Matt Parker

Matt Parker urodził się w 22 grudnia 1980 roku jest australijskim matematykiem, pisarzem, komikiem, osobowością YouTube i popularyzatorem nauki. Ukończył Uniwersytet w Londynie i przez lata pracował jako nauczyciel matematyki, pomagając polubić swoim podopiecznym ten ścisły przedmiot. Organizował liczne wyjazdy edukacyjne, a także nagrywał filmiki. Zgromadził na swoim kanale na YouTube ponad 800 000 subskrypcji.

Matt Parker i jego matematyczna publikacja


W 2019 roku Matt Parker wydał książkę zatytułowaną „Pi razy oko ”. Autor w jednoznaczny sposób daje w niej do zrozumienia, że cała nasza cywilizacja opiera się na matematyce. Większa część tej dziedziny wykorzystywana jest wm.in. w finansach, inżynierii czy też programach komputerowych, gdzie pozostaje na drugim planie, do czasu pojawienia się błędu. W efekcie, należy szybko interweniować. Pisarz zabiera czytelników w podróż między różnymi wariantami błędów, wpadek, czy też pomyłek. Jego pióro jest lekkie, okraszone sarkazmem i charakterystycznym humorem.

Działalność w serwisie Youtube


W roku 2018 Matt Parker razem z innym popularyzatorem matematycznym Vi Hartem, otrzymali nagrodę 2018 Communications Award, przyznawaną przez Joint Policy Board za szerzenie zamiłowania matematycznego wśród społeczności na całym świecie, poprzez serwis YouTube. Książka „Pi razy oko” zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów „Sunday Timesa”.

Lista książek: Matt Parker

Pi razy oko
 - Matt Parker | mała okładka
-23 %

Pi razy oko

Matt Parker

7.3 / 10 (343 ocen)

44,99 zł

34,53 zł