Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia - dziennikarz, publicysta, pisarz, osobowość telewizyjna i działacz społeczno-polityczny. Niejednokrotnie nagradzano go za nowatorskie podejście do pisania o religii i duchowości. Kandydat na urząd prezydenta RP w 2020 roku.


Teologia w wydaniu popularnonaukowym


Szymon Hołownia jest autorem wielu pozycji czytelniczych. Zadebiutował na rynku książki w 2004 roku tytułem „Kościół dla średnio zaawansowanych”. Autor w typowy dla siebie lekki sposób łączy problemy teologiczne z opisami kościelnej obyczajowości. Jedna z ostatnich propozycji czytelniczych Szymona Hołowni to książka „Teraz albo nigdy” z 2019 roku, która stanowi wybór jego najciekawszych i zawsze aktualnych tekstów, publikowanych w „Tygodniku Powszechnym” w latach 2017-2019.


Wybrane książki Szymona Hołowni


Jest autorem takich książek jak: „Tabletki z krzyżykiem”, (2007 r.), „Ludzie na walizkach” (2008 r.), „Monopol na zbawienie” (2009 r.), „Bóg. Życie i twórczość” (2010 r.), „Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie” (2012 r.), „Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe” (2014 r.), „Jak robić dobrze” (2015 r.), „Święci codziennego użytku” (2015 r.), 36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni (2015 r.), „Święci pierwszego kontaktu” (2017 r.), Instrukcja obsługi solniczki” (2017 r.), „Ludzie w czasach Jezusa” (2017 r.), „Boskie zwierzęta” (2018 r.) oraz „Maryja. Matka Rodziny Wielodzietnej (2019 r.)”. To tylko niektóre z książek jego autorstwa.


Książki Szymona Hołowni poruszają przede wszystkim tematy związane z religią. Autor pisze o Bogu i ścieżkach, które do niego prowadzą. Wraz z Marcinem Prokopem, z którym prowadził popularne programy telewizyjne, napisał również „Bóg, kasa i rock'n'roll” (2011 r.), „Wszystko w porządku. Układamy sobie życie” (2013 r.) oraz „Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci” (2019 r.)


Religia w przystępnej formie to nie tylko domena publicysty Szymona Hołowni. Sporą dawkę wiedzy i informacji z zakresu teologii znajdziesz również w publikacjach takich autorów jak Adam Szustak OP czy ks. Jan Kaczkowski.

Szymon Hołownia o swojej książce "Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie"
39,90 zł

26,99 zł

Lista książek

Fabryka jutra. Jak postanowiłem rzucić wszystko i uratować świat mojej córki - z gadżetem - Hołownia Szymon | mała okładka
-33 %

Fabryka jutra. Jak postanowiłem rzucić wszystko i uratować świat mojej córki - z gadżetem

Hołownia Szymon

Znany publicysta i działacz społeczny w bardzo osobistym tonie opowiada o swoim wejściu w politykę, odsłaniając kulisy kampanii prezydenckiej 2020 roku.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Jak robić dobrze

Szymon Hołownia

„Jak robić dobrze” to fascynująca opowieść o Czarnym Lądzie. I kolejna mądra książka Szymona Hołowni o Bogu i ścieżkach, które do niego prowadzą.

Więcej

34,90 zł

26,09 zł

Audiobook. Bóg, kasa i rock'n'roll

Sz. Hołownia, M. Prokop

Audiobook w wykonaniu autorów
Uwaga: zawiera treści, których nie znajdziesz w wersji papierowej!

Hołownia i Prokop w elektryzującej, spontanicznej rozmowie.
Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów.
Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą – to tylko niektóre wątki tej konfrontacji.

Więcej

29,90 zł

13,46 zł

Bestseller
Fabryka jutra. Jak postanowiłem rzucić wszystko i uratować świat mojej córki
 - Hołownia Szymon | mała okładka
-33 %

Fabryka jutra. Jak postanowiłem rzucić wszystko i uratować świat mojej córki

Hołownia Szymon

Znany publicysta i działacz społeczny w bardzo osobistym tonie opowiada o swoim wejściu w politykę, odsłaniając kulisy kampanii prezydenckiej 2020 roku.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Monopol na zbawienie - Szymon Hołownia | mała okładka
-32 %

Monopol na zbawienie

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia w nietypowy sposób zachęca nas do zmagań z Kościołem i własną wiarą. Książka zawiera mnóstwo anegdot i ciekawostek związanych mniej lub bardziej z religią i Kościołem, obficie czerpie zarówno z popkultury, jak i z klasyków duchowości.

