Co mówią zwłoki Opowieści antropologa sądowego - Sue Black | okładka
Feeria

Co mówią zwłoki Opowieści antropologa sądowego Sue Black

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-722-9852-2
EAN: 9788372298522
Tytuł oryginalny: All That Remains: A Life in Death
Liczba stron: 404
Format: 143x204mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Adam Wawrzyński

39,90 zł

Produkt niedostępny

Opis

Co powiedzą innym twoje zwłoki, kiedy ciebie już nie będzie?


Ofiary morderstw, katastrof i nieszczęśliwych wypadków nie mogą same opowiedzieć, co im się przytrafiło. Ich zwłoki-owszem. W zaciszu swojego laboratorium, w trakcie wielogodzinnej pracy autorka wysłuchuje historii opowiadanych przez ludzkie szczątki i za pomocą nauki odkrywa ich historię.


Książka Co mówią zwłoki? To niezwykły zbiór doświadczeń specjalistki w swojej dziedzinie. Momentami zabawny, momentami makabryczny, za to w całości prawdziwy. Sue Black pokazuje czytelnikowi różne oblicza śmierci, a także to, jak istotną rolę pełni w dzisiejszym świecie antropologia sądowa i jak wielki jest jej wpływ na odczytywanie przeszłości. Lekkie pióro autorki sprawia, że Co mówią zwłoki? czyta się jak dobrą powieść kryminalną.

Fanpage autorki

Youtube

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Skarbnica wiedzy

2019-10-04
Co mówią zwłoki? To prawdziwa skarbnica wiedzy. Autorka nie zapomniała o istotnej kwestii, jaką jest oswojenie czytelnika z przemijaniem...Pokazuje to na swoim przykładzie, dowiadujemy się, że jej osoba, a także najbliżsi byli oswojeni z lękiem, który może im towarzyszyć. Mimo wielu opisów wynikających z doświadczenia, nie brakuje w tej pozycji momentów na refleksję. Bardzo dobre połączenie, które czyta się dość szybko i przyjemnie. Polecam

Obojętność vs emocje

2019-10-04

W całej pełnej ciekawostek i doswiadczeń treści najbardziej zachwycił mnie fragment dotyczący prywatności autorki. Sposób w jaki opisywała śmierć matki chwycił mnie za serce! Spotkanie ze zmarłym członkiem rodziny musi być dla autorki nie lada przeżyciem. Bardzo mnie ciekawiło, jak to wygląda z perspektywy osoby, która ma z tym styczność na co dzień. Czy jest obojętna i traktuje ciało jak każde inne? A może wręcz przeciwnie-pełna emocji podchodzi do kwestii związanych z zadbaniem o nie? Warto się dowiedzieć. Polecam gorąco wszystkim zainteresowanym taką tematyką-lepiej dowiedzieć się za życia, a nie po śmierci;)

Niestandardowa, ale ciekawa!

2019-10-04

Książkę Sue Black przeczytałam błyskawicznie. Autorka ma lekkie pióro i nawet nie wiadomo kiedy zaczyna brakować stron do przewracania. Jeśli chodzi o treść-bardzo niestandardowa i intrygująca.

Najbardziej zaciekawił mnie fragment, w którym dość obszernie opisała na czym polega rozkład ciała- od momentu śmierci. Podzieliła go na kilka etapów, co było bardzo interesujące. Taka tematyka była tematem tabu, ale cieszy mnie, że dochodzi do głosu. Nie brakuje tam fascynujących rzeczy!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.