Paweł Machcewicz

Paweł Machcewicz

Paweł Machcewicz urodził się 27 kwietnia 1966 roku w Warszawie. Absolwent Wydziału Historycznego, Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada tytuł profesora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Paweł Machcewicz jest również profesorem zwyczajnym w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Piastował stanowisko redaktora naczelnego magazynu o tematyce historycznej „Mówią Wieki”. Ponadto zajmował stanowisko dyrektora Biura Edukacji Publicznej IPN. Od 2008 roku do 2017 roku sprawował funkcję dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Paweł Machcewicz – publikacje dotyczące historii Polski


Paweł Machcewicz jest autorem wielu publikacji o tematyce historycznej. Skupia się przede wszystkim na historii Polski, czasach komunizmu i zimnej wojny. Paweł Machcewicz swoją pierwszą książkę pt. „Emigracja w polityce międzynarodowej”, wydał w 1999 roku. Jego najpopularniejszymi książkami są takie tytuły jak „Muzeum”, „Wina, kara, polityka. Rozliczenia ze zbrodniami II Wojny Światowej”, czy „Spory o historię 2000-2011”.

Prestiżowe nagrody za osiągnięcia


Paweł Machcewicz uważany jest za bardzo wyważonego autora, który stara się w swoich publikacjach, przedstawić rozsądne poglądy, podparte faktami historycznymi. Sprawia to, że jest on bardzo docenionym pisarzem. W 2001 roku książka Machcewicza pt. „Emigracja w polityce międzynarodowej” otrzymała prestiżową Nagrodę im. Jerzego Giedroycia. Ponadto, Paweł Machcewicz jest laureatem Nagrody Historycznej Tygodnika „Polityka” i Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. W 2008 roku o trzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej, za osiągnięcia dydaktyczne.

Lista książek: Paweł Machcewicz

79,99 zł

46,39 zł

Muzeum - Paweł Machcewicz | mała okładka
-55 %

Muzeum

Paweł Machcewicz

8.1 / 10 (9 ocen)

36,90 zł

16,61 zł

29,90 zł

20,33 zł