Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować Wiedźmę (wznowienie 2022)
 - Cowell Cresida | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: Drugie
ISBN: 978-83-240-7721-2
EAN: 9788324077212
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Format: 135x207mm
Cena detaliczna: 44,99 zł
Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski
Rok wydania: 2022

30,59 zł

Produkt niedostępny

31,49 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką


Opis

Książka Cowell Cresida "Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę?"
Kiedyś istniała magia, która wypełniała ciemne lasy.
Dopóki nie przybyli Wojownicy…


Xar to Czarodziej, który nie ma czarodziejskiej mocy i zrobi wszystko, aby ją zdobyć. Wish, córka królowej Wojowników, brzydzi się magią i kiedy odkrywa, że przedmioty zaczynają magicznie ożywać w jej rękach, robi wszystko, aby to ukryć.

Od dziecka wpajano im, żeby nienawidzić siebie nawzajem. Czarodzieje i Wojownicy byli tak bardzo zajęci walką między sobą, że nie zauważyli powrotu Pradawnego Zła. Teraz muszą zapomnieć o kłótniach, żeby razem dotrzeć do lochów Żelaznego Grodu Wojowników, gdzie coś, co śpi od setek lat, właśnie zaczyna się budzić...

Książka nagrodzona przez młodych czytelników
Blue Peter Book Award.Cressida Cowell - Brytyjska pisarka i ilustratorka książek dla dzieci, autorka „Jak wytresować smoka?” , za którą została nagrodzona literacką nagrodą Gold Nestle Smarties Book. Aktywnie działa na rzecz szerzenia czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej postulatów jest: zapewnienie każdemu dziecku prawo do posiadania własnej książki. Pisanie dla dzieci uważa za największy przywilej na świecie. Najbardziej cieszy ją, gdy czytelnicy opowiadają, że czytają jej książki całą rodziną. Prace nad każdą książką zaczyna od narysowania mapy nowego magicznego uniwersum.

"Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę?" - Książka Cowell Cresida
„Na pierwszy rzut okiem książka wydaje się długa i gruba. Jednak ciekawe, nieraz śmieszne ilustracje sprawiają, że czyta się milej i można łatwiej wyobrazić sobie wydarzenia. Mimo wielu stron książkę szybko się czyta, ponieważ każde wydarzenie trzyma cię w napięciu. Po prostu nie można się powstrzymać, zanim nie dowiesz się co zdarzy się na następnej stronie i jak potoczą się losy bohaterów. Podczas czytania można parskać śmiechem, jak i bać się o głównych bohaterów. Bardzo polecam dla fanów Harrego Pottera oraz fanów przygód i fantastyki!”
Michalina, lat 12, wnaszejbajce.pl

„Czarodzieje oraz Wojownicy są zagorzałymi wrogami. Roszczą sobie prawo do panowania nad lasem i nie uznają kompromisów. Los jednak płata wszystkim figla i splata przeznaczenie Xara oraz Nadziejki. Razem będą musieli stawić czoła wrogowi znacznie przewyższającego rangą Czarowników i Wojowników razem wziętych!
Książka jest bardzo dobrze napisana – czyta się ją jednym tchem, a ciekawość ,,co będzie dalej” nie pozwala oderwać się od fabuły ani na chwilę!
Dodatkowo – co jest charakterystyczne dla książek pani Cowell, między treścią znajduje się wiele ilustracji, obrazków, imitacji ksiąg z zaklęciami oraz innych niespodzianek dla czytelników.
,,Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę” to w zasadzie klasyczna historia o walce dobre ze złem, ale bez zbędnej pompy i górnolotnych tekstów. To opowieść z której można wynieść refleksje na temat stereotypowego postrzegania innych, wiary we własne możliwości oraz przyjaźni ponad granicami. Bardzo polecam!”
Julita Pasikowska-Klica, bajkochlonka.pl

Inni klienci sprawdzali również

17,99 zł 26,99 zł (-33%) - najniższa cena 39,99 zł (-55%) - cena detaliczna

26,99 zł 27,99 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna

Świąteczna pobudka - Kwietniewska-Talarczyk Marzena | mała okładka
-43 %

Świąteczna pobudka

Kwietniewska-Talarczyk Marzena

6.9 / 10 (10 ocen)

21,23 zł 21,23 zł - najniższa cena 36,99 zł - cena detaliczna

Też tak mam!
 - Magdalena Kostyszyn | mała okładka
-43 %

Też tak mam!

