawdę bierze sprawy w swoje… łapy! Tym razem wybierze się do domu handlowego, odwiedzi dentystę, a nawet nauczy się prowadzić samochód.

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Paddington za granicą

Michael Bond

Nowe wydanie przygód niedźwiadka z dalekiego Peru. Paddington trafił do państwa Brown i na dobre się zadomowił. Teraz razem z nimi wyjeżdża na wakacje do Francji. Czy spodoba mu się podróż samolotem?

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Nowe przygody Paddingtona

Michael Bond

Nowe wydanie opowiadań o misiu w Londynie. Dla małego niedźwiadka życie w typowym angielskim domu stanowi źródło nieustannych perypetii. W jakie tarapaty wpakuje się tym razem?

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Miś zwany Paddington

Michael Bond

Nowe wydanie pierwszych przygód Paddingtona. Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się zagubiony miś. Na szyi ma kartkę: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem”. Czy miś znajdzie dom?

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Bajka o mysiej rodzinie

Michael Bond

W niewielkim domku dla lalek mieszkała sympatyczna rodzina myszy. Pewnego dnia straciła dach nad głową. Kolejne miesiące myszki spędziły w ogrodowej szopie… A to był dopiero początek historii!

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Londyn z Paddingtonem

Michael Bond

Nie musisz nawet pakować walizki, by wybrać się w podróż! Miś Paddington oprowadzi Cię po swoim mieście. Sympatyczny przewodnik opowie Ci o największych atrakcjach miasta i pokaże swoje ulubione miejsca.

Więcej

29,90 zł

13,46 zł

Paddington. Kolejne historie

Michael Bond

Miś Paddington, przybysz z dalekiego Peru, zadomowił się w Londynie na dobre! Niedawno wywołał rewolucję w życiu Państwa Brown, a teraz jest ulubieńcem całej okolicy. Paddington to prawdziwy dżentelmen, który nie boi się żadnych przeciwności. Czy jednak poradzi sobie z niecodziennymi problemami? Jakich dziwacznych zajęć się podejmie? I kto zabierze niedźwiadka do Francji?

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Paddington

Michael Bond

Na stacji Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Przypadkowo wpada na państwa Brown, którzy zabierają go do siebie. Miś szybko zostaje nowym członkiem rodziny, a jego zdumiewające pomysły sprawiają, że nikt nie będzie się nudzić! Paddington da sobie radę z każdym problemem, zawsze jest czarujący i uprzejmy, a w kieszeni ma kanapkę z marmoladą na czarną godzinę. Czy będzie umiał przyzwyczaić się do wielkiego miasta? Jakie przygody go spotkają? I kto zostanie najlepszym przyjacielem niedźwiadka?

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Paddington ma rację

Michael Bond

Wielki powrót misia Paddingtona.Młodszy kolega Kubusia Puchatka przybywa z mrocznych zakątków Peru! Mały zagubiony miś trafił do państwa Brown i na dobre się zadomowił. Jaki będzie jego pierwszy dzień w normalnej angielskiej szkole? Czy będzie umiał odpow

Więcej

25,90 zł

17,61 zł

Paddington zwiedza miasto

Michael Bond

Miś z walizką pełną przygód! Paddington ogromnie się cieszy, gdy jego przyjaciel pan Gruber zaprasza go na wspólne zwiedzanie Londynu. Zwłaszcza gdy dowiaduje się, że będą podróżować specjalnym autobusem wycieczkowym! Wkrótce jednak wpada w poważne tarapa

Więcej

25,90 zł

17,61 zł

Paddington na wycieczce

Michael Bond

Miś z walizką pełną przygód! Ta kolejna klasyczna książeczka o przygodach misia w znakomitym tłumaczeniu Michała Rusinka pojawia się pierwszy raz na polskim rynku. Śledzimy śmieszne perypetie Paddingtona w różnych sytuacjach: u dentysty, gdzie musiał się

Więcej

25,90 zł

17,61 zł

Paddington i Spacerek literek

Michael Bond

Pan Gruber zaprosił Paddingtona na festyn nad brzegiem rzeki, pełen kolorowych łódek i fantastycznych zabaw. Niedźwiadek bardzo chce wygrać przejażdżkę łodzią, więc bierze udział w Spacerku literek i szuka wokół siebie przedmiotów zaczynających się na literę „B.”
Kolejna opowieść o misiu Paddingtonie z pięknymi kolorowymi ilustracjami dla najmłodszych czytelników, którzy chcą poznać słynnego niedźwiadka

Więcej

25,90 zł

17,61 zł

Paddington tu i teraz (audio)

Michael Bond

Napisana na pięćdziesięciolecie misia Paddingtona książeczka Michaela Bonda w wydaniu audio - trzy płyty CD oraz jedna mp3. Przygody małego, bezradnego misia, który przybył z mrocznych zakątków Peru i odnalazł dom w rodzinie państwa Brown.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Nowe przygody Paddingtona

