Milan Kundera

Urodzony 1 kwietnia 1929 w Brnie, czeski i francuski pisarz. Autor wielu dzieł, jednak najbardziej znany jest z Nieznośnej lekkości bytu. W młodości pobierał lekcję gry na fortepianie, co w przyszłości poskutkowało podjęciem studiów z dziedziny muzykologii oraz literatury na Uniwersytecie Karola w Pradze.
Przez dwa lata był członkiem Czeskiej Partii Komunistycznej, jednak za swą działalność antypaartyjną został z niej wyrzucony w 1950 roku.

Lista książek

Nieznośna lekkość bytu

Milan Kundera i jego najsłynniejsza powieść w roli głównej. Majstersztyk światowej klasy literatury. Pierwsze wydanie miała w 1984 roku i od razu osiągnęła niebywały sukces. Bardzo szybko przeniesiona na wielki ekran, a w rolach głównych wystąpili Daniel Day-Lewis i Juliette Binoche.

Więcej

24,99 zł

14,84 zł

Kubuś i jego Pan. Hołd w trzech aktach dla Denisa

Milan Kundera

Czy wolno poprawiać mistrza? Tak, ale tylko pod warunkiem, że czyni to inny mistrz.
Kubuś Fatalista i jego pan to jedna z najukochańszych powieści Kundery, stanowi dla niego klucz do zrozumienia Francji, jej doniosłej roli i burzliwych dziejów. Jednak inspirowana dziełem Diderota sztuka czeskiego pisarza nie jest zwykłą adaptacją. Jak mówi sam Kundera: „[To] wariacja na temat powieści, którą chciałem uczci[...]

Więcej

29,99 zł

14,99 zł

Zasłona. Esej w siedmiu częściach - Milan Kundera | mała okładka
-41 %

Zasłona. Esej w siedmiu częściach

Milan Kundera

Kiedy pozostaje tylko wiara w sztukę.
Rabelais, Cervantes, Diderot, Flaubert, Dostojewski, Tołstoj, Faulkner, Rushdie, Márquez – te nazwiska zna każdy miłośnik literatury. W siedmiu błyskotliwych esejach Kundera analizuje ich największe dzieła, by spod zasłon interpretacji i gier z czytelnikiem wydobyć to, co najistotniejsze, a co jako jedyne może ocalić nas przed iluzjami XXI wieku.

Więcej

24,99 zł

14,77 zł

Spotkanie - Milan Kundera | mała okładka
-41 %

Spotkanie

Milan Kundera

Poetyka, która dziś wydaje się niewygodna, lecz nigdy się nie starzeje. – „Le Monde”
Wybitny pisarz zabiera czytelnika w podróż przez twórczość wybranych artystów – Bacona, Dostojewskiego, Malapartego, France’a, Janaćka. Nie skąpi celnych obserwacji, które stanowią punkt wyjścia do głębokiej refleksji nie tylko na temat sztuki. To również świadectwo samotności jednostki wobec czasu, cierpienia, historii i w[...]

Więcej

24,99 zł

14,77 zł

Księga śmiechu i zapomnienia

Milan Kundera

Księga śmiechu i zapomnienia jest, jak chce sam jej autor, powieścią w formie wariacji. Konotacje muzyczne oznaczają, że Kundera krąży wokół nieuchwytnego tematu, snując siedem oddzielnych pod względem fabularnym opowieści. Powiedzieć, że owym głównym tematem jest śmiech i zapomnienie to w tym wypadku nie powiedzieć nic.
Pisarz prowadzi nas przez świat swojej powieści w rozpoznawalnym na pierwszy rzut oka s[...]

Więcej

39,90 zł

24,15 zł

Śmieszne miłości

Milan Kundera

Różne odcienie miłości to temat, do którego Milan Kundera wraca ze szczególnym upodobaniem. Siedem anegdotycznych opowiadań zamieszczonych w tej książce jest sprawami miłosnymi przepełnione. Sprawami, sprawkami, flirtami, scenkami oraz kwestiami życia i śmierci. Miłość – tak duchowa, jak i fizyczna – jest przecież czymś bardzo niejednorodnym.
Wśród wydarzeń opisanych w książce mamy niemal prawdziwy, grecki [...]

Więcej

39,90 zł

24,15 zł

Zdradzone testamenty

Milan Kundera

Fascynacje literackie i wędrówka przez historię pisarstwa w doskonałym stylu jednego z najwybitniejszych autorów XX wieku.
Ile razy zastanawiałeś się, jakie książki czytuje twój ulubiony pisarz? Czy tak, jak ty kibicuje bohaterom, zachwyca się wspaniałym językiem, zdumiewa nieoczekiwanym zwrotem akcji?

Więcej

34,99 zł

17,50 zł

Żart

Milan Kundera

Wznowienie pierwszej powieści Milana Kundery wymienianej wśród 100 najważniejszych powieści XX wieku wg magazynu Le Monde. Student Ludwik, chcąc zwrócić uwagę pewnej dziewczyny, wysyła jej pocztówkę o prowokacyjnej treści, która wpada w niepowołane ręce. Niewinny, zdawać by się mogło, żart zadecyduje o tym, jak potoczy się całe jego życie.