Magdalena Kostyszyn

6.7 / 10 (1754 ocen)

25,65 zł 25,65 zł - najniższa cena 45,00 zł - cena detaliczna

Czas łaski
 - John Grisham | mała okładka
-28 %

Czas łaski

John Grisham

7.5 / 10 (335 ocen)

32,49 zł 32,36 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna

Inne książki z tej kategorii

Pupy ogonki i kuperki -  | mała okładka
-28 %

Pupy ogonki i kuperki

7.7 / 10 (278 ocen)

30,31 zł 30,31 zł - najniższa cena 42,00 zł - cena detaliczna

17,84 zł 14,87 zł - najniższa cena 24,90 zł - cena detaliczna

Jacek, Wacek i Pankracek - Mira Jaworczakowa | mała okładka
-35 %

Jacek, Wacek i Pankracek

Mira Jaworczakowa

6.0 / 10 (635 ocen)

13,02 zł 13,82 zł - najniższa cena 19,90 zł - cena detaliczna

Spotkanie nad morzem - Jadwiga Korczakowska | mała okładka
-35 %

Spotkanie nad morzem

Jadwiga Korczakowska

14,33 zł 14,96 zł - najniższa cena 21,90 zł - cena detaliczna

Czarna owieczka - Jan Grabowski | mała okładka
-31 %

Czarna owieczka

Jan Grabowski

7.8 / 10 (10 ocen)

8,58 zł 9,58 zł (-10%) - najniższa cena 12,44 zł (-31%) - cena detaliczna

Pierwsze przygody Mikołajka - Jean-Jacques Sempé, René Goscinny | mała okładka
-24 %

Pierwsze przygody Mikołajka

Jean-Jacques Sempé, René Goscinny

8.1 / 10 (164 ocen)

52,90 zł 44,09 zł - najniższa cena 69,90 zł - cena detaliczna

Pippi Pończoszanka - Astrid Lindgren | mała okładka
-35 %

Pippi Pończoszanka

Astrid Lindgren

7.2 / 10 (3173 ocen)

20,87 zł 20,87 zł - najniższa cena 31,90 zł - cena detaliczna

Mały Książę - Antoine Saint-Exupery | mała okładka
-38 %

Mały Książę

Antoine Saint-Exupery

8.4 / 10 (470 ocen)

13,51 zł 13,35 zł - najniższa cena 21,90 zł - cena detaliczna

Mały Książę - Antoine Saint-Exupery | mała okładka
-36 %

Mały Książę

Antoine Saint-Exupery

8.0 / 10 (2055 ocen)

9,49 zł 10,49 zł - najniższa cena 14,90 zł - cena detaliczna

Drzewo do samego nieba - Maria Terlikowska | mała okładka
-44 %

Drzewo do samego nieba

Maria Terlikowska

7.4 / 10 (168 ocen)

13,99 zł 13,99 zł - najniższa cena 24,90 zł - cena detaliczna

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Przygoda, która wciąga

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-09-25
Wojownicy i czarodzieje to seria, która powraca w wielkim stylu. Kolejna część już czeka na młodych czytelników. My chcemy wam dzisiaj pokazać pierwszą, od której wszystko się zaczęło.

Gdy magia zaczyna odgrywać główną rolę, wszystko może się wydarzyć. "Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę", to pełna magii i przygód opowieść Cressidy Cowell. W książce opisane są losy dwójki bohaterów - niby różnych i żyjących z dala od siebie, a jednak w pewien sposób podobnych.

Xar to młody czarodziej, który skończył 13 lat i nadal nie posiada zdolności magicznych. Chłopiec jest bardzo pewny siebie i stara się za wszelką cenę udowodnić, że jest wyjątkowy. Przez to często pakuje się w kłopoty. Z kolei Wish jest księżniczką, córką królowej Wojowników. Jest bardzo samotna i jeszcze nie wie, że los ma w stosunku do niej inne plany.

