Naval

Naval

NAVAL – służył w GROM-ie przez czternaście lat. Połowę tego czasu spędził na licznych misjach zagranicznych. Za swoją służbę był wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi, jakie można otrzymać w Polsce za czyny bojowe w trakcie pokoju – Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego przyznawanym wybitnie zasłużonym w bojach i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego przyznawanym za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia. Otrzymał również Złotą Odznakę GROM-u.
Zanim przeszedł selekcję do najbardziej elitarnego oddziału wojsk specjalnych w Polsce, był ślusarzem-spawaczem, a niedawno obronił pracę magisterską na temat służb specjalnych. W 2012 roku usłyszeli on nim wszyscy, gdy do sklepów trafiła gra komputerowa Medal of Honor. Warfighter – Naval był dla jej twórców jednym z dwóch pierwowzorów postaci GROM-owca, w którą może wcielić się gracz.
Po zakończeniu czynnej służby wojskowej Naval wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem instytucje charytatywne i pozarządowe (m.in. PAH) oraz służby mundurowe. Działa społecznie (zaangażował się m.in. w organizację Parku im. Cichociemnych na warszawskim Ursynowie) i prowadzi własną firmę – Naval Polska.
"Przetrwać Belize" to jego pierwsza książka.
Zapraszamy na www.facebook.com/NavalPolska

Lista książek

Ekstremalnie. Poradnik treningowy - Naval | mała okładka
-32 %

Ekstremalnie. Poradnik treningowy

Naval

Naval służył w jednostce wojskowej GROM przez czternaście lat! Był wielokrotnie uhonorowany wojskowymi odznaczeniami za udział w licznych misjach zagranicznych. Kiedyś był przeciętnym pracownikiem, był w tym samym miejscu co Ty teraz.

Więcej

34,90 zł

23,77 zł

Ali Cremer, U-333 - Fritz Brustat-Naval | mała okładka
-22 %

Ali Cremer, U-333

Fritz Brustat-Naval

Peter Ali Cremer to jedna z najciekawszych postaci w niemieckiej U-bootwaffe. Fakt, że wyszedł obronną ręka z tylu tak niewiarygodnych sytuacji jako dowódca U-333 sprawił, że załoga zaczęła go nazywać swoją najlepszą polisą ubezpieczeniową na życie. Był jednym z najbardziej zaufanych ludzi Donitza, którego nie opuścił aż do jego aresztowania.

Więcej

59,00 zł

45,76 zł

Ostatnich gryzą psy Jak zostałem szturmowcem GROM-u - Naval | mała okładka
-32 %

Ostatnich gryzą psy Jak zostałem szturmowcem GROM-u

Naval

Prawdziwe wspomnienia GROM-owca o szczęściu, jakie trzeba w życiu mieć, bo nie zawsze chęci i umiejętności pozwalają, by osiągnąć obrany cel. Ale to też obraz determinacji i ciężkiej pracy, dzięki której, początkowe niepowodzenie przekuwa się w sukces.
Na stronach tej książki znajdziecie fizyczny wysiłek do bólu po krew, nie znajdziecie jednak chwili zwątpienia i poddania się. W książce nie ma gotowej recep[...]

Więcej

34,90 zł

23,77 zł

Przetrwać Belize Żołnierz GROM-u o morderczym treningu w podzwrotnikowej dżungli - Naval | mała okładka
-32 %

Przetrwać Belize Żołnierz GROM-u o morderczym treningu w podzwrotnikowej dżungli

Naval

NAVAL – służył w GROM-ie przez czternaście lat jako operator w zespole bojowym. Połowę tego czasu spędził na licznych misjach zagranicznych. Za swoją służbę był wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi, jakie można otrzymać w Polsce za czyny bojowe poza granicami kraju Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego przyznawanym wybitnie zasłużonym w bojach i Krzyżem Komandorskim Ord[...]

Więcej

34,90 zł

23,77 zł

Zatoka Grom na wodach Zatoki Perskiej - Naval | mała okładka
-32 %

Zatoka Grom na wodach Zatoki Perskiej

Naval

Gdy świat wstrzymał oddech…
Transmisje na żywo we wszystkich krajach świata, miliardy telewidzów, szok i niedowierzanie komentatorów. Kiedy dwa samoloty uderzały w nowojorskie wieże World Trade Centre, chyba wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz świat nieodwracalnie się zmienił.
Najszybciej do nieuchronnej wojny na Bliskim Wschodzie przygotowani byli polscy operatorzy z jednostki GROM. Wyczerpujący treni[...]

Więcej

34,90 zł

23,77 zł

Camp Pozzi GROM w Iraku - Naval | mała okładka
-32 %

Camp Pozzi GROM w Iraku

Naval

GROM i Navy SEALs szkolą się tak, by zwyciężać, a nie ginąć, choćby w najsłuszniejszej sprawie.
Pod osłoną nocy zdobyli skomplikowane terminale przeładunkowe w pobliżu portu Umm Kasr. Innej nocy zapobiegli wysadzeniu jednej z największych tam rzecznych w Iraku. Bagdad, [...], [...] i jeszcze wiele innych miast dowiadywało się o pochwyceniu w ich okolicy członków znienawidzonego reżimu Saddama Husajna czy te[...]

Więcej

34,90 zł

23,77 zł