Olivia Campbell

Olivia Campbell studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Virginia. Mieszka na przedmieściach Filadelfii wraz z mężem i trójką synów. Przygodę z pisaniem rozpoczęła jako nastolatka. Marzyła o karierze baletnicy, jednak złamana stopa sprawiła, że zainteresowała się dziennikarstwem artystycznym. Prywatne przeżycia Olivii Campbell związane z nieplanowaną ciążą, porodem i depresją poporodową, skłoniło ją do zainteresowania się medycyną.

Olivia Campbell – współpraca ze znanymi magazynami


Olivia Campbell znana jest jako dziennikarka, eseistka i autorka książek, poruszających tematykę związaną z medycyną i kobietami. Prace pisarki publikowane były między innymi w The Washington Post, The Guardian, New York Magazine, Scientific American czy The Atlantic.

„Na łasce brutali. Kobiety w świecie medycyny”


W 2022 roku ukazała się książka Olivii Campbell pt. „Na łasce brutali. Kobiety w świecie medycyny”. Autorka odkrywa przed czytelnikami wszystkie aspekty związane z leczeniem kobiet w minionych wiekach, kiedy lekarzami byli tylko mężczyźni. Jest to opowieść o dzielnych kobietach, które pomimo przeciwności losu miały determinację, by zdobyć zawód lekarza i odmienić swój los. Doprowadziło to do zmiany postrzegania kobiecych problemów i ich potrzeb.

Lista książek: Olivia Campbell

41,75 zł 34,80 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna