Małgorzata idzie na wojnę


Wojciech Lubawski, Tomasz Natkaniec

Małgorzata idzie na wojnę

Oprawa miękka
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Znak
32,90 23,03

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Jeśli nie zabije go wojna, zrobi to ona

Ma ją poślubić, lecz nie pojawia się w kościele. Rusza z Józefem Piłsudskim, by bić się o wolną Polskę. W oczach Małgorzaty nie znajduje to usprawiedliwienia. Urażona duma i złamane serce pięknej mistrzyni sztuk walki domagają się zemsty. Żadna wojna jej nie powstrzyma.

Awanturnicza i barwna opowieść o losach młodej Małgorzaty Szczerbińskiej, która chcąc ukarać wiarołomnego kochanka, wplątuje się w sam środek walki o wolność Polski.

„Małgorzata idzie na wojnę” to powieść napisana przez dwóch przyjaciół, którzy swoją pasję i zamiłowanie do poszukiwań starych dokumentów spletli z pełną humoru i szaleństwa historią pięknej Małgorzaty. Dziewczyna nie cofnie się przed niczym, aby wymierzyć sprawiedliwość pewnemu kawalerzyście.

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Męstwo i męskość – te dwa słowa same nasuwają się na myśl o legionistach Piłsudskiego. Tymczasem wojna o niepodległość wcale nie była męską sprawą. Spod niejednej maciejówki wysuwał się warkocz lub loczek, a ich właścicielki popisały się na polu walki nie gorzej od żołnierzy („Zapomnij o legionistach! Te dziewczyny wywalczyły Polsce wolność”). Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Kobieta na wojnie? Historia prawdziwa

23 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 27 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Podziwiam pasjonatów. Uwielbiam patrzeć na ludzi, którzy robią coś z pasją, a efekty ich pracy są naprawdę imponujące. Czemu o tym wspominam? „Małgorzata idzie na wojnę" jest dziełem współpracy dwóch przyjaciół - Wojciecha Lubawskiego, prezydenta Kielc i Tomasza Natkańca, redaktora i dziennikarza. Dwóch zapaleńców, którzy z zamiłowania do historii napisali świetną powieść, w której jest mnóstwo dobrego humoru i świetni bohaterowie, których czytelnik polubi dosłownie od pierwszego zdania. › rozwiń tekst...

Prawdziwa opowieść, którą odkryła fascynacja historią

32 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 26 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Wojna wybucha w najmniej stosownym momencie. Przynajmniej zdaniem Małgorzaty Szczerbińskiej, która ma zamiar wkrótce poślubić swojego narzeczonego. Gdy ten odkłada ślub w bliżej nieokreśloną przyszłość, podstępnie dezerterując od Małgorzaty do Legionów Piłsudskiego, dziewczyna wyrusza z Krakowa jego śladem. By go zabić, oczywiście. I już wiadomo, że nie będzie sztampowo. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...