Wojownicy i Czarodzieje nie są dla siebie mili, nie tolerują siebie i nie potrafią zrozumieć drugiej strony. Jednak "magiczna siła" powoduje, że dwója dzieci się spotyka. Od tej chwili wrogość i nieufność wobec drugiej osoby wiodą prym.

Dzieci nie wiedzą jeszcze, że ich spotkanie nie było przypadkowe, a ich losy są z góry zaplanowane... A co z tym wszystkim wspólnego mają wiedźmy? No cóż, podobno wiedźmy już dawno wyginęły i na pewno nie można ich spotkać w Strasznym Gaju. A jednak coś lub ktoś czyha w ukryciu.

Czary, zła królowa, która pozbawia magii czarodziejów i ich towarzyszy, lochy, wiedźmy i tajemnica... To wszystko sprawia, że książkę czyta się z ciekawością.

Dzieciaki będą zachwycone

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-08-11
Powieści pełne magii, mrocznych zakątków, tajemniczych postaci wciągają bez reszty. W powieści Crassidy Cowell dostajemy to wszytko już od pierwszych ilustrowanych stron.

Xar to Czarodziej, który nie ma czarodziejskich mocy. Jest synem maga Enkanzo, władcy Czarodziejów i mimo ukończenia 13 lat jego moc nadal pozostawała uśpiona. Chłopiec uwielbiał łamać zakazy, często ponosił go ferwor zabawy - zdecydowanie był kumplem jakiego chciałoby się mieć. By zdobyć magiczne moce spróbuje złapać Wiedźmę.

Wish to księżniczka Wojowników, potężnego rodu który skutecznie broni się przed magią. Żelazny Gród to najlepiej strzeżona warownia, a jednak pod osłoną nocy wymyka się z niej dziewczynka. Wish szuka łyżki (!). Duża żelazna łyżka stołowa żyje, a w świecie wojowników przecież zakazano magicznych przedmiotów.

I Xar i Wish zupełnie nie pasują do miejsca w którym się wychowali. Są inni. Nawet najbliższym trudno zaakceptować ich odmienność. Co stanie się kiedy Xar i Wish spotkają się na polanie w Strasznym Gaju? Przecież pochodzą z rodów które się nienawidzą, przecież są tylko dziećmi, przecież wiedzą że nie pasują do świata w którym żyją...

Pełna dynamiki akcja, humor sytuacyjny, cięte riposty i bohaterowie którzy budzą wiele sympatii.

Ja do książki zaglądałam Gabrysi przez ramię. Przewertowałam całość, grafiki zdecydowanie przykuwają uwagę i w wolnej chwili chcę poznać tę historię.

Gabi (12 lat): lubię gdy wydarzenia szybko po sobie następują, gdy cały czas coś się dzieje. Xar łatwo pakuje się w kłopoty, robi to co zakazane i sprawia mu to frajdę. Wish polubiłam bardziej za jej odwagę i dążenie do niezależności. Początek ich znajomości nie należał do najłatwiejszych, ale o ich perypetiach na prawdę dobrze mi się czytało. Lubię takie magiczne historie, gdzie nie wiadomo co może wydarzyć się na kolejnej stronie.

świetna

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-08-05
Czarodzieje i Wojownicy nienawidzili się od pokoleń. Ich dzieci od małego słyszeli same złe rzeczy o tych drugich, wpajano im nienawiść.
Xar jest synem czarodzieja i to nie byle jakiego, bo samego króla. Jednak jego magia się nie ukazała, już rok się spóźnia, co mocno martwi chłopca. Ma jednak już swój plan. Zamierza znaleźć wiedźmę i od niej czerpać magię. Jest tylko taki problem, podobno one wyginęły i to 100 lat temu.
Wish jest córką królowej wojowników. Mieszka w miejscu, gdzie magii się nienawidzi, jest surowo zabroniona i mocno karana. Pewnego dnia dziewczynek odkrywa, że wokół niej przedmioty ożywiają. Jest tym mocno zdenerwowana i zamierza zrobić wszystko, aby jej zdolności pozostały tajemnicą.
Tych dwójkę powinna łączyć tylko nienawiść. Kiedy pewnego dnia się spotykają, okazuje się, że połączy ich coś więcej - wspólna misja. Jaka? Czy dadzą radę? Czy będą się darzyć nienawiścią, jaką wpajano im od maleńkości?

