Maria Callas. Primadonna stulecia - Anne Edwards | okładka
Znak

Maria Callas. Primadonna stulecia Anne Edwards

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-09-07

ISBN: 978-83-240-3876-3
EAN: 9788324038763
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Znak
Format: B5(163x235)
Cena katalogowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Mieczysław Godyń

49,90 zł 33,93 zł

Produkt niedostępny

Opis

Uwielbiana, pożądana i samotna. Porywająca biografia legendarnej divy

Książkę poleca: Krystyna Janda

Zdradzona przez wszystkich, najbliższych i kochanych, okradana, poniżana, osamotniona i bezradna, ostatecznie opuszczona w chwili śmierci. Tak wielka samotność to pewnie przywilej największych, bezbronnych geniuszy. Świetna książka, wspaniale napisana bez niepotrzebnej emfazy.

Była jedną z najbardziej pożądanych kobiet swoich czasów. Jej zachwycające arie operowe rzucały na kolana tłumy. Kochana i uwielbiana, prywatnie była inna niż na scenie. W rzeczywistości porywcza i wybuchowa, z wyrachowaniem zdradzała męża. Jednak los nie był jej dłużny. Sama została skrzywdzona przez kochanka – najbogatszego wówczas człowieka na świecie – Arystotelesa Onassisa. To on zmusił Callas do ukrywania ciąży, później dziecka, które zmarło kilka dni po porodzie, a wreszcie porzucił ją dla Jacqueline Kennedy.
Życie Callas to opowieść o wzlotach i upadkach. O licznych skandalach, samotności i odrzuceniu. O złotej erze opery, triumfach na legendarnych scenach La Scali i Metropolitan Opera oraz współpracy z największymi artystami epoki.
Edwards przeanalizowała wszystkie standardowe źródła, a oprócz tego sama przeprowadziła sporo wywiadów (…). Jest porażona publicznymi triumfami i prywatnymi smutkami Callas, a swoje zafascynowanie przekazuje czytelnikowi w imponująco skuteczny sposób.

Terry Teachout, “The New York Times”

Galeria

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Porywająca i pełna emocji

2015-10-02
Evangelia i Georgios Kalogeropolus potajemnie biorą ślub, wkrótce po nim sprzedają cały swój dobytek i wyjeżdżają do Ameryki. Litza w ogóle się z tego powodu nie cieszyła. Chciała zostać w Grecji, jednak mając maleńką córkę i będąc w zaawansowanej ciąży postanawia podążyć za mężem do obcego kraju.

Poszerzenie horyzontów

2015-09-10
To, co najbardziej zapamiętałem z biografii Marii Callas, to bardzo skomplikowane relacje z jej rodziną i mężczyznami, na które była skazana, lub w które dobrowolnie się pakowała.

Takie biografie kocham

2015-09-04
W światowej historii sztuki byli i są tacy ludzie, których dokonań można nie znać, ale na pewno zna się ich nazwiska. Można nie być miłośnikiem opery, ale zakładam, że większości z nas nazwisko Marii Callas nie jest obce. Ze mną jest właśnie tak, na operze się nie znam, ale nie mogłam sobie odmówić okazji poznania bliżej jednej z jej największych gwiazd. Uwielbiam dobre biografie i na taką właśnie liczyłam. Nie zawiodłam się. Anne Edwards z nawiązką spełniła pokładane w jej publikacji nadzieje.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.