bp Grzegorz Ryś

Bp Grzegorz Ryś (ur. 1964) w latach 1982-1988 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, na Wydziale Teologicznym PAToraz na Wydziale Historii Kościoła PAT w Krakowie. Jest cenionym historykiem, liczącym się w środowisku naukowym i kulturalnym, autorem licznych opracowań naukowych i popularnych z zakresu historii i teologii, powszechnie znanym i lubianym duszpasterzem. Był członkiem komisji historycznych w procesach beatyfikacyjnych - między innymi w procesie Jana Pawła II. W latach 2004-2007 był dyrektorem Archiwum Kapituły Metropolitalnej w Krakowie, a od 2007 do 2011 r. rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. W latach 2010-2011 przewodniczył Konferencji Rektorów Seminariów Duchownych w Polsce. Stoi na czele Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski i Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Krakowskiej.

Lista książek

Skandal miłosierdzia. Rozważania dla każdego.

bp Grzegorz Ryś

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna żadnych granic. Jest darmowe. Ale jednocześnie jest jak światło, które padając na nasze życie sprawia, iż dostrzegamy również to, co jest w nim ciemnością.

Więcej

19,90 zł

12,34 zł

Tylko na znak.com.pl
O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie - Ryś Grzegorz | mała okładka
-25 %

O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie

Ryś Grzegorz

Jak doświadczyć bliskości w czasach izolacji? Skąd czerpać nadzieję w czasie pełnym lęku i niepokoju? Abp Ryś przekonuje, że wspólnota nie tylko jest nam potrzebna jak tlen, ale też wciąż jest możliwa.

Więcej

39,99 zł

29,99 zł

O rzeczach ważnych - Grzegorz Ryś | mała okładka
-33 %

O rzeczach ważnych

Grzegorz Ryś

Czy Kościół w Polsce utracił swoją wiarygodność? Co robić wobec rosnącej agresji w życiu publicznym? Jak zachować wiarę w czasach zgorszenia? Odpowiedzi abpa Rysia wymykają się schematom.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Rozmowa od serca do Serca. Kazania arcybiskupa - Grzegorz Ryś | mała okładka
-38 %

Rozmowa od serca do Serca. Kazania arcybiskupa

Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś w swoich kazaniach przekazuje prawdy, które każdy z nas może odnieść do swojego życia. Zawarte są wskazówki jak pogłębić naszą prywatną relację z Jezusem.

Więcej

14,90 zł

9,29 zł

Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna - Grzegorz Ryś | mała okładka
-32 %

Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna

Grzegorz Ryś

Modlitwa, post, jałmużna – trzy filary chrześcijaństwa – to nie tylko pobożne praktyki, to szansa na spotkanie z żywym Bogiem. Abp Grzegorz Ryś odsłania ich rewolucyjną, uzdrawiającą siłę. Nowe wydanie wyjątkowych rekolekcji.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Różaniec - Grzegorz Ryś | mała okładka
-32 %

Różaniec

Grzegorz Ryś

Osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania arcybiskupa Grzegorza Rysia do poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.

Więcej

24,90 zł

16,93 zł

Jeden, święty, powszechny, apostolski. Spotkania z

Grzegorz Ryś

Bp Grzegorz Ryś z pasją pisze o Kościele, łącząc perspektywę wiary z fascynacjami naukowymi. To opowieść o konkretnych ludziach i wydarzeniach, którym zawdzięczamy naszą tożsamość.

Więcej

64,90 zł

43,99 zł

Moc słowa - Grzegorz Ryś | mała okładka
-39 %

Moc słowa

Grzegorz Ryś

Ta książka może towarzyszyć ci każdego dnia. Sięgnij po nią, gdy zauważysz, że tempo spraw i obowiązków zasłania Ci to, co naprawdę ważne.

Więcej

39,90 zł

24,50 zł

Na początku był Chrystus

Bp Marcin Hintz, bp Jerzy Pańkowski, bp Grzegorz Ryś; rozmawiają Jakub Drath, Janusz Poniewierski

Trzech biskupów – luteranin, prawosławny i rzymski katolik – w szczerym dialogu o sytuacji polskiego chrześcijaństwa 1050 lat po chrzcie Polski.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Kościelna wiosna

Grzegorz Ryś , Krystyna Strączek

Coraz częściej słyszymy o tym, że czas Kościoła już się skończył: coraz mniej osób chodzi na mszę, jeszcze mniej przystępuje do Komunii św., nie ufamy duszpasterzom, nie podobają nam się kazania. Dla wielu Kościół to wyłącznie spory o Radio Maryja i politykę. Księża oskarżani są o nadużycia wszelkiego rodzaju, pazerność i hipokryzję.

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna

Grzegorz Ryś

Jak dobrze przeżyć Wielki Post? Czy odmawianie „paciorków” to najskuteczniejsza forma modlitwy?
Komu powinniśmy oddać swoje pieniądze?

Modlitwa, post, jałmużna – trzy filary chrześcijańskiego życia – to zewnętrzne znaki wewnętrznej rzeczywistości, które każdemu wierzącemu pozwalają unikać zła i żyć w zgodzie z Ewangelią.

Więcej

19,90 zł

13,53 zł

Rekolekcje

Grzegorz Ryś

Doskonały sposób przygotowania się do pełnego przeżywania Wielkiego Postu i świąt Wielkiej Nocy. Zbiór krótkich medytacji nad czytaniami ewangelicznymi, które w starożytnym Kościele były szczególnie polecane dla osób przygotowujących się do chrztu. Punkt

Więcej

14,00 zł

9,52 zł

Celibat

Kiedy Kościół łaciński wprowadził celibat? Gdzie szukać jego genezy? Jak rozumiano nakaz celibatu księży w ciągu wieków? Czy średniowieczni myśliciele i kanoniści pojmowali go tak samo jak współcześni? Jakie ma on znaczenie dla Kościoła? Odpowiedzi na te

Więcej

26,00 zł

17,68 zł

Inkwizycja

Fascynująca opowieść o inkwizycji odsłania ponadto dzieje stosunku Kościoła do herezji oraz powstające w związku z tytułowym zjawiskiem napięcia między władzą kościelną a świecką. ...

Więcej

18,00 zł

12,24 zł