Ciekawa, wciągająca, pełna magicznych przygód, przyjaźni, niebezpieczeństwa - taka właśnie jest książka pt.: „Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę". Wciąga młodego czytelnika i nie pozwala się od siebie oderwać aż do końca historii. Zdecydowanym plusem jest fakt, że w książce znajdziemy bardzo mądry przekaz, jednak jaki nie mogę zdradzić (zbyt wiele ważnych faktów z fabuły musiałabym zdradzić).

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.

W książce znajdziemy ładne, czarno - białe ilustracje, które przyciągają wzrok.

Moim zdaniem jest to pozycja dla dzieci 9-14 (tak mniej więcej).

„Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę" to książka, która spodoba się wszystkim fanom czarodziejskich przygód. My polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Wojownicy i Czarodzieje

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-08-01
"Wojownicy i Czarodzieje: Jak upolować Wiedźmę" to pierwsza część świetnej historii autorstwa Pani Cressidy Cowell znanej z powieści "Jak wytresować smoka".

Powieść jest skierowana do dzieci i młodzieży, ale myślę, że starszym również może się spodobać

Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować Wiedźmę.

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-07-22
Książka idealna dla wszystkich miłośników magii. Mimo, że książka skierowana jest do młodzieży to uważam, że każdy kto lubi fantastykę i przygodę, powinien ją przeczytać. Dzięki ilustracjom książka zaciekawiła również mojego ośmiolatka.
Książka "Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować Wiedźmę." Opowiada o wojownikach i czarodziejach, którzy toczyli ze sobą walki, a teraz muszą je przerwać by razem ramię w ramię pokonać prawdziwe zło, które powróciło.
Głównymi bohaterami jest czarodziej Car, który nie ma mocy i robi wszystko żeby ją zdobyć oraz córka królowej Wojowników, która tą moc posiada, ale robi wszystko by ją ukryć.

Wojownicy i Czarodzieje

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-07-20
Bardzo przyjemna lektura, przypominająca nieco „Ronję, córkę zbójnika".
Wish to wojowniczka, Xar jest czarodziejem. Należą do dwóch różnych, a do tego zwalczających się światów. Jednak ich spotkanie oraz wynikające z niego przygody pokazują, że więcej ich łączy, niż dzieli.
Trudności w relacjach z rodzicami i rodzeństwem, poczucie osamotnienia, świadomość, że jest się innym i boleśnie odstaje się od oczekiwań otoczenia - to moim zdaniem najciekawsze elementy tej książki. W uniwersum złożonym z magicznych istot i fantastycznych stworzeń autorka opowiada o trudnościach bliskim większości czytelników.
Do tego wartko toczące się wydarzenia, zaskakujące zwroty akcji, „nieprawdopodobne pojęcia", humor i wreszcie - nienachalne, intrygujące ilustracje.

Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę.

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-07-18
Chciałam Was dziś zachęcić do poznania nowej magicznej serii Cressidy Cowell Wojownicy i czarodzieje. "Jak upolować wiedźmę" to jej pierwsza część.
Od razu Wam powiem, że to seria przeznaczona dla dzieci, tak na moje oko od 9 do 13, 14 lat. Ale i ja się dobrze bawiłam przy lekturze.
Xar to Czarodziej, Wish córka królowej Wojowników....od dziecka mówiono im, że muszą się nienawidzić i zwalczać nawzajem swoje plemiona. Ale w momencie próby właśnie Xar i Wish łączą siły by pokonać pradawne zło.
Przyznam, że autorka stworzyła bardzo ciekawą i pouczającą historię. Historię, który uczy nas, że podziały do niczego dobrego nie prowadzą, że razem możemy więcej osiągnąć a pozory mylą.
Myślę, że Wasze pociechy zakochają się w tej historii. Jest napisana prostym językiem, dostosowanym do dziecięcego wieku. A te rysunki w niej umieszczone są świetne. Dzięki nim możemy wspomóc swoją wyobraźnię podczas lektury.
Fajny pomysł na prezent dla dziecka. Polecam.

