Sosuke Natsukawa

Sosuke Natsukawa urodził się w 1978 roku w prefekturze Osaka w Japonii. Po ukończeniu szkoły średniej i odebraniu bardzo starannego wykształcenia, rozpoczął studia na uniwersytecie Shinshū, które ukończył z wyróżnieniem. Sosuke Natsukawa od dawna interesował się literaturą piękną.

Sosuke Natsukawa– filozoficzne przemyślenia


Natsukawa jest autorem wielu książek z gatunku literatura obyczajowa, romans i literatura piękna. Jego debiutem literackim była powieść pod tytułem „Komisama no karute”, która przetłumaczona na język angielski, otrzymała tytuł „God's Medical Records”. W dorobku literackim Natsukawy znajduje się także wydana w Polsce bardzo popularna powieść pod tytułem "O kocie, który ratował książki”.

Autor uznany przez krytyków literackich


Twórczość Natsukawy została szybko dostrzeżona przez krytyków literackich. Uznali oni, że powieści autora wyróżniają się specyficznym przedstawieniem bohaterów i ich pogłębioną analizą psychologiczną. Książka „Komisama no karute”, wygrała prestiżowy konkurs Shogakukan Fiction Prize. Powieść otrzymała także drugą nagrodę Japan Bookseller Awards. Sprzedała się w nakładzie 1,5 mln egzemplarzy i została przekształcona na scenariusz filmowy.

Lista książek: Sosuke Natsukawa

34,99 zł 33,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna