Richard Shepherd

Richard Shepherd urodził się w Londynie, a dorastał w Watford w Hertfordshire. Jest absolwentem Uniwersytetu St. George’s Hospital Medical School, gdzie ukończył medycynę. Richard Shephered uzyskał dyplom lekarza w 1977 roku. Od czasu szkoły średniej interesował się medycyną sądową, zagadkowymi morderstwami i niewyjaśnionymi zbrodniami. Sprawiło to, że w 1987 roku, zrobił specjalizację z medycyny sądowej. Niedługo potem, Richard Shepherd rozpoczął pracę w znanym szpitalu Guy’s Hospital, w zakładzie medycyny sądowej.

Richard Shepherd – tajemnica śmierci


Richard Shepherd przez cały okres swojej kariery w szpitalu, badał niezliczone przypadki śmierci. Przeprowadził on ponad 25 tysięcy sekcji zwłok. Postanowił wykorzystać swoje cenne doświadczenie i napisać książkę pt. „Niewyjaśnione okoliczności”. Publikacja wydana została w 2018 roku i zyskała światowy rozgłos. Jest to autobiografia Richarda Shepherda. Autor odkrywa przed czytelnikiem tajemnice medycyny sądowej i wykonywania autopsji. Pokazuje, jaki wpływ ma wybrany przez niego zawód na relacje z bliskimi i jego psychikę. Richard Shepherd w książce „Niewyjaśnione okoliczności” odsłania również kulisy najgłośniejszych morderstw, zbrodni i zamachów, które miał okazję badać.

„Siedem wieków śmierci”


Kolejna książka Richarda Shepherda pt. „Siedem wieków śmierci”, została wydana w 2021 roku. W publikacji opisane zostały dwadzieścia cztery intrygujące przypadki śmierci, z którymi Richard Shepherd musiał się zmierzyć w czasie swojej kariery zawodowej. Są to sprawy, których szczegóły nigdy wcześniej nie zostały ujawnione. Jak wskazuje autor, książka ta nie traktuje o śmierci, tylko o cudzie życia. Richard Shepherd pokazuje, że każde ciało zmarłej osoby ma do opowiedzenia historię, którą wystarczy tylko odkryć.

Lista książek: Richard Shepherd

Siedem wieków śmierci - Richard Shepherd | mała okładka
-27 %

Siedem wieków śmierci

Richard Shepherd

7.9 / 10 (299 ocen)

44,99 zł

32,83 zł

39,98 zł

29,19 zł