Stanley Tucci

Stanley Tucci urodził się w 1960 roku w Peekskill i jest amerykańskim aktorem włoskiego pochodzenia. Ponadto to uznany producent filmowy i scenarzysta. W 1982 ukończył studia na Wydziale Dramatycznym Nowojorskiego Uniwersytetu Stanowego w Purchase. Widzowie znają go z takich filmów, jak „Diabeł ubiera się u Prady” czy „Nostalgia anioła”. Aktor odkrył również u siebie niesamowite zamiłowanie do gotowania, kultywując wspaniałe smaki włoskiej kuchni.

Stanley Tucci - życie i jedzenie


Stanley Tucci zadebiutował jako pisarz w 2023 roku, wydając książkę pod tytułem „Smak. Życie i jedzenie”. Jest to osobisty pamiętnik aktora, w którym przeplatają się motywy kulinarne, fragmenty z życia aktora i historie z planu nakręcanych filmów. Dawka sarkastycznego poczucia humoru autora z pewnością spodoba się miłośnikom tego rodzaju nietuzinkowych publikacji.

Stanley Tucci – doceniony talent aktorski


Stanley Tucci jest przede wszystkim utalentowanym aktorem, za co został uhonorowany dwukrotnie nagrodą Złotego Globu w 1999 i w 2002 roku. Otrzymał także kilkakrotnie nagrodę Emmy dla najlepszego aktora i za gościnny występ w miniserialu w 1999 oraz w 2007 roku.

Lista książek: Stanley Tucci

Smak. Życie i jedzenie
 - Stanley Tucci | mała okładka
-40 %

Smak. Życie i jedzenie

Stanley Tucci

7.1 / 10 (73 ocen)

29,75 zł 29,75 zł - najniższa cena 49,90 zł - cena detaliczna