Mleko i miód - Rupi Kaur | okładka
Otwarte

Mleko i miód Rupi Kaur

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2017-02-27

ISBN: 978-83-751-5431-3

Liczba stron: 280

Wydawnictwo: Otwarte

Format: 127x197mm

Cena katalogowa: 32,90 zł

Tłumaczenie: Anna Gralak

Rok wydania: 2017

32,90 zł 22,37 zł


Opis

Opowieści o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie

W krótkiej, poetyckiej formie skrystalizowały się pełne cielesności emocje. Każdy z rozdziałów dotyka innych doświadczeń, łagodzi inny ból. Rupi Kaur szczerze i bezkompromisowo ukazuje kobiecość we wszystkich jej odcieniach, cudowną zdolność kobiecego ciała i umysłu do otwierania się na miłość i rozkosz mimo doznanych krzywd.

Międzynarodowy bestseller

Ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych

Kilkadziesiąt tygodni na liście bestsellerów „New York Timesa”


Te krótkie i szczere wiersze o doświadczaniu kobiecości, przemocy, miłości i łagodzeniu bólu są tak delikatne jak piosenki pop i tak ostre jak trash metal.

„New York Times”„Mleko i miód” to zbiór wierszy, który każda kobieta powinna mieć na swoim nocnym stoliku.

„Huffington Post”


Polecane książki z rabatem do 55%

Galeria

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Dla każdej kobiety

2019-02-07 Jestem pod ogromnym wrażeniem - chyba właśnie tak w jednym zdaniu określiłabym "Mleko i miód".
Nie często zdarza mi się sięgać po poezję, powiedziałabym nawet, że od skończenia liceum nie czytałam żadnych wierszy. Podchodziłam sceptycznie do tej niewielkiej gabarytowo książeczki, ale to co znalazłam w środku jest czymś ogromnym.
Rupi Kaur jest młodsza ode mnie o rok, ale słowa, które płyną z jej wnętrza dają obraz tego, jak jest dojrzała nie tylko emocjonalnie, ale i duchowo. Dla mnie jest wielka, a jej dusza ma zdecydowanie więcej lat niż ciało.

Trudno jest ocenić poezję, trzeba ją po prostu zrozumieć i poczuć głęboko w sobie. Nie spieszyłam się z czytaniem tych krótkich opowieści, a po ich skończeniu zaczęłam jeszcze raz. Tę książkę można czytać do woli, a za każdym razem porusza równie mocno i daje równie dużo do myślenia. Zawiera niezliczoną ilość niesamowitych i trafionych w sedno cytatów. Wiersze są do granic możliwości wypełnione miłością, kobiecością, ale także bardzo dosadnym bólem, stratą, oraz samotnością. Książka podzielona jest na cztery rozdziały - cierpienie, kochanie, zrywanie i gojenie. Każdy z rozdziałów jest inny, ale żaden z nich nie może istnieć bez tego drugiego. Pięknie się nawzajem uzupełniają i tworzą jedną spójną całość. Dodatkowo książka zawiera niesamowite rysunki/szkice samej autorki, bez których odbiór treści nie byłby taki sam.

Zapoznałam się już z polskim tłumaczeniem tomiku wierszy "Mleko i miód", ale z pewnością zaopatrzę się również w dwujęzykowe wydanie, które już 1 marca swoim nakładem opublikuje Wydawnictwo Otwarte. Po tę pozycję powinna sięgnąć każda kobieta, nie ważne ile ma lat i czego doświadczyła w swoim życiu. Dodatkowo powinna ją sobie odświeżać w każdej chwili zwątpienia i w trudnym momencie życia. To książka, którą powinno się przekazywać z pokolenia na pokolenie.

0 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 0 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.