Piotr Kłodkowski

Piotr Kłodkowski jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uzyskał również stopień doktora nauk humanistycznych. Ukończył podyplomowe studia Master of Business Administration na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Specjalista w zakresie politologii i stosunków międzynarodowych. Uczestnik staży naukowych w National Institute of Modern Languages/Quaid-i-Azam University w Islamabadzie, University Collage Cork w Irlandii, Clare Hall, Cambridge University. Autor ponad 50 publikacji. Pracownik Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Lista książek

Imperium boga Hanumana. Indie w trzech odsłonach

Piotr Kłodkowski

Reportaż byłego ambasadora RP w Indiach pokazuje ten kraj od nieznanej dotąd strony. Kompletny portret Indii, targanych tęsknotą za dawną świetnością i marzeniami o jeszcze większej potędze.

Więcej

44,90 zł

20,21 zł

Doskonały smak Orientu

Piotr Kłodkowski

Piękne teksty cenionego orientalisty, znanego czytelnikom miesięcznika „Znak”, autora wnikliwej książki Wojna światów. O iluzji wartości uniwersalnych.
Tematycznie powiązane ze sobą eseje zebrane w jednym tomie wzajemnie się uzupełniają i oświetlają,

Więcej

32,00 zł

21,76 zł

Wojna światów? O iluzji wartości uniwersalnych

Piotr Kłodkowski


Czy nieuchronna jest militarna konfrontacja potęg Zachodu i Wschodu? Wszystko będzie zależeć od stopnia naszego zadufania… Być może brzmi to szokująco, jednak euroatlantycka cywilizacja powinna wyzbyć się pretensji do uniwersalizmu i pogodzić z niemożnoś

Więcej

38,00 zł

25,84 zł