Agnieszka Gajewska

Agnieszka Gajewska urodziła się w 1977 roku. W 2001 roku ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Agnieszka Gajewska posiada tytuł doktora nauk humanistycznych z zakresu literaturoznawstwa, który otrzymała za pracę o tytule „Futurologiczne aspekty współczesnego dyskursu feministycznego w Polsce”. Agnieszka Gajewska jest znaną aktywistką feministyczną i docenioną literaturoznawczynią.

Agnieszka Gajewska – najpopularniejsze utwory


W 2008 roku ukazała się jedna z najpopularniejszych książek Agnieszki Gajewskiej pt. „Hasło: Feminizm”. Jest to nowatorska praca, która pokazuje czytelnikowi proces rozwoju myśli feministycznej w Polsce. Agnieszka Gajewska jest również autorką podręcznika akademickiego o tytule „Kompozycja i genologia. Ćwiczenia z poetyki”. Publikacja ta wydana została w 2010 roku i zawiera praktyczne zadania dla studentów. Ponadto pisarka, jest miłośniczka twórczości Stanisława Lema. Opisuje ona i analizuje dzieła tego wybitnego autora w książce pt. „Zagłada i gwiazdy. Przeszłość w prozie Stanisława Lema”. Agnieszka Gajewska wydała również biografię Stanisława Lema pt. „Stanisław Lem. Wypędzony z Wysokiego Zamku”, która ukazała się w 2021 roku.

Wykładowczyni i aktywistka


Agnieszka Gajewska została wyróżniona indywidulaną nagrodą rektora II stopnia za najlepszą publikację naukową w 2008 roku. Nagroda ta została przyznana za publikację pt. „Hasło: Feminizm”. Agnieszka Gajewska czynnie działa w środowisku akademickim. Jest kierownikiem Pracowni Krytyki Feministycznej. Piastuje również stanowisko sekretarza interdyscyplinarnego Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości. Ponadto pisarka jest opiekunem Genderowego Koła Literaturoznawczego.

Lista książek: Agnieszka Gajewska

45,06 zł 45,06 zł - najniższa cena 69,90 zł - cena detaliczna

30,00 zł 30,00 zł - najniższa cena 30,00 zł - cena detaliczna

Ćwiczenia z poetyki - Agnieszka Gajewska, Mizerkiewicz Tomasz | mała okładka

Ćwiczenia z poetyki

Agnieszka Gajewska, Mizerkiewicz Tomasz

59,00 zł 49,53 zł - najniższa cena 59,00 zł - cena detaliczna