Patrick Modiano

Patrick Modiano urodził się w 1945 roku w Boulogne-Billancourt. W 1968 opublikował swoją pierwszą powieść „La Place de l’Étoile”. W 1978 otrzymał Nagrodę Goncourtów za „Ulicę ciemnych sklepików”, zaś w 1996 został uhonorowany Grand Prix National des Lettres za całokształt twórczości. Jego książki przetłumaczono na ponad 30 języków, choć przed otrzymaniem Nagrody Nobla był poza Francją mało znany.

Za powieść „Nawroty nocy” uhonorowano go dwiema ważnymi nagrodami literackimi: Grand Prix Félix-Fénéon oraz Plume de Diamant.

Dziewiątego października 2014 roku Patrick Modiano otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za „kunszt pamiętania i dzieła, w których ukazał najbardziej nieuchwytne ludzkie losy i odkrył świat czasu okupacji”.

Lista książek

Żebyś nie zgubił się w dzielnicy

Patrick Modiano

Jean Daragane, pisarz samotnie mieszkający w Paryżu, otrzymuje tajemniczy telefon. Z mężczyzną kontaktuje się niejaki Ottolini, który twierdzi, że znalazł jego notes z adresami zgubiony jakiś czas wcześniej.

Więcej

29,90 zł

18,40 zł

Nawroty nocy

Patrick Modiano

Decyzja została podjęta. Wyboru dokonał los, Bóg albo historia. To nie jest ważne. Ważne, jak zachowa się człowiek w samym środku okupacyjnego piekła. Może być zdrajcą, bohaterem albo nikim. Rozdarty między dwoma światami, zawieszony na granicy między świadomością a szaleństwem, współpracuje jednocześnie z francuskim Gestapo i ruchem oporu i nie potrafi wyzwolić się z objęć obłąkanej historii.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Willa „Triste"

Patrick Modiano

Wspomnienie tamtego lata.
Osiemnastoletni Viktor i znacznie od niego starsza Yvonne poznają się nad jeziorem.
W małej francuskiej wiosce pogrążonej w letniej ciszy, gęstej od spojrzeń dwójki zagubionych ludzi, narodzi się ich związek.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Zagubiona dzielnica

Patrick Modiano

Na spotkanie z japońskim wydawcą do Paryża przyjeżdża poczytny angielski powieściopisarz. Ambrose Guise przez lunetę spogląda na miasto, które zdaje mu się odległe, jakby z innej planety. Dwadzieścia lat wcześniej jego serce biło w jednym rytmie z tym miastem, jego życie wpisane było w paryskie ulice.

Więcej

29,00 zł

19,01 zł

Ulica Ciemnych Sklepików

Patrick Modiano

W 1981 roku w „Czytelniku” ukazała się powieść Patricka Modiano Ulica Ciemnych Sklepików, zdobywczyni Nagrody Goncourtów z 1978 roku. Obecnie, kiedy jej autor został uhonorowany Literacką Nagrodą Nobla, przypominamy tę jedną z najlepszych pozycji w jego dorobku.
Urodzony w 1945 roku autor inspirował się doświadczeniami ojca, włoskiego Żyda, dla którego lata spędzone podczas II wojny światowej we Francji był[...]

Więcej

24,87 zł

16,53 zł

Katarzynka - Patrick Modiano, Jean Jacques Sempe | mała okładka
-28 %

Katarzynka

Patrick Modiano, Jean Jacques Sempe

Marzycielska Katarzynka mieszka z tatą w Paryżu, chodzi na lekcje tańca, nosi okulary. Jej świat pełen jest ciepła i ojcowskiej miłości, ale też wiele w nim tajemnic i niedopowiedzeń, zagadkowych osób i niepokojących wydarzeń.

Więcej

29,00 zł

21,01 zł

Perełka - Patrick Modiano | mała okładka
-38 %

Perełka

Patrick Modiano

POWIEŚĆ LAUREATA LITERACKIEJ NAGRODY NOBLA 2014!
Dwanaście lat minęło, odkąd nie nazywano mnie już „Perełką”, a znajdowałam się akurat na stacji metra Châtelet w godzinie szczytu. Byłam w tłumie pokonującym na ruchomym chodniku korytarz bez końca.

Więcej

29,90 zł

18,40 zł

Przejechał cyrk

Patrick Modiano

Nie wiadomo, z jakiego powodu młody bohater powieści zostaje wezwany na przesłuchanie. Wydarzenie to jednak splata jego losy z losami pewnej dziewczyny. Im dłużej ją zna, tym mniej o niej wie.

Więcej

25,00 zł

16,61 zł

Dora Bruder - Patrick Modiano | mała okładka
-39 %

Dora Bruder

Patrick Modiano

Poruszająca historia laureata Literackiej Nagrody Nobla
Modiano jest mistrzem kreowania atmosfery niedomówienia, niejasności, lekkiej grozy. „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”
31 grudnia 1941 popołudniówka „Paris-Soir” opublikowała ogłoszenie o poszukiwaniach piętnastoletniej uciekinierki Dory Bruder. Po latach stare wydanie gazety wpada w ręce pewnego pisarza, który przed laty bywał w okolicy zamieszkanej przez r[...]

Więcej

32,90 zł

19,95 zł