Patrycja Machałek

Patrycja Machałek jest bibliotekarką, którą fascynuje tematyka zielarska. Z niesłychaną radością popularyzuje swoją pasję, dzieląc się wiedzą o ziołolecznictwie oraz polską tradycją ludową. W swoich publikacjach zwraca ogromną uwagę na lecznicze właściwości roślin, sposób ich uprawy, zbieractwo oraz możliwości ich kreatywnego wykorzystania w każdej kuchni.

Patrycja Machałek – jej proces przygotowywania do publikacji


Patrycja Machałek przed przystąpieniem do pisania zgromadziła wiedzę, która została jej przekazana przez starsze pokolenia oraz doświadczenie pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Mnóstwo czasu poświęciła także szukaniu starych, zapomnianych receptur, które odnalazła w książkach. Bazując na informacjach, które udało jej się zgromadzić, zamieściła to wszystko w swoich publikacjach. W roku 2019 wydała „Przetwory z pomysłem”, które zawierają sprawdzone i wyjątkowe przepisy, tradycyjnie wykonywane i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Wyjątkowa twórczość, która przyda się w każdej kuchni


W kolejnych latach opublikowane zostały zbiory jej kolejnych przepisów – „Magia polskich ziół” jest kulinarnym przewodnikiem po tradycyjnych recepturach na dżemy, galaretki, syropy i mikstury lecznicze, które posiadają prozdrowotne właściwości. W roku 2021 ukazało się kompendium wiedzy na temat określonych ziół o właściwościach terapeutycznych i leczniczych pt. „Siła ziół”.

Lista książek: Patrycja Machałek

Smak dzikich roślin
 - Patrycja Machałek | mała okładka
-50 %

Smak dzikich roślin

Patrycja Machałek

8.7 / 10 (3 oceny)

49,99 zł

24,99 zł

Magia polskich ziół - Machałek Patrycja | mała okładka
-27 %

Magia polskich ziół

Patrycja Machałek

7.3 / 10 (47 ocen)

44,99 zł

32,84 zł

37,99 zł

27,73 zł

44,90 zł

32,78 zł

Siła ziół - Patrycja Machałek | mała okładka

Siła ziół

Patrycja Machałek

7.5 / 10 (61 ocen)

39,90 zł

28,99 zł