Victo Ngai

Victo Ngai urodziła się 3 lutego 1988 roku w Guangdong w Chinach. W okresie dzieciństwa przebywała w Hongkongu, aby później wyemigrować do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Po przybyciu do USA Victo Ngai przez okres studiów i pierwsze lata kariery zawodowej nosiła imię Victoria, jednakże w późniejszym czasie powróciła do swojego chińskiego imienia Victo. Początkowo Ngai chciała być lekarzem medycyny, ale ostatecznie ukończyła Szkołę Projektowania Rhode Island.

Victo Ngai – ilustracje inspirowane komiksami i pracami malarskimi


Pierwsze prace ilustratorskie Victo Ngai udowodniły, że jest to osoba niezwykle utalentowana. Były to ilustracje precyzyjne, wykonane przy użyciu różnych technik malarskich. W swojej twórczości Ngaj nawiązuje do kreski używanej w komiksach. Warto wspomnieć, że Victo Ngai czerpie inspiracje także z klasycznych ilustracji, które znajdują się w pozycjach beletrystycznych dla dzieci. Przedmiotem jej zainteresowania są także prace japońskich malarzy. Twórczość Victo Ngai uznawana jest za wyjątkową, ponieważ wnosi niepowtarzalną kompozycję barw i interesujące połączenie stylów, wykorzystywanych w sztuce ilustratorskiej. Do najpopularniejszych prac należą „Życzenia”, okładka książki „Time of the time” czy ilustracje do „Chinese Fairy Tales and Fantasies” z 2015 roku.

Nagrodzona ilustratorka, współpracująca m.in. z NBC czy Apple


Twórczość Victo Ngai została doceniona przez wielu krytyków, zajmujących się analizą ilustracji zamieszczanych w książkach dla dzieci i młodzieży. Przełomem w karierze zawodowej Ngaj było rozpoczęcie przez nią współpracy z domem mody Alexandera McQueena, a także wykorzystanie do swoich ilustracji twórczości Normana Rockwella, Windsona McCaya i Mary Blair. Victo Ngai pracuje obecnie z poczytnymi magazynami. Wydawnictwami, a także klientami korporacyjnymi. Opracowuje ilustracje do „Wall Street Journal”, „Washington Post”, NBC, Apple czy McDonald's. W 2018 roku Victo Ngai otrzymała Nagrodę Stowarzyszenia Ilustratorów.

Lista książek: Victo Ngai

31,50 zł 33,28 zł - najniższa cena 69,99 zł - cena detaliczna