Mleko i miód - Rupi Kaur | okładka
Otwarte

Mleko i miód Rupi Kaur

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2017-02-27

ISBN: 978-83-751-5431-3
EAN: 9788375154313
Liczba stron: 280
Wydawnictwo: Otwarte
Format: 127x197mm
Cena katalogowa: 32,90 zł
Tłumaczenie: Anna Gralak
Rok wydania: 2017

32,90 zł 22,37 zł

Produkt niedostępny

Opis

Opowieści o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie

W krótkiej, poetyckiej formie skrystalizowały się pełne cielesności emocje. Każdy z rozdziałów dotyka innych doświadczeń, łagodzi inny ból. Rupi Kaur szczerze i bezkompromisowo ukazuje kobiecość we wszystkich jej odcieniach, cudowną zdolność kobiecego ciała i umysłu do otwierania się na miłość i rozkosz mimo doznanych krzywd.

Międzynarodowy bestseller

Ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych

Kilkadziesiąt tygodni na liście bestsellerów „New York Timesa”


Te krótkie i szczere wiersze o doświadczaniu kobiecości, przemocy, miłości i łagodzeniu bólu są tak delikatne jak piosenki pop i tak ostre jak trash metal.

„New York Times”„Mleko i miód” to zbiór wierszy, który każda kobieta powinna mieć na swoim nocnym stoliku.

„Huffington Post”


Galeria

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Dla każdej kobiety

2019-02-07
Jestem pod ogromnym wrażeniem - chyba właśnie tak w jednym zdaniu określiłabym "Mleko i miód".
Nie często zdarza mi się sięgać po poezję, powiedziałabym nawet, że od skończenia liceum nie czytałam żadnych wierszy. Podchodziłam sceptycznie do tej niewielkiej gabarytowo książeczki, ale to co znalazłam w środku jest czymś ogromnym.
Rupi Kaur jest młodsza ode mnie o rok, ale słowa, które płyną z jej wnętrza dają obraz tego, jak jest dojrzała nie tylko emocjonalnie, ale i duchowo. Dla mnie jest wielka, a jej dusza ma zdecydowanie więcej lat niż ciało.

Trudno jest ocenić poezję, trzeba ją po prostu zrozumieć i poczuć głęboko w sobie. Nie spieszyłam się z czytaniem tych krótkich opowieści, a po ich skończeniu zaczęłam jeszcze raz. Tę książkę można czytać do woli, a za każdym razem porusza równie mocno i daje równie dużo do myślenia. Zawiera niezliczoną ilość niesamowitych i trafionych w sedno cytatów. Wiersze są do granic możliwości wypełnione miłością, kobiecością, ale także bardzo dosadnym bólem, stratą, oraz samotnością. Książka podzielona jest na cztery rozdziały - cierpienie, kochanie, zrywanie i gojenie. Każdy z rozdziałów jest inny, ale żaden z nich nie może istnieć bez tego drugiego. Pięknie się nawzajem uzupełniają i tworzą jedną spójną całość. Dodatkowo książka zawiera niesamowite rysunki/szkice samej autorki, bez których odbiór treści nie byłby taki sam.

Zapoznałam się już z polskim tłumaczeniem tomiku wierszy "Mleko i miód", ale z pewnością zaopatrzę się również w dwujęzykowe wydanie, które już 1 marca swoim nakładem opublikuje Wydawnictwo Otwarte. Po tę pozycję powinna sięgnąć każda kobieta, nie ważne ile ma lat i czego doświadczyła w swoim życiu. Dodatkowo powinna ją sobie odświeżać w każdej chwili zwątpienia i w trudnym momencie życia. To książka, którą powinno się przekazywać z pokolenia na pokolenie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.