Anihilacja. Unicestwienie


Jeff VanderMeer

Anihilacja. Unicestwienie

Broszurowa ze skrzydełkami
Liczba stron: 232
Wydawnictwo: Otwarte
34,90 24,43

W sprzedaży od 2018-02-05.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Strefa X rządzi się własnymi, niezrozumiałymi dla ludzi prawami. Jedenaście ekspedycji, które miało ją zbadać, poniosło porażkę. Ich członkowie umierali, popełniali samobójstwa lub zabijali się nawzajem. Dwunastą wyprawę tworzą wyłącznie kobiety. Manipulowane i poddawane hipnozie zmierzają ku unicestwieniu.

Czy Strefa X zawładnie ich umysłami?
Jaką tajemnicę kryje to miejsce?
Czy bohaterkom uda się ją rozwikłać i przetrwać?

„Anihilacja. Unicestwienie” to obowiązkowa pozycja dla miłośników klasycznej fantastyki – książek Lema, Silverberga i braci Strugackich – doceniona przez krytyków prestiżową nagrodą Nebula. Pełna grozy opowieść, która stawia pytania o tożsamość, relacje z innymi i własne ograniczenia. Wyprawa do Strefy X to spotkanie z Nieznanym, które zamienia się w spotkanie z samym sobą.

Na podstawie książki powstał film z gwiazdorską obsadą w reżyserii Alexa Garlanda, twórcy „Ex Machiny”. Główne role żeńskie zagrały Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson i Gina Rodriguez.

[o autorze]
Jeden z najbardziej uznanych i nagradzanych autorów fantastyki. Zdobywca Nebula Award, World Fantasy Award (dwukrotny), finalista Hugo Award, Bram Stoker Award, International Horror Guild Award, Philip K. Dick Award. Członek jury Eisner Award. Autor kultowych powieści „Miasto szaleńców i świętych” oraz „Shriek: Posłowie”. Jest publicystą m.in. „The Washington Post” i „Publishers Weekly” oraz wydawcą i współwydawcą antologii, w tym serii „Leviathan”, „Best American Fantasy” i „The Thackery T. Lambshead Pocket Guide to Eccentric & Discredited Diseases”.

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...