Nicholas Griffin

Nicholas Griffin urodził się w 1971 roku w Londynie. W wieku 18 lat wyjechał do Nowego Jorku, gdzie spędził ponad dwie dekady. W 2013 roku przeprowadził się wraz z rodziną do Miami. Prywatnie szczęśliwy mąż, ojciec dwójki dzieci i właściciel psa. Autor reportaży i powieści historycznych, które stały się światowymi bestselerami.

Nicholas Griffin – autor publikacji o przełomowym roku w historii Miami


Najbardziej znaną książką Nicholasa Griffina jest publikacja pt. „Miami 1980. Rok niebezpiecznych dni”. Jest to szczegółowy reportaż opisujący wydarzenia mające miejsce w Miami w 1980 roku. Wtedy to do Miami zawitało tysiące imigrantów z Kuby, w tym niebezpieczni handlarze narkotyków. Autor w szczegółowy sposób przedstawia, jaki miało to wpływa na życie miasta i jego mieszkańców. Napływ imigrantów sprawił, że Miami znalazło się na skraju kryzysu, z którym władze miasta nie mogły sobie samodzielnie poradzić.

Rzetelny reportaż Nicholasa Griffina


Nicholas Griffin w publikacji pt. „Miami 1980. Rok niebezpiecznych dni” pokazuje czytelnikowi, w jaki sposób i w jakich okolicznościach powstało współczesne Miami. Autor przez ponad siedem lat analizował materiały źródłowe dostępne z 1980 roku. W czasie przeprowadzonych prac ukazał mu się obraz miasta, którym przez rok rządził chaos i bezprawie. Nicholas Griffin wyszczególnia postacie, które przyczyniły się do odbudowy Miami i sprawiły, że miasto odzyskało dawną świetność. Doskonale zebrany materiał i rzetelne udokumentowanie tej wyjątkowej historii sprawią, że czytelnik nie będzie mógł się oderwać od publikacji Nicholasa Griffina.

Lista książek: Nicholas Griffin

28,64 zł 28,64 zł - najniższa cena 49,90 zł - cena detaliczna