O historii nie dla idiotów - Andrzej Nowak | okładka
Literackie

O historii nie dla idiotów Andrzej Nowak

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2019-05-23

ISBN: 978-83-080-6867-0
EAN: 9788308068670
Liczba stron: 672
Wydawnictwo: Literackie
Format: 16.5x24.0cm
Cena katalogowa: 59,90 zł

59,90 zł 39,60 zł

Produkt niedostępny

Opis

Jaka powinna być pamięć narodowa? Monumentalna, czy może krytyczna?
Co znajdujemy się pod dyktaturą nieczułych, ponadnarodowych rynków, na które żadnego wpływu nie mają już niegdyś podjęte decyzje politycznych wspólnot?
Czy jesteśmy na skraju wyczerpania zdolności do tworzenia ważnej i spójnej narracji tożsamości wspólnoty?
Na książkę „Historia nie dla idiotów” składają się dwie części: eseje i wywiady. Pierwsza część poświęcona została rozmowom autora z fantastycznymi eseistami i historykami: Henrykiem Samsonowiczem, Tomaszem Łubieńskim, Piotrem Wandyczem, Andrzejem Paczkowskim, Romanem Szporlukiem, Andrzejem Walickim, Antonym Polonskym oraz Andrzejem Sulimą Kamińskim. Rozmowy dotyczą zdrady, pamięci, patriotyzmy, a także polityki. Zacne grono ekspertów dostarcza czytelnikom przenikliwych i wielowarstwowych odpowiedzi na zadawane im pytania. Przez co, każdy kto zapozna się z lekturą z pewnością złapie się na pogłębionej refleksji o wspólnocie politycznej oraz najważniejszych wartościach w życiu społecznym. Druga część skupia się na odnalezieniu przez autora odpowiedzi na pytanie w jakiej kondycji jest polska tożsamość oraz pozycja na świecie – od chrztu polski, aż do działalności IPN>

Facebook autora

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

kupię

2019-05-15
Bardzo cenię sobie prof. Andrzeja Nowka. Ogromny szacunek budzi jego zaangażowanie w to co robi, jego pasja oraz wiedza historyczna. Wiem, że wybierając tę książkę, wybieram właściwie. To będzie dawka rzetelnych informacji, bezkompromisowych opini oraz odważnych pytań jak wynika z zapowiedzi. Wiem, że to prawda i się nie zawiodę.

skierowana tytułem

2019-05-15
Nietuzinkowy tytył przykuł moją uwagę, kiedy buszowałam po stronie w poszukiwaniu nowych książek. Weszłam, przeczytałam notkę i zamówiłam. W ogóle nie za taką tematyką się rozglądałam, natomiast bardzo mnie zainteresowała! Temat bardzo aktualny, warto czasami sięgnąc po coś wzbogacającego naszą wiedzę i świadomość.

wysoki poziom

2019-05-15
Zapoznałam się z listą osób udzielających wywiadów, aby ta książka powstała. Ukłony dla Profesora za zebranie tak znakomitych nazwisk, ekspertów w swoich dziedzinach. Niewątpliwe dialog, który nawiązał się przy tej współpracy dostarczy nam mnóstwo wartościowej treści. Książka z pewnością będzie na bardzo wysokim poziomie!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.