Piotr Pytlakowski

Lista książek

Trynkiewicz i inni. Rozmowy ze skazanymi na karę śmierci

Piotr Pytlakowski

Sześć wnikliwych, dramatycznych rozmów z przestępcami skazanymi przez wymiar sprawiedliwości na karę śmierci. Kiedy człowiek staje się zły? Czy ma tego świadomość? Co nim kieruje? Czy żałuje swoich czynów? Z najgroźniejszymi przestępcami rozmawia Piotr Pytlakowski, wielokrotnie nagradzany reporter tygodnika "Polityka".

Więcej

31,90 zł

21,14 zł

Ścigani. Piotr Pytlakowski rozmawia z szefami Art-B

Bagsik Bogusław, Gąsiorowski Andrzej

Szefowie ART-B przerywają milczenie. Opowiadają, jak się robiło ogromne pieniądze w pierwszych latach po 1989 r.
Choćby taka historia: W bagażniku mercedesa mieściło się 5 milionów dolarów. Gdy jechali z nimi przez Polskę, Bagsik nawet nie zamykał samochodu. Łatwiej zarobić nowe miliony, niż marnować czas na pilnowanie starych – mówił.
Wartka opowieść z politycznymi kulisami w tle.

Więcej

39,90 zł

29,00 zł

Królowa mafii - Piotr Pytlakowski, Monika Banasiak | mała okładka
-37 %

Królowa mafii

Piotr Pytlakowski, Monika Banasiak

Tajemnicza i ekscytująca Monika Banasiak, czyli Słowikowa. Oskarżono ją o kierowanie gangiem. Po wyjściu z aresztu zdecydowała się przerwać milczenie i opowiedzieć Piotrowi Pytlakowskiemu o swoim niezwykłym życiu.

Więcej

32,90 zł

20,57 zł

Wojny kobiet

Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski

Wojny kobiet to najgłośniejsze, doskonale znane z mediów sprawy kryminalne ostatnich kilkunastu lat. Sprawy pokazane z perspektywy kobiet, które – chociaż bezpośrednio ich one nie dotyczyły – straciły wiele, a musiały walczyć o wszystko.
Żona włoskiego policjanta lub przemytnika papierosów, siostra porwanego syna przedsiębiorcy, matka gangstera, córka generała policji... i wiele innych.

Więcej

35,90 zł

22,38 zł

Biuro tajnych spraw. Kulisy Centralnego Biura Śledczego

Latkowski Sylwester, Pytlakowski Piotr

Od ponad dziesięciu lat CBŚ ma świetną opinię. Czy zasłużenie? Frustrację i żal noszony głęboko w sercu można dostrzec u wielu byłych policjantów, szczególnie tych z Centralnego Biura Śledczego. Ci ważniejsi raz w roku widują się na spotkaniach byłych funkcjonariuszy, ostro piją, snują wspominki i zdarza się, że wylewają żółć na byłych kolegów i przełożonych. Towarzyszy im poczucie krzywdy. – Taka instytu[...]

Więcej

39,90 zł

27,21 zł

Szkoła szpiegów

Piotr Pytlakowski

Trzymająca w napięciu opowieść o owianej tajemnicą polskiej szkole szpiegów w Starych Kiejkutach. Jak wyglądało szkolenie asów polskiego wywiadu? Czy uczyli się zabijać? Pić alkohol, żeby nie stracić głowy? Uwodzić kobiety? Łamać szyfry? Ścigać się samochodami? Przetrzymywać ból? Manipulować ludźmi? Pasjonująca historia oparta na faktach.

Więcej

39,90 zł

29,00 zł

Nowy alfabet mafii - Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski | mała okładka
-37 %

Nowy alfabet mafii

Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski

Najnowsze losy polskiej przestępczości zorganizowanej!
Nowa, mocno pozszerzona wersja bestselleru Alfabet mafii. Autorzy rozmawiają z najbardziej znanymi postaciami polskiego świata przestępczego.

Więcej

44,90 zł

28,08 zł

Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy

Latkowski Sylwester, Pytlakowski Piotr

Historia życia i śmierci byłej minister budownictwa, posłanki, jednej z najważniejszych postaci lewicy.
Autorzy przedstawiają kulisy wydarzeń, które poprzedziły dramatyczny poranek, kiedy według oficjalnych komunikatów odebrała sobie życie. Ujawniają okoliczności towarzyszące jej ostatnim godzinom. Przyglądają się tajemnicom śledztwa, które wówczas wszczęto. Wcześniej prowadzono je przeciwko Blidzie, potem [...]

Więcej

29,99 zł

17,24 zł

Mój agent Masa

Piotr Pytlakowski

Czy Masa kłamał? I jak przekonał śledczych, że zasługuje na darowanie mu kar za czyny, które popełnił? To opowieść o Masie, który donosił na kumpli, ale też i o innym byłym gangsterze, który doniósł na Masę.

Więcej

32,90 zł

20,77 zł

Wspomnienia konduktora wagonów sypialnych Powieść osobista

Piotr Pytlakowski

Opowieść biograficzna o dorastaniu w czasach PRL. O tym, jak zagubiony dzieciak zmienia się w zagubionego nastolatka, a zagubiony nastolatek wchodzi w wiek męski, trochę dorośleje, ale nadal jest zagubiony. To nic, że nie byliśmy, jak autor, konduktorami wagonów sypialnych, to nic, że mieliśmy innych przyjaciół, inne przygody, inne miłości. Ale wszyscy byliśmy kiedyś młodzi. A młodość ma uniwersalny smak, z[...]

Więcej

39,90 zł

29,00 zł

Ich matki nasi ojcowie Niewygodna historia powojennej Polski - Piotr Pytlakowski | mała okładka
-38 %

Ich matki nasi ojcowie Niewygodna historia powojennej Polski

Piotr Pytlakowski

1945. Koniec wojny, początek tragedii. Reportaż o „polskich” Niemcach, ludziach, których rok 1945 zastał na terenach należących wcześniej do Rzeszy, teraz do Polski. Nie zamierzali uciekać, bo nie popełnili zbrodni wojennych, nie mieli na sumieniu zła wyrządzonego Polakom. Jest tu historia zbrodni na niemieckich mieszkańcach Aleksandrowa Kujawskiego i Nieszawy, dokonanej przez samozwańczych milicjantów. [...]

Więcej

39,90 zł

24,87 zł