Niewinność zagubiona w deszczu - Eduardo Mendoza  | okładka
Znak literanova

Niewinność zagubiona w deszczu Eduardo Mendoza

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2011-06-27

ISBN: 978-83-240-1635-8
EAN: 9788324016358
Opracowanie graficzne: Jan Krzysztofiak
Tytuł oryginalny: El ano del diluvio
Liczba stron: 136
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 140x205
Cena katalogowa: 29,90 zł
Tłumaczenie: Zofia Wasitowa

29,90 zł 20,33 zł

Produkt niedostępny

Opis

Cóż grzesznego jest w miłości?

Gdy siostra Consuelo, młoda ambitna przeorysza, puka do drzwi starej rezydencji, nie wie, że spotka tam diabła. Jest nim don Augusto - przystojny utracjusz, Casanova z hiszpańskiej prowincji. W upalnym słońcu Katalonii namiętność bierze górę nad rozsądkiem, a nad okolicą rozpętuje się burza, jakiej nie widziano od lat. Niewinność zagubiona w deszczu to wariacja na temat melodramatu - ckliwych schadzek, gorących nocy, ukrytych pragnień. Lekka lektura od mistrza słowa, który uwielbia puszczać oko do czytelnika.    

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Bałamutki

2013-01-24
Nie mam pojęcia dlaczego, ale pierwszy raz od nie wiem kiedy kupiłam sobie Mieszankę Wedlowską, a zwłaszcza Bałamutki:) Kiedy wróciłam do domu, okazało się, że czeka na mnie nowy Mendoza i wtedy zaczęło się prawdziwe bałamucenie.

Walka z pokusami

2011-11-28
Eduardo Mendoza, to autor wszechstronny. Znany głównie z powieści komediowych, nie boi się również wyzwań innego kalibru, do jakich niewątpliwie należy Niewinność zagubiona w deszczu. Ta pozornie dość kontrowersyjna powieść, jest tak naprawdę uniwersalną historią złożoności ludzkich uczuć i trudności w byciu wiernym swym wyborom. Sposób w jaki autor postanowił ten problem przedstawić może budzić uczucia sprzeczne, lecz niewątpliwie zwraca uwagę. A o to przecież w dużej mierze chodzi.

Gdy wyobraźnia zderza się z rzeczywistością

2011-11-08
Życie jest opowieścią. A opowieści są wieczne. "Niewinność zgubiona w deszczu" to tego rodzaju lektura, przy której intuicyjnie wyczuwamy, że mamy do czynienia z wielkim pisarstwem, ale nie bardzo umiemy podać powody, wedle których jest ono wielkie. Bo czy naprawdę chodzi tutaj o uwiedzenie zakonnicy przez rozpustnego, chytrego dziedzica? Czy chodzi tylko o samą akcję (za którą podążałam zachłannie w ciągu jednego, niedzielnego popołudnia)? I... dobrze: przyznam się wam do tego: napaliłam się na rozbuchane sceny erotyczne. Zrobił mnie Mendoza w konia i bynajmniej nie zawiódł, ale wywołał śmiech najszczerszy z tych moich oczekiwań nieczystych!

Niebanalny romans

2011-11-08
"Miłość jest ślepa, ciemność jej nie szkodzi" - napisał Szekspir. W tym przypadku, nawet ciemność habitu nie jest w stanie zaszkodzić zakonnicy, która zupełnie niespodziewanie ulokowała swoje uczucia w bardzo bogatym dziedzicu, mieszkającym w pięknej rezydencji. Tak w skrócie można przybliżyć fabułę tej książki, ale wkładanie jej do banalnego wora "nielegalny romans i koniec" byłoby dla tej powieści krzywdzące. Bowiem z jednej strony ze stron wylewa się banał, a z drugiej nietuzinkowość.

Niebanalnie o uleganiu pragnieniom

2011-09-21
"Miłość jest ślepa, ciemność jej nie szkodzi" - napisał Szekspir. W tym przypadku, nawet ciemność habitu nie jest w stanie zaszkodzić zakonnicy, która zupełnie niespodziewanie ulokowała swoje uczucia w bardzo bogatym dziedzicu, mieszkającym w pięknej rezydencji. Tak w skrócie można przybliżyć fabułę tej książki, ale wkładanie jej do banalnego wora "nielegalny romans i koniec" byłoby dla tej powieści krzywdzące.

Siła pożadania i konsekwencje wyborów

2011-08-26
Swoje poprzednie spotkanie z Mendozą, podczas lektury „Trzech żywotów świętych", wspominam niezwykle miło. Uznany hiszpański pisarz zauroczył mnie ironicznym, niewymuszonym stylem i ciekawym podejściem do dosyć zwyczajnych historii. Kiedy więc na rynku wydawniczym pojawił się kolejny tytuł spod pióra tegoż autora, bez cienia zastanowienia sięgnęłam po „Niewinność zagubioną w deszczu", chcąc sprawdzić, czym tym razem Mendoza postanowił uraczyć czytelników.

Ukryte pragnienia

2011-08-19
Eduardo Mendoza to niekwestionowany mistrz ironicznego dowcipu, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Większość z nas zna przecież jego umiejętne i pełne lekkości wariacje ludzkimi słabościami, uprzedzeniami i stereotypami. Magia jego powieści tkwi w nieustannym zaskakiwaniu czytelnika swoim wszechstronnym talentem - puszczaniu do niego oka i mówieniu "przygotuj się, teraz będzie nieco z innej beczki".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.