Wspaniała lektura dla dzieci i młodzieży

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-07-11

Do tej pory uważano, że wiedźmy wyginęły...

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-07-04
Świetny początek serii przygodowo-fantastycznej "Wojownicy i Czarodzieje" Cressidy Cowell. Wydawnictwo Znak zdecydowało się na dodruk pierwszej części serii "Jak upolować wiedźmę" (po tym, jak pierwsze wydanie ekspresowo zniknęło z księgarskich półek i magazynów) tuż przed wydaniem kolejnej książki cyklu "Drugie starcie z wiedźmami".

Przygoda w świecie fantastycznym, zabawa językiem, tryskające humorem dialogi, trzymające w napięciu sceny, trafny opis bohaterów, z którymi młody czytelnik się może utożsamiać bądź zaprzyjaźnić. Walka dobra i zła, też wewnętrzna walka bohaterów, którzy chcą być grzeczni, ale okoliczności im to zazwyczaj uniemożliwiają.Rozwój postaci w trakcie rozwoju akcji. Relacje między przyjaciółmi, rówieśnikami, rodzeństwem, dziećmi i rodzicami pokazane w sposób barwny i prawdziwy, uwzględniający to, że ludzie są różni, a prawda nie zawsze oczywista. Seria ta przeznaczona jest już raczej dla czytelnika samodzielnie obcującego z literaturą, ale wspólne czytanie z dzieckiem może pomóc rodzicowi zaakceptowanie, że pewne niegrzeczności są konieczne dla rozwoju człowieka zwanego dzieckiem i rodzic nie zawsze wie lepiej... Wydawca proponuje publikację dla odbiorcy 9+ i jest to trafne oznaczenie, choć oczywiście i doświadczony młodszy czytelnik odnajdzie się w tym świecie.

Wydawnictwo Znak pięknie wydaje swoje książki, wspaniali tłumacze, opieka edytorska i graficzna na najwyższym poziomie to znak rozpoznawczy wydawnictwa. I nie inaczej jest w tym przypadku. Przekład Jerzego Kozłowskiego pierwsza klasa, żywy język, piękne słowotwórcze zabiegi, zabawa słowem i barwny humor. Szczęśliwie brak kalek językowych, które w tłumaczeniach literatury mnie irytują.

#znak #znakemotikon #czyli_ja #wspolpraca
#CressidaCowell #Jakupolowacwiedzme #WojownicyiCzarodzieje #fantastyka #przygoda #relacje

Wojownicy I czarodzieje

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-06-28
Jako ogromna fanka magii i czarownica musialam koniecznie sprawdzić tę książkę.
Jak się domyślacie wojownicy zwalczają magię, a czarodzieje nie znoszą wojowników. Aż w końcu czarodziej spotyka wojowniczkę i łączy ich wspólną misja.
Liczyłam na fajną przygodówkę dla dzieci, coś w stylu Baśnioboru i niestety zawiodłam się.
Nie potrafiłam wciągnąć się w tę historię, zabrakło mi ciekawych zwrotów akcji, a język był naprawdę bardzo dziecięcy. No cóż muszę przyznać, że trochę mnie wymęczyła. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem grupą docelową odbiorców dla tej książki, ale liczyłam na więcej. Na koniec mogę jedynie dodać, że jest naprawdę ładnie wydana, a ilustracje dodawały jej dużo uroku. Mam nadzieję, że młodszym czytelnikom bardziej przypadnie do gustu.

Jak upolować...

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-06-20
"Nie traćcie nadziei.
Nie traćcie ciekawości.
Nie traćcie marzeń..."
*
Wish jest córką Królowej Wojowników i jak przystało na Wojowniczkę, nie ufa magii. Problem w tym, że magia o tym najwyraźniej nie wie, ponieważ pewnego dnia przedmioty, których dotknie dziewczynka, zaczynają ożywać. Xar, pomimo że jest Czarodziejem, to nie ma magicznych zdolności i jest gotów za wszelką cenę je zdobyć. Przewrotny los sprawia, że ta właśnie ta dwójka będzie zmuszona połączyć siły, aby sprostać prawiecznemu złu, które znów się budzi. Czy waśń pomiędzy Czarodziejami i Wojownikami uda się zagrożenia w obliczu zagrożenia?
*
"Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę" to książka, która:
Zachwyca bogatą szatą graficzną, która nie tylko uzupełnia fabułę, ale również stanowi jej część - w moim odczuciu był to bardzo ciekawy zabieg.
Intryguje fajnie wykreowanym światem, który bez wątpienia może interesować zarówno młodszych czytelników - dla których jest przeznaczona - jak i bardziej "doświadczone" mole książkowe.
Dzięki prostej fabule czyta się właściwe sama .
Ogólnie rzecz ujmując, jest to bardzo fajna książka.
*
Jednak pomimo tego, że historia mi się spodobała mam trzy uwagi:
Grafiki bez wątpienia są ŚWIETNYM dopełnieniem fabuły, jednak przez kreskę nie każdemu przypadną do gustu - są one bowiem dość groteskowe. Znajoma, która widziała, jak czytam tę książkę, stwierdziła nawet, że ją trochę przerażają.
Fabuła jest na tyle prosta, że jednocześnie dość przewidywalna. Nie przeszkadzało mi to jednak, zwłaszcza biorąc poprawkę, że jest to mimo wszystko książka dla dzieci, a ja już swoje przeczytałam.
Bohaterowie - zwłaszcza główni - na początku historii działali mi na uzębieni... Całe szczęści z czasem ich charakterki nieco się poprawiły i ostatecznie nawet ich polubiłam.
*
Podsumowując "Wojownicy i Czarodzieje" to bardzo fajna i wyróżniając się graficznie książka, której zdecydowanie można wybaczyć kilka niedociągnięć. Oceniam na 7/10 i czekam na wznowienie kolejnych przygód naszych bohaterów

Wojownicy

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-06-13
Xar i Wish to dzieci z dwóch zwaśnionych społeczności - Czarodziejów i Wojownikow. Każde z nich ma swoje marzenia, problemy i ambicje. Nie zdają sobie sprawy jakie skutki przyniesie ich przypadkowe spotkanie w lesie. Czy odradzający sie w mroku dawny wróg sprawi, że dwie odmienne grupy staną ramię w ramię do walki? Czy potrafią schować dawne urazy w chwili niebezpieczeństwa?

Nie ukrywam, że zainteresowanie książka pojawiło sie na wieść, że autorką jest twórczyni "Jak wytresować smoka". Lubię książki dla młodszych, bo pozwalają oderwać się od, niekiedy ponurej, rzeczywistości i obdarzają wielką dawką niewinności. Wojownicy i Czarodzieje to ciekawa rozrywka, w której może podziałać wyobraznia. Sporo magii, chochliki, olbrzymy, mnóstwo tajemnic i kształtowanie sie charakterów młodych bohaterów. Zwariowana ale pomysłowa Wish i naiwny, nie uczacy się na błędach Xar to dość barwne połączenie. Dzieciaki chciałyby zaistnieć w oczach swych rodziców, a jednocześnie podążać własnymi ścieżkami.

Zakończenie pozostaje otwarte i niebawem ma pojawić się kontynuacja. Książka jest przyzdobiona śmiesznymi a momentami dość mrocznymi ilustracjami, co daje więcej radości z czytania. To tytuł uczący wierności, cierpliwosci i uczenia się na własnych błędach (choc Xar pewnie się ze mną nie zgadza:) ). Bardzo miło spędziłem czas, który umilały mi zabawne chochliki oraz groźni Władcy Wojownikow i Czarodziejów - przy okazji, co oni tam za sekrety przed nami ukrywają?