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

Tabletki z krzyżykiem - Szymon Hołownia  | mała okładka
-33 %

Tabletki z krzyżykiem

Szymon Hołownia

Książka dla tych, którzy oczekują, aby Kościół nadążał za zmianami zachodzącymi we współczesnym świecie. Jednych rozbawi, innych zaskoczy, niektórych nawet oburzy, ale na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Teraz albo nigdy - Szymon Hołownia | mała okładka
-32 %

Teraz albo nigdy

Szymon Hołownia

Gdybym miał się pokusić o samoocenę, powiedziałbym pewnie, że jestem genetyczną krzyżówką realisty z optymistą. Gołym okiem widzę, że jest źle. To nie znaczy jednak, że jest beznadziejnie. A skąd! Co zrobić, żeby było dobrze? To, o czym już na tych łamach pisałem. Co najmniej tyle czasu, ile poświęcamy na walkę ze złem, poświęcić na wspieranie dobra. Ile pomyj wylewamy na złych polityków, tyle miodu wylać n[...]

Więcej

34,99 zł

23,79 zł

Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci - Szymon Hołownia, Marcin Prokop  | mała okładka
-32 %

Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci

Szymon Hołownia, Marcin Prokop

Hołownia i Prokop – zgrany duet przeciwieństw, ogień i woda, przyjaciele na scenie i poza nią – po raz pierwszy tak szeroko opowiadają o tym, kim są z dala od kamer. Zabawnie, elektryzująco, chwilami zaskakująco serio.

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

Boskie zwierzęta (nowe wydanie) - Szymon Hołownia | mała okładka
-32 %

Boskie zwierzęta (nowe wydanie)

Szymon Hołownia

Czy zwierzęta idą do nieba, a jeśli tak, to gdzie są, kiedy my jesteśmy w czyśćcu? Czy mają tylko służyć człowiekowi, czy może raczej współtworzyć z nim świat? I dlaczego człowiek został wygnany z raju, a zwierzęta nie?

Więcej

44,90 zł

30,53 zł

Boskie zwierzęta - Szymon Hołownia  | mała okładka
-32 %

Boskie zwierzęta

Szymon Hołownia

Czy zwierzęta idą do nieba? Czy jedzenie mięsa np. w czwartek i sobotę to grzech? Myśliwi i ekolodzy, jak mają na nowo poukładać swoje relacje z resztą Stworzenia? Nowa książka Szymona Hołowni, przyjaciela dwóch cudownych psów, zaskakuje, inspiruje i odkrywa prawdziwą miłość, wierność i uczciwość boskich zwierząt.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Święci pierwszego kontaktu - Szymon Hołownia | mała okładka
-32 %

Święci pierwszego kontaktu

Szymon Hołownia

Myślisz, że niebo jest daleko? Błąd. Jego mieszkańcy są blisko ciebie. Nigdy nie tracą zasięgu.
Autor bestsellerowych Świętych codziennego użytku po raz kolejny udowadnia, że przyjaźń ze świętymi jest najlepszą towarzyską inwestycją. Są do twojej dyspozycji, stale gotowi do pomocy – całodobowo i bez zbędnych formalności.
Kłopoty w miłości? Ksenia z Petersburga chętnie nauczy kochać „[...]

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Święci codziennego użytku - Szymon Hołownia | mała okładka
-32 %

Święci codziennego użytku

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia przyjaciół ma głównie w niebie, a ich liczba rośnie w postępie geometrycznym. Nic dziwnego, w końcu kontakty pielęgnowane przez lata przynoszą efekty. W swojej najnowszej książce autor „Monopolu na zbawienie" dzieli się przepisem na skuteczne korzystanie z pomocy świętych. Każdy z nich ma swoją specjalizację. Z konkretnymi problemem warto zwrócić się do eksperta.