Michael Bond

Kolejna już książka z serii klasycznych przygód misia Paddingtona, przybysza z mrocznych zakątków Peru. Mały, nieporadny niedźwiadek na dobre zadomowił się u państwa Brown w Londynie i czynnie włączył się w ich codzienne życie. Dowiecie się, jak poradził

Więcej

25,90 zł

17,61 zł

Paddington i świąteczna niespodzianka

Michael Bond

Specjalnie na Boże Narodzenie książeczka o misiu Paddingtonie z pięknymi kolorowymi ilustracjami dla najmłodszych czytelników.  Paddington nie może się doczekać Bożego Narodzenia i wizyty w Zimowej Krainie Cudów. Być może uda mu się także zajrzeć do warsz

Więcej

25,90 zł

17,61 zł

Paddington się krząta

Michael Bond

Jesień z Misiem Paddingtonem
Nowa, szósta już książka z serii klasycznych przygód misia Paddingtona. Tak, miś Paddington naprawdę się krząta w domu państwa Brown, dzięki czemu zwykłe domowe zdarzenia nabierają wymiaru ciekawych przygód. Miś bardzo się sta

Więcej

25,90 zł

17,61 zł

Miś zwany Paddington - wydanie luksusowe

Michael Bond

Klasyka w nowym wydaniu  Wyjątkowa edycja pierwszej książki o misiu Paddingtonie z pięknymi kolorowymi ilustracjami i wstępem Michaela Bonda, napisanym specjalnie na pięćdziesiątą rocznicę urodzin misia. Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia s

Więcej

44,90 zł

30,53 zł

Paddington w ogrodzie

Michael Bond

Drugi tom z nowej serii książek o misiu Paddingtonie z pięknymi kolorowymi ilustracjami dla najmłodszych czytelników, którzy chcą poznać słynnego niedźwiadka.
Paddington uwielbia przesiadywać w pięknym ogródku państwa Brown, lecz ogródki wymagają pracy. Dlatego jest bardzo szczęśliwy, gdy dostaje tylko dla siebie kawałek grządki. Tylko co tam posadzić? Przecież nie zna się na kwiatkach tylko na marmoladzie...

Więcej

25,00 zł

16,99 zł

Paddington za granicą

Michael Bond

Wielki powrót misia Paddingtona. Młodszy kolega Kubusia Puchatka przybywa z mrocznych zakątków Peru.
Mały zagubiony miś trafił do państwa Brown i na dobre się zadomowił. Zwykłe życie w tradycyjnym angielskim domu stanowi źródło nieustannych perypetii dla

Więcej

25,90 zł

17,61 zł

Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru

Michael Bond

Nowa seria książek o misiu Paddingtonie z pięknymi kolorowymi ilustracjami dla najmłodszych czytelników, którzy chcą poznać słynnego niedźwiadka.
Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony miś. Na szyi ma karteczkę: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję”.
Czy miś znajdzie swój dom? Czy państwo Brown zechcą go przyjąć na zawsze?

Więcej

25,00 zł

16,99 zł

Paddington daje sobie radę

Michael Bond

Miś Paddington, przybysz z mrocznych zakątków Peru, na dobre zadomowił się w Londynie w rodzinie państwa Brown. Bierze czynny udział w ich codziennym życiu, przeżywając mnóstwo zabawnych i nieraz groźnych w skutkach przygód.
Gotujący Paddington przysporz

Więcej

25,00 zł

16,99 zł

Paddington tu i teraz

Michael Bond

Zupełnie nowe przygody Misia Paddingtona.
Po raz pierwszy od trzydziestu lat nowa książka na pięćdziesiąte urodziny Misia. Upaprany marmoladą niedźwiadek w sfatygowanym kapeluszu i kaloszach znów pakuje się w tarapaty. Jak to się stało, że miś trafił na

Więcej

25,00 zł

16,99 zł

Miś zwany Paddington

Michael Bond

Młodszy kolega Kubusia Puchatka przybywa z mrocznych zakątków Peru! Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Na szyi ma karteczkę: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.”
Czy miś znajdzie swój dom? Cz

Więcej

25,00 zł

16,99 zł

Siła innych - Michael Bond | mała okładka
-28 %

Siła innych

Michael Bond

Odkryj, w jaki sposób w każdej dziedzinie naszego życia, na nasze zachowanie wpływają inni ludzie. Przez lata psychologom udało się odkryć dlaczego i w jaki sposób nasza wrodzona umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie ma ogromny wpływ na sposób naszego myślenia, zachowania, napędza nas do zdobywania szczytów, osiągania sukcesów a z drugiej strony do bezmyślnego okrucieństwa.
W tej wciągającej książce, [...]

Więcej

44,90 zł

32,53 zł