Piotr Ciemny

Piotr Ciemny jest z zawodu kucharzem, który większość swojego życia przepracował jako szef kuchni wielu znanych w Polsce restauracji. Ciemny od wielu lat Interesuje się tak zwaną kuchnią alternatywną, w której można wykorzystywać na pozór nienadające się do spożycia rośliny. Chodzi tutaj przede wszystkim o popularne chwasty. Zdaniem Piotra Ciemnego to alternatywa tradycyjnych ziół i znanych przypraw. Zainteresowania kulinarne Ciemnego zaowocowały pomysłem na stworzenie inspirującego bloga, a także wydaniem pierwszej książki w formie poradnika.

Piotr Ciemny – znawca kulinariów i autor przewodnika kucharskiego


Debiutem literackim Piotra Ciemnego jest z pewnością prowadzony przez niego blog, na którym przedstawia on swoje przemyślenia, dotyczące magicznej mocy roślin. To chwasty, uważane do tej pory za bezużyteczne, wymagające utylizacji. Piotr Ciemny to jeden z niewielu bloggerów kulinarnych, którzy przedstawiają, w jaki sposób można zrewolucjonizować podejście do przygotowywania posiłków, w sposób zdrowy wykorzystując do tego celu łatwo dostępne rośliny, uznawane za dzikie zioła jadalne. Wydana przez Piotra Ciemnego książka pod tytułem „Chwasty od kuchni”, to wspaniały przewodnik kulinarny. Dzięki niemu można dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystać nieznane dotąd dzikie rośliny jadalne do przygotowywania nie tylko potraw, ale również napojów.

Zainteresowanie pasją kulinarną Ciemnego – opinia krytyków kulinarnych


Dorobek literacki Piotra Ciemnego zainteresował wielu dziennikarzy kulinarnych którzy postanowili przeprowadzić z nim wywiady bądź też stworzyć na jego temat wiele interesujących artykułów. Osobą szczególnie zainteresowaną dokonaniami kulinarnymi Piotra Ciemnego jest Joanna Zakrzewska, która postanowiła przedstawić w artykule sylwetkę tego zbieracza i obserwatora ziół. Opisuje ona karierę Ciemnego, a także powody, dla których zaczął on interesować się dzikimi roślinami jadalnymi, wprowadzając je do menu restauracji, w której był wówczas zatrudniony. Poradnik kulinarny Piotra Ciemnego zyskał również przychylne recenzje wielu znawców sztuki kulinarnej i krytyków kulinarnych.

Lista książek: Piotr Ciemny

37,39 zł 38,49 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna

Chwasty od kuchni - Piotr Ciemny | mała okładka

Chwasty od kuchni

Piotr Ciemny

7.9 / 10 (7 ocen)

30,59 zł 31,49 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna