Za drzwiami pałacu - Cay Garcia | okładka
Znak literanova

Za drzwiami pałacu Cay Garcia

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-05-04

Liczba stron: 288

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Maria Borzobohata-Sawicka

Rok wydania: 2016

34,90 zł 15,71 zł


Opis

Szokujący obraz życia w rezydencji saudyjskiej księżniczki.

Prawda o zamkniętym świecie saudyjskiej arystokracji

Za drzwiami pałacu w Rijadzie saudyjska księżniczka Arabella wiedzie typowe życie arabskiej arystokratki. Jej garderobę wypełniają abaje od Chanel i kolekcje drogich torebek, a z szuflad wysypuje się brylantowa biżuteria. Codzienność kobiet z saudyjskiej rodziny królewskiej to baśniowe przyjęcia na pustyni, stoły uginające się od egzotycznych rarytasów i przejażdżki drogimi samochodami.

A przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka…

Autorka tej książki, absolwentka elitarnej szkoły dla kamerdynerów, została osobistą asystentką księżniczki. Aby nie stracić posady, musiała się zmagać z pretensjami rozkapryszonej arystokratki. Jednak gdy poznała ją lepiej, odkryła smutną prawdę o przeszłości księżniczki.

Czy to możliwe, że za zasłoną bogactw i splendoru kryje się nieszczęśliwa dziewczyna, która w bezsenne noce marzy o byciu kimś zwyczajnym?


Korzystając z własnych doświadczeń, autorka opisuje świat, do którego bardzo nieliczni obcokrajowcy kiedykolwiek uzyskali dostęp. Ze względu na szczegóły, które zdecydowała się ujawnić, dla bezpieczeństwa ukrywa się pod pseudonimem.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Za drzwiami arystokratycznego pałacu

2019-02-15 Drogi czytelniku, jeśli kiedykolwiek zamarzysz o podróży do stolicy Arabii Saudyjskiej, muszę cię na wstępie ostrzec. To jest, niestety, świat niedostępny dla wielu turystów i niewiernych. Za każde drobne przewinienie jest ciężka kara. Każda minuta życia w tym kraju jest ryzykowna. Autorka, która kryje się pod pseudonimem dla bezpieczeństwa, była świadkiem tych prawdziwych wydarzeń.

Cay Garcia, znudzona poprzednią pracą, zapisuje się na intensywne szkolenie kamerdynerów, marząc o świetlanej przyszłości pełnej przygód i wyzwań. Po pomyślnym ukończeniu kursu, dostaje ofertę pracy jako asystentka saudyjskiej księżniczki Arabelli. Nie będąc świadomą zagrożenia, przed jakim staje, przyjmuje ją.
Mimo tego, że po paru telefonach z asystentką jej przyszłej pracodawczyni miała niepewne przeczucia, jest gotowa przeżyć ekscytującą przygodę na Bliski Wschód. Po wkroczeniu do Rijadu, wszystko przebiega bez zarzutu, ale jednak nie do końca. Bohaterka nagle uświadamia sobie, w jakie bagno się pakuje. Mimo że jeszcze nie wiedziała, co ją tak naprawdę spotka przez te kilka miesięcy kontraktu, czuła, że nie będzie kolorowo... ale już nie było odwrotu.
W pałacu, w którym mieszka jej pracodawczyni, jest piękną dwudziestosiedmioletnią księżniczką i rozwódką, nie widzącą świata poza swoją ociekającą bogactwem garderobą, perfumami, jedzeniem jak najlepszej jakości.
Nasza bohaterka nie tylko wypełnia obowiązki w pałacu, ale także uczęszcza obowiązkowo na luksusowe przyjęcia organizowane przez arystokratyczną rodzinę na pustyni. Tak, ma też trochę wolnego czasu dla siebie - aż dwa dni w tygodniu, które może poświęcić na co tylko chce. W ten sposób poznaje swoją miłość, przyjaciół, żyjąc z myślą o szybkim powrocie do swojej ojczyzny. Ma do czynienia także z pedantyczną współlokatorką, która rządzi się swoimi zasadami. Ale to nie wszystko. Na jej oczach dzieją się tragedie, które nigdy nikomu by się nie przyśniły.

To wstrząsająca historia, wokół której nie można przejść bezinteresownie. To dobra lektura dla każdego, zwłaszcza dla pasjonatów kultury Bliskiego Wschodu. Ja na pewno nie zapomnę chwil spędzonych z tą książką, która pokazuje, jak bardzo różni się świat znany nam od tego, który opisuje autorka „Za drzwiami pałacu".

 

Zawiedziona.

2019-02-14 Jestem głęboko rozczarowana ta książką. Liczyłam na coś głębszego, wciągającego. Owszem historia jako taka jest egzotyczna jednak opisana na poziomie Harlequina po 1.99 - krótkie, pojedyncze zdania, urwane watki, brak rozbudowania jakiejkolwiek myśli czy wątku. Sama historia opisuje bardziej główną bohaterkę i jej związek (zarówno z kotami jak i z saudyjskim lekarzem) niż rzeczywiste życie "za drzwiami pałacu". Niestety- po książce widać smutną tendencję do realizacji nurtu "dziś każdy może być pisarzem. Jestem zasmucona, ze to wydawnictwo Znak, które niezwykle cenię, wypuściło "to" na rynek.

Za drzwiami pałacu

2019-02-14 Autorka książki,ukrywająca się pod pseudonimem,po ukończeniu kursu kamerdynerskiego zostaje asystentką saudyjskiej księżniczki.Sfrustrowana dotychczasową pracą postanawia spróbować czegoś nowego.Trafia w sam środek innego świata,innej kultury.Choć na początku trudno jej się przystosować,chyba nie żałuje swojej decyzji,zwłaszcza,że na miejscu dane jest jej przeżyć wielką miłość.
Jak dla mnie książka skończyła się zdecydowanie za szybko.Chętnie przeczytałabym więcej.

 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.