Paweł Machcewicz

Paweł Machcewicz

Paweł Machcewicz - jeden z najaktywniejszych polskich historyków, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - przez ostatnie dziesięć lat uczestniczył w niemal każdej ważnej debacie historycznej. Był to czas debat ważnych, ale często zdominowanych przez ideologię i polityczne motywy. Spory o historię to zbiór tekstów autora, który przez ponad dekadę niezmiennie prezentował poglądy wyważone i przemyślane. To głos kompetencji i rozsądku.

Fot. Anna Machcewicz

Lista książek

Tylko na znak.com.pl
Wina, kara, polityka. Rozliczenia ze zbrodniami II Wojny Światowej - Machcewicz Paweł, Paczkowski Andrzej | mała okładka

Wina, kara, polityka. Rozliczenia ze zbrodniami II Wojny Światowej

Machcewicz Paweł, Paczkowski Andrzej

Najkrwawszy konflikt w historii i jego długi cień. Czy sprawiedliwość po wojnie w ogóle jest możliwa?
Wybitni historycy Andrzej Paczkowski i Paweł Machcewicz zadają pytanie, jak świat poradził sobie z rozliczeniami. I czy na pewno ukarano tych, którzy na to najbardziej zasługiwali? Czy wina spotkała się ze słuszną karą?

Więcej

79,99 zł

Muzeum - Paweł Machcewicz | mała okładka
-55 %

Muzeum

Paweł Machcewicz

Muzeów opowiadających o II wojnie światowej jest wiele, ale narracja wystawy w Gdańsku zupełnie zmienia sposób postrzegania wojny, takie muzeum to osiągnięcie cywilizacyjne. Wystawa jest bardzo uniwersalna, ponieważ opowiada o losach ludności cywilnej na całym świecie, lecz równocześnie jest też bardzo polska, bo nie brakuje najważniejszych wydarzeń związanych z wojenną historią naszego kraju. Polscy polit[...]

Więcej

36,90 zł

16,61 zł

Spory o historię 2000–2011

Paweł Machcewicz

Autorski zapis dekady sporów o polską historię! ”Zamieszczone w tej książce teksty są świadectwem dziesięciu lat sporów o historię, które okazały się niezwykle ważnym wymiarem polskiej debaty publicznej po 2000 roku. W wielu przypadkach przeszłość stawała się tematem bardziej rozpalającym emocje niż współczesne problemy polityczne, społeczne czy gospodarcze."

Więcej

29,90 zł

20,33 zł