Tomasz P. Terlikowski

Tomasz P. Terlikowski, dziennikarz, filozof, teolog i działacz katolicki urodził się 10 września 1974 roku. W 2003 roku obronił doktorat z filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracował między innymi w Newsweeku, Radio Plus, TVP, dla Rzeczpospolitej i Wprost. Był szefem zarządu wydawnictwa Fronda. Od 2018 roku prowadzi w Polskim Radiu 24 audycję „Terlikowski na froncie”. Od 2020 roku jest publicystą tygodnika Solidarność. Jest mężem Małgorzaty Terlikowską i ojcem piątki dzieci.

Tomasz P. Terlikowski- autor wielu publikacji książkowych.


Tomasz P. Terlikowski zadebiutował w 2004 roku książką „Tęczowe chrześcijaństwo. Homoseksualna herezja w natarciu”. Opisuje ona kontrowersje moralne w kościele, dotyczące aborcji, eutanazji oraz akceptacji homoseksualizmu. W swoich publikacjach przedstawia swoje radykalne poglądy, dotyczące ludzkiej moralności, antykoncepcji, aborcji, eutanazji, zapłodnienia in vitro oraz homoseksualizmu. Są szeroko omawiane między innymi w książkach „Faktura na zabijanie”, „Homoseksualista w Kościele”, czy „Robienie dzieci. Terlikowski śmiało o in vitro”. W 2010 roku debiutował jako autor fikcji literackiej. Jego powieść „Operacja Chusta” utrzymana jest w konwencji fikcji teologicznej.

Kontrowersje wokół pedofilii w Kościele


Tomasz P. Terlikowski w portalach społecznościowych szeroko komentuje tuszowanie przestępstw seksualnych w kościele katolickim przez biskupów. Jest przewodniczącym niezależnej komisji Zakonu Kaznodziejskiego, której celem działania jest zbadanie oskarżonego o liczne przestępstwa seksualne Pawła M. oraz kroków podjętych w tej sprawie przez odpowiednie służby na przestrzeni lat. Temat ten porusza w książce napisanej wspólnie z księdzem Tadeuszem Isakowiczem - Zaleskim "Kościół ma być przezroczysty". Książka opisuje Kościół w XXI wieku, obciążony skandalami seksualnymi, finansowymi oraz moralnymi.

Lista książek: Tomasz P. Terlikowski

44,90 zł

27,33 zł