Więcej

39,99 zł

24,63 zł

Życie jest gdzie indziej

Milan Kundera

Historia, w której polityka, poezja, miłość i ludzkie pragnienia łączą się ze sobą w lekkiej narracji pełnej subtelnego dowcipu i nostalgii.
Jaromil przyszedł na świat jako poeta - owoc młodzieńczej miłości i niechcianej przez ojca ciąży, jako niepowtarzalny dowód i wynik matczynej miłości.

Więcej

39,90 zł

23,58 zł

Tożsamość

Milan Kundera

Co może się wydarzyć, jeśli w ułamku jednej sekundy nie rozpoznamy ukochanej osoby, pomylimy jej fizyczny wygląd z kimś innym? A jeśli nie rozpoznamy samych siebie?
Chcąc na nowo rozbudzić w ukochanej Chantal zagubioną pewność siebie, Jean-Marc postanawia wysyłać jej anonimowe listy miłosne. Zaczyna się subtelna gra między dwojgiem kochanków, której zaskakujący i niebanalny finał doprowadzi ich do poznania [...]

Więcej

29,99 zł

18,05 zł

Walc pożegnalny

Milan Kundera

W pewnym uzdrowisku leczy się bezpłodność, lecz ku utrapieniu przebywających tam kobiet, mężczyzn w nim jak na lekarstwo, ale nawet ten deficyt nie powstrzymuje lawiny nieprzewidywalnych wydarzeń. Gdy młoda pielęgniarka podejrzewa ciążę, sławny trębacz wpada w panikę na myśl o niespodziewanym ojcostwie i przyjeżdża na miejsce w tajemnicy przed schorowaną żoną, aby znaleźć rozwiązanie dla kłopotliwej sytuacj[...]

Więcej

39,90 zł

27,65 zł

Święto nieistotności

Milan Kundera

Milan Kundera w świetnym stylu powraca po pięciu latach nieobecności. Jego najnowsza książka, Święto nieistotności, zawiera w sobie wszystko to, na co z niecierpliwością czekali jego czytelnicy. Święto nieistotności to historia czterech przyjaciół, Ramona, Alaina, Charlesa i Calibana, mieszkających w Paryżu. Ramon stawia czoła kolejnym, młodszym od niego, pokoleniom, Alain rozmyśla nad tajemnicą kobiecej se[...]

Więcej

34,99 zł

20,69 zł

Sztuka powieści

Milan Kundera

Błyskotliwa, przenikliwa analiza kondycji współczesnej literatury europejskiej.
W dobie audio- i e-booków, hipertekstu i książek pobieranych bezpośrednio na smartfony, zbiór tekstów Milana Kundery (po raz pierwszy opublikowanych w 1986 roku), w niczym nie traci na aktualności. Wyprzedza swój czas i rozpina most między przeszłością a przyszłością, której potrzeba wielkiej powieści – jako gestu, który będzie [...]

Więcej

29,99 zł

14,99 zł

Powolność

Milan Kundera

Wiek XVIII nazywany był wiekiem przyjemności. Przyjemności, której źródło, jak dowodzi Kundera, stanowiła powolność. Czy w XX wieku, epoce pośpiechu, wszechobecnych kamer i nieustannej walki o własny wizerunek, subtelna sztuka przeżywania rozkoszy wciąż jest możliwa?

Więcej

29,99 zł

17,73 zł

Nieznośna lekkość bytu

Milan Kundera

Arcydzieło literatury światowej. Najsłynniejsza powieść Milana Kundery wydana po raz pierwszy w 1984 r., z głośną adaptacją filmową z Danielem Day-Lewisem i Juliette Binoche.

Więcej

39,99 zł

22,99 zł

Nieśmiertelność

Milan Kundera

Powieść w siedmiu częściach, w której nic nie jest tym, czym się zrazu wydaje, a skutki tragicznego wypadku w zaskakujący sposób mogą zmienić losy miłosnych konfiguracji.
Przypadkowy gest nieznajomej staje się dla pisarza inspiracją do napisania książki, aby anonimowa kobieta zyskała miejsce w pamięci potomnych.

Więcej

39,99 zł

23,76 zł

Niewiedza - Milan Kundera | mała okładka
-41 %

Niewiedza

Milan Kundera

Irena i Josef. Poza wdowieństwem łączy ich naprawdę wiele: dawna miłość, emigracja i decyzja o wielkim powrocie do ojczyzny po dwudziestu latach banicji. Milan Kundera w mistrzowski sposób splata ze sobą kilka historii z życia swych bohaterów, by przywołać uniwersalną prawdę o wszystkich emigrantach zmuszonych do opuszczenia rodzinnego kraju i skazanych na zapomnienie przez władzę, rodzinę i przyjaciół.

Więcej

29,99 zł

17,73 zł