Polecam

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-06-08
"Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę" to pierwszy tom magicznej serii autorki "Jak wytresować smoka". Jako że smoczą animację bardzo lubię, to z dużym zaciekawieniem sięgnęłam po tę książkę

Jest to historia wieloletniej waśni pomiędzy czarodziejami i wojownikami. W tym skłóconym świecie krzyżują się ścieżki Xara - czarodzieja bez mocy - oraz Wish - wojowniczki, której przedmioty ożywają w rękach. Zbieg nieoczekiwanych zdarzeń sprawia, że muszą stawić czoła wiekszemu złu niż dzielące ich poglądy, które właśnie się budzi...

Powiem krotko: jestem oczarowana! Dosłownie i w przenośni Cowell stworzyła świetną opowieść, w której jest miejsce na poczucie humoru, odrobinę mroku (jednak to coś dla nieco starszych dzieciaków ), nienachalny, mądry morał i przede wszystkim doskonałą rozrywkę. Bardzo mi przypadl do gustu pomysł na fabułę i zarysowany konflikt pomiędzy fanami różdżki i zwolennikami miecza, a wyraziści I charakterni bohaterowie dali się lubić ze swoimi zaletami ale i wadami. Magiczne stworzenia były cudne, a chochlik Piskutek skradł moje serce

W dodatku ta oprawa - ach! Ilustracje są rewelacyjne i oddają ducha tej historii, genialny styl! Towarzyszą nam na każdej stronie, więc oko miało się czym nacieszyć

Przez te historię się wprost płynie - jest pełna lekkości, magii i uroku, jak się zacznie, to nie sposób przestać czytać Serdecznie ją polecam i czekam już na kolejny tom

Historia rodem z pradawnych Ksiąg...

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-06-01
"Jeśli chcecie, żeby wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im bajki. Jeśli chcecie, żeby były bardziej inteligentne, czytajcie im więcej bajek."

"Jak upolować wiedźmę" to pierwszy tom i jednocześnie wznowienie w nowej okładce. To fantastyka, gdzie magia przez jednych jest pożądana a u drugich... zakazana. To również świat naszych głównych bohaterów: Xara, Czarodzieja, który nie posiada magii oraz Wish, córki królowej Wojowników, która brzydzi się magią.

Od chwili, gdy otworzycie książkę zobaczycie, jak bardzo się ona wyróżnia. Rysunki i ilustracje występują tu niemalże na każdej stronie. Do tego są cytaty, urocze nazwy przedmiotów bądź istot. Czuć, że jest to historia przeznaczona dla dzieci. Nie chcę jednak nikogo ograniczać, bo hej, sama ją przeczytałam, ale rozumiecie co mam na myśli? Jak dla mnie, młodsi czytelnicy mogą śmiało sami ją czytać, a nawet i od niej zaczynać przygodę z książkami. Jest napisana naprawdę prostym językiem, gdzie dużo kwestii jest na bieżąco tłumaczonych, a przedstawiony świat od podstaw wykreowany. Bez wątpienia ma swój urok, bo dzięki wszechobecnej magii możemy oderwać się od naszej codzienności.

"- Mesazc zsisum ćargezrp ewtib, ybeż ćargyw ęnjow... - zaskrzeczał. Co znaczy: czasem musisz przegrać bitwę, żeby wygrać wojnę..."

Wiecie co jest największą zaletą tej powieści? Oprócz tych przepięknych ilustracji, to bohaterowie. I to Ci poboczni. Moje serce skradła jedna mała, lecz nie mniej ważna istota o uroczej nazwie. Piskutek Po prostu te momenty, w których występował były jedne z najlepszych. Odgrywa on również ważną rolę w kontekście całej fabuły... Poza nim autorka przedstawiła wiele śnieżnych kotów, olbrzymów czy tytułowych Wojowników i Czarodziejów. Słuchajcie, jest w czym wybierać.

Jeśli chodzi o samą fabułę, to jest ona dość prosta. Autorka bardzo płynnie porusza się między różnymi wątkami, jednocześnie pokazując wszystkie najważniejsze elementy. Nie brakuje również zaskoczeń, zabawnych dialogów czy pouczających fragmentów.

Polecam Wam tą opowieść, jeśli chcecie poczuć odrobinę magii w swoim życiu


Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.

Komentarze nie są potwierdzone zakupem