Wacław Krupiński

Ukończył kierunek dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, polski pisarz i dziennikarz. Swój debiut miał w dwutygodniku "Student". W swojej twórczości pisał książki o Piwnicy pod Baranami, a także Zbigniewie Wodeckim.

Lista książek

Jan Kanty Osobny - Jan Kanty Pawluśkiewicz, Wacław Krupiński | mała okładka
-26 %

Jan Kanty Osobny

Jan Kanty Pawluśkiewicz, Wacław Krupiński

„Jan Kanty Osobny” to niewyczerpana opowieść o Janie Kantym Pawluśkiewiczu. Prawdziwy wywiad rzeka, która płynie niespiesznie od anegdoty do anegdoty. Daje czytelnikowi niezapomniane widoki na prywatne i artystyczne życie Jana Kantego Pawluśkiewicza. A jest co podziwiać.

Więcej

39,90 zł

29,47 zł

Wodecki Tak mi wyszło - Bałuk Kamil, Krupiński Wacław | mała okładka
-34 %

Wodecki Tak mi wyszło

Bałuk Kamil, Krupiński Wacław

Zbigniew czy Zbyszek?
Skrzypek klasyczny czy trębacz rozrywkowy?
Artysta estradowy czy muzyk awangardowy?
Zbigniew Wodecki miał dwa życiorysy. W pierwszym występował w filharmoniach jako skrzypcowy solista, podbijał Europę u boku Ewy Demarczyk, szalał w jazzowych improwizacjach i nagrywał piosenki, które wyprzedzały resztę polskiego popu przynajmniej o długość plerezy. W drugim uchodził za eleganckiego pana[...]

Więcej

39,99 zł

26,31 zł

Głowy piwniczne

Wacław Krupiński

Najsłynniejszy kabaret w sercu Krakowa, kultowa Piwnica pod Baranami, świętuje jubileusz sześćdziesięciolecia nieustannej zabawy. To właśnie z wygłupów i dowcipów kilku osób składało się pierwsze przedstawienie, którego premiera odbyła się w majowy wieczór 1956 roku w zasypanej węglem piwnicy.

Więcej

39,90 zł

27,44 zł

Cytaty z młodości Rozmowy Wacława Krupińskiego z ludźmi kultury - Wacław Krupiński | mała okładka
-37 %

Cytaty z młodości Rozmowy Wacława Krupińskiego z ludźmi kultury

Wacław Krupiński

Spotkania z ludźmi – rozmowy; poznawanie ich życia i oglądu świata przez 40 lat uprawiania dziennikarskiego fachu było jego wartością największą. Czasem kończyło się na jednorazowym spotkaniu, nierzadko kontakty, podtrzymywane przez lata, nabierały prywatnego charakteru. Ich rezultatem były rozmaite, mniejsze lub większe, nieraz przybierające postać książki, wywiady. Wybierałem zawsze rozmówców, którzy mnie[...]

Więcej

44,00 zł

27,70 zł