Więcej

37,90 zł

25,77 zł

Holyfood

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia zaskakuje po raz kolejny! Wprowadza nas w tajniki duchowego życia przez… kuchnię. Proponuje proste i sprawdzone przepisy, dzięki którym odzyskamy siły i zdrowie.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Wszystko w porządku

Szymon Hołownia, Marcin Prokop

Hołownia i Prokop są przyjaciółmi, ale żyją na dwóch różnych planetach. Tym razem postanowili nieco na nich posprzątać, posegregować odkurzone graty i podzielić się ze światem tym, co odkryli.

W 76 pudełkach zamykają więc wszystko, co ich bawi, przeraża, zachwyca i wkurza. Kilogramy anegdot, tony bardzo osobistych wspomnień, dziesiątki ciekawostek.

Więcej

19,90 zł

13,53 zł

Last minute

Szymon Hołownia

Oferta last minute: załap się na podróż do nieba

Miłośnik egzotycznych lotnisk i najgorszych hoteli Szymon Hołownia – przemierzył setki tysięcy kilometrów, aby odkryć dla nas chrześcijaństwo na nowo.

Kardynał Maradiaga, kandydat na papieża, pilotował dla niego śmigłowiec w Hondurasie. Od księdza komandora US Navy na Guam dowiedział się, że w amerykańskiej armii też można zostać świętym.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Bóg. Życie i twórczość

Szymon Hołownia

Hołownia pokusił się o biografię... Boga! Czym różni się Bóg od UFO?
Dlaczego Jezus zdemolował kantor? Czy Bóg lubi krew? Odpowiedź na te i inne pytania w książce Szymon Hołownia uwielbia ambitne projekty. Taki jest również ten. Jak na biografię przystało, autor zaczyna od samego początku, czyli - no właśnie, od kiedy?

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Kościół dla średnio zaawansowanych

Szymon Hołownia

Aniołek automatyczny
Strój godny
Matka Boska Elektryczna
Modlitwa stresem 
Jeśli chcesz się dowiedzieć, o czym mowa, książka Szymona Hołowni jest właśnie dla ciebie! Autor w typowy dla siebie lekki sposób łączy problemy teologiczne z opisami kościelnej obyczajowości, dodając do tego mnóstwo anegdot. Kościół dla średnio zaawansowanych to pierwsza książka Szymona Hołowni.

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Monopol na zbawienie

Szymon Hołownia

Gra toczy się o najwyższą stawkę! W swojej książce Szymon Hołownia w nietypowy sposób zachęca nas do zmagań z Kościołem i własną wiarą. "Monopol na zbawienie" to książka połączona z wirtualną grą planszową dostępną na www.znak.com.pl/monopolnazbawienie. Książka odpowiada zarówno na pytania tych, którzy o Kościele wiedzą niewiele, a chcieliby wiedzieć więcej.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Ludzie na walizkach

Szymon Hołownia

Ludzie na walizkach to zbiór rozmów Szymona Hołowni z osobami, które choroba, nieszczęśliwy wypadek albo zły los doprowadziły na granicę życia i śmierci. Czy stamtąd widać więcej? Jaki sens ma cierpienie? Jak nie poddać się zwątpieniu? Co o życiu mogą nam powiedzieć ci, którzy na własnej skórze przekonali się, jak bardzo jest ono kruche?

Więcej

29,00 zł

19,72 zł

Monopol na zbawienie

Szymon Hołownia

Gra toczy się o najwyższą stawkę! W swojej książce Szymon Hołownia w nietypowy sposób zachęca nas do zmagań z Kościołem i własną wiarą. "Monopol na zbawienie" to książka połączona z wirtualną grą planszową dostępną na www.znak.com.pl/monopolnazbawienie. Książka odpowiada zarówno na pytania tych, którzy o Kościele wiedzą niewiele, a chcieliby wiedzieć więcej.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Monopol na zbawienie

Szymon Hołownia

Gra toczy się o najwyższą stawkę! W swojej książce Szymon Hołownia w nietypowy sposób zachęca nas do zmagań z Kościołem i własną wiarą. "Monopol na zbawienie" to książka połączona z wirtualną grą planszową dostępną na www.znak.com.pl/monopolnazbawienie. Książka odpowiada zarówno na pytania tych, którzy o Kościele wiedzą niewiele, a chcieliby wiedzieć więcej.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Bóg. Życie i twórczość

Szymon Hołownia

Hołownia pokusił się o biografię... Boga! Czym różni się Bóg od UFO?
Dlaczego Jezus zdemolował kantor? Czy Bóg lubi krew? Odpowiedź na te i inne pytania w książce Szymon Hołownia uwielbia ambitne projekty. Taki jest również ten. Jak na biografię przystało, autor zaczyna od samego początku, czyli - no właśnie, od kiedy?

