Artur B. Chmielewski

Artur B. Chmielewski urodził się w 1957 roku w Warszawie jako syn wybitnie utalentowanego rysownika Henryka Chmielewskiego. Ten polski naukowiec studiował w University of Michigan i University of Southern California, kończąc z wyróżnieniem Wydział mechaniki i informatyki. Jako pracownik zatrudniony w sezonie wakacyjnym w fabryce samochodów Forda, Artur B. Chmielewski zaczął rozwijać swoją karierę zawodową. Późniejsze sukcesy w branży motoryzacyjnej zaowocowały uzyskaniem kontraktu przy projektowaniu marsjańskiego łazika elektrycznego.

Artur B. Chmielewski- naukowiec, konstruktor sond kosmicznych i syn Papcio Chmiela


Mieszkający obecnie w USA, Artur B. Chmielewski, był jednym z managerów projektu Rosetta z ramienia NASA i pracownikiem Jet Propulsion Laboratory. Ten wybitny naukowiec pracował przy misjach sond kosmicznych Galileo Ulisses i Cassini-Huygens, a także przy projekcie „Arctic Radiation IceBridge Sea and Ice Experiment”, który miał miejsce w 2014 roku. Chmielowski jest jednym z

Zamiłowanie do rysunku i sztuk plastycznych – dzieci Henryka Chmielowskiego


Artur B. Chmielewski nigdy nie ukrywał, że jego zamiłowanie do mechaniki i informatyki, a także projektowania sond kosmicznych, wynikało z obserwacji swojego ojca rysownika, który stworzył serię komiksów pt. Tytus Romek i A’tomek. Pracując w zaciszu domowym Papcio Chmiel zaszczepił pasję do rysowania również swojej córce Monice Lehman. To siostra Artura Bartłomieja Chmielewskiego, która od wielu lat jest uznaną graficzką i twórczynią wyjątkowych gobelinów, cieszących się ogromnym powodzeniem wśród klientów z Polski i z całego świata.

Lista książek: Artur B. Chmielewski

30,59 zł 30,59 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

Papcio Chmiel Udomowiony - Artur B. Chmielewski, Karolina Prewęcka, Monique  Chmielewska-Lehman | mała okładka
-39 %

Papcio Chmiel Udomowiony

Artur B. Chmielewski, Karolina Prewęcka, Monique Chmielewska-Lehman

7.2 / 10 (15 ocen)

27,37 zł 27,90 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

Metro 2033 Achromatopsja - Artur B. Chmielewski | mała okładka

Metro 2033 Achromatopsja

Artur B. Chmielewski

6.2 / 10 (413 ocen)

39,98 zł 39,98 zł - najniższa cena 39,98 zł - cena detaliczna