Monika Wąs

Lista książek

Dymny. Życie z diabłami i aniołami

Monika Wąs

Dymny tworzył i współtworzył dzieła wielkie. Najsłynniejsze z nich to Piwnica pod Baranami. „Z nim wszystko było możliwe“ – mówi dziś Anna Dymna. Biografia artysty − i biografia niezwykłego człowieka.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Starsi Panowie Dwaj

Monika Wasowska, Grzegorz Wasowski

Uwaga! /// Trzymasz w ręku klucz do świata Starszych Panów.
Zawartość /// Pierwszy na świecie przegląd wszystkich dokonań twórców Kabaretu Starszych Panów ze szczególnym uwzględnieniem piosenek.
Przestroga! /// Lektura zdradliwa, mogąca przyprawić o zawroty serca, mocniejsze bicie głowy i chorobliwe ataki zdrowego śmiechu. Przed użyciem skonsultuj się z drukarzem.

Więcej

59,90 zł

40,73 zł

Futro z czcigodnej padliny... Volkstück od Nestroya do Fassbindera

Monika Wąsik

W publikacji autorka podejmuje temat rozwoju gatunku Volksstück ze szczególnym uwzględnieniem jej współczesnych kontynuacji w dramaturgii niemieckojęzycznej XX w. Nacisk kładzie przy tym zwłaszcza na refleksję dotyczącą XX-wiecznej odmiany gatunku - na realistyczny, zaangażowany dramat będący narzędziem społecznej krytyki. Jednocześnie Czytelnik ma szansę zapoznać się ze znaną, dotąd w Polsce jedynie w zary[...]

Więcej

49,90 zł

42,93 zł

Skrzynecki Demiurg i wizjoner - Monika Wąs | mała okładka
-37 %

Skrzynecki Demiurg i wizjoner

Monika Wąs

Wizjoner, który wymyślił życie. Nie tylko swoje.
Pierwsza pełna biografia Piotra Skrzyneckiego.

Spadł z nieba prosto na Rynek, wymyślony przez Stwórcę na pocieszenie znękanych szarością i komunizmem krakowian. Gdy złamał nogę, trafił do mieszkania przyjaciółki przy Placu na Groblach. Zasiedział się tam na dwadzieścia dwa lata. Zajął się „robieniem kultury na wodociągach”, prowadząc amatorskie teatry przy z[...]

Więcej

39,90 zł

25,12 zł