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Bóg, kasa i rock'n'roll

Szymon Hołownia, Marcin Prokop

Hołownia i Prokop w elektryzującej rozmowie.
Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów.
Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie - Szymon Hołownia | mała okładka
-32 %

Last minute

Szymon Hołownia

Oferta last minute: załap się na podróż do nieba

Miłośnik egzotycznych lotnisk i najgorszych hoteli Szymon Hołownia – przemierzył setki tysięcy kilometrów, aby odkryć dla nas chrześcijaństwo na nowo.

Kardynał Maradiaga, kandydat na papieża, pilotował dla niego śmigłowiec w Hondurasie. Od księdza komandora US Navy na Guam dowiedział się, że w amerykańskiej armii też można zostać świętym.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki czyli katechizm według Szymona Hołowni

Szymon Hołownia

Katechizm kojarzy z nudnawym zbiorem warunków, które należy „odfajkować“, by załapać się na pociąg do nieba.
W „36 i 6“ chcę pokazać, że owe stare prawdy mogą być również sposobem na udane życie teraz. „Oklepane“ przykazania nie są przecież tylko listą zakazów, one są doskonałym zabezpieczeniem mojego komfortu: „Nie kradnij“ oznacza przecież „Nie zostań okradziony“. Itd., itp.[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Instrukcja obsługi solniczki - Szymon Hołownia | mała okładka
-39 %

Instrukcja obsługi solniczki

Szymon Hołownia

Hołownia nie należy do tych, co "patrzą na prawo, patrzą na lewo. A patrząc - widzą wszystko oddzielnie, że dom..., że Stasiek..., że koń..., że drzewo...". Hołownia pisze o bezdomnych, o dobrej zmianie, o ministrze Waszczykowskim, o papieżu Franciszku, księdzu Międlarze i biednych jak mysz kościelna księżach, o uchodźcach, misjonarzach, Helenie Kmieć, o tym, co ("oddzielnie") codziennie widzimy. Każdy feli[...]

Więcej

29,90 zł

18,37 zł

Nowość
Święci pierwszego kontaktu - Szymon Hołownia | mała okładka

Święci pierwszego kontaktu

Szymon Hołownia

Myślisz, że niebo jest daleko? Błąd. Jego mieszkańcy są blisko ciebie. Nigdy nie tracą zasięgu.
Autor bestsellerowych Świętych codziennego użytku po raz kolejny udowadnia, że przyjaźń ze świętymi jest najlepszą towarzyską inwestycją. Są do twojej dyspozycji, stale gotowi do pomocy – całodobowo i bez zbędnych formalności.
Kłopoty w miłości? Ksenia z Petersburga chętnie nauczy kochać „[...]

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Ludzie w czasach Jezusa - Szymon Hołownia | mała okładka
-28 %

Ludzie w czasach Jezusa

Szymon Hołownia

Dla chrześcijan najważniejszym wydarzeniem w historii jest przyjście na świat, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. W tej książce próbuję sprawdzić, w jakiej scenografii odbywał się ten dramat. Dwa tysiące lat temu życie toczyło się jednak przecież nie tylko w Betlejem i Jerozolimie. Na wszystkich kontynentach ludzie przeżywali swoje miłości, tragedie, wzloty i upadki.
W Palestynie spotykam drugoplanowych a[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Maryja Matka rodziny wielodzietnej - Szymon Hołownia | mała okładka
-37 %

Maryja Matka rodziny wielodzietnej

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia na Jasnej Górze? I to niejeden raz! „Wpadam tu nie po to, by wytłumaczyć i rozrysować matce, jak teraz ma mnie kochać, ale po to, by dać się objąć, pocałować na drogę i wyjechać z duchowymi słoikami" – pisze Autor w swojej najnowszej książce pt. „Maryja. Matka rodziny wielodzietnej”. To zbiór jego refleksji, spostrzeżeń i przekonań dotyczących świata, ludzi i szczególnego miejsca, jakim jest[...]

Więcej

34,90 zł

21,98 zł

Jak wyglądał początek znajomości Szymona Hołowni i Marcina Prokopa

32,90 zł